Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Jeste. Odmah kod one centralne ribarnice što ima i morsku i rečnu ribu.

Izgrilao brancina od 700 grama, u kućnim uslovima, savršeno!

zovite me Duje.

 

 

inače pljeske su 1000 din kilo, odlične su, u pola kile udje jedno 10 kom.

nama dodala ,badava, i 6 slatkih pljeski :)

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ja grilovao tikvice, celer, <-fala ppp, mrkvu i cluk.

Prvo smuljao u mulje i začine.

 

U tiganju šnicle.

Tikvice su (mi) bile bljak, ovo drugo baš dobro.

Link to comment

Jeste. Odmah kod one centralne ribarnice što ima i morsku i rečnu ribu.

Izgrilao brancina od 700 grama, u kućnim uslovima, savršeno!

zovite me Duje.

 

 

inače pljeske su 1000 din kilo, odlične su, u pola kile udje jedno 10 kom.

nama dodala ,badava, i 6 slatkih pljeski :)

majcice, 1000 dinara za te vege pljeske  :unsure: sledeci put javljaj kad ti treba, besplatno ti saljem nekim vec prevozom, a ti uplati jednu crvenu u dobrotvorne svrhe  :happy: . e, ne stvarno, za te pare napravim 5kg vegan pljeski, a za tu akciju mi treba /dobro, ne bas za 5kg vec za 7-8 pljeski, koliko obicno pravim za rucak/ jedno 20-30 minuta. 

Link to comment

Jeste. Odmah kod one centralne ribarnice što ima i morsku i rečnu ribu.

Izgrilao brancina od 700 grama, u kućnim uslovima, savršeno!

zovite me Duje.

 

 

inače pljeske su 1000 din kilo, odlične su, u pola kile udje jedno 10 kom.

nama dodala ,badava, i 6 slatkih pljeski :)

Peccatore Duje :) na cemu si radio gradele?Vatra,struja?

Edited by Haralampije
Link to comment

Na jako dobrom gril tiganju, na vatri.
 

Imam konjski jak aspirator, koji sam do sada koristio pomocu filtera. Pre nekoliko dana sam u polusnu, pred zoru, shvatio da mogu da sklonim filtere, kupim aluminijumsko crevo i izbacim ga kroz prozor. To je odluka koja mi je promenila zivot. 
 

 

10553936_1580414112240262_55484858545154

Link to comment

majcice, 1000 dinara za te vege pljeske  :unsure: sledeci put javljaj kad ti treba, besplatno ti saljem nekim vec prevozom, a ti uplati jednu crvenu u dobrotvorne svrhe  :happy: . e, ne stvarno, za te pare napravim 5kg vegan pljeski, a za tu akciju mi treba /dobro, ne bas za 5kg vec za 7-8 pljeski, koliko obicno pravim za rucak/ jedno 20-30 minuta. 

 

plus jean, ta babuskera je pljackas, jos otkada mi je trazila 800 din za kilo pihtija zaobilazim u najsirem luku. zivi od lenjosti beogradjana.

Link to comment

Pa sad ... na Kaleniću nema šargarepe ili cvekle po 40 dinara. Nedeljom, da valja. obe stvari sigurno idu na 60 do 80, a ima i neustrašivih koji bi tražili i više kad god mogu. Na toj pijaci samo banditi i posluju, kako na delu sa sirovinama, tako i gde se prodaje polugotova hrana.

 

Primetila sam i ja tu tezgu pre neki dan. Tetka se izdvaja izvanrednim svežim bojama. Proizvod joj je super privlačan.

Link to comment

Ja sam pravim ove veganske pljeskavice povremeno(blitva, brokoli, sargarepa, kopriva, zelje, crni i beli luk...), i mogu reci da su ekstra ukusne, mada sam bio skeptik u pocetku. Olaksavajuca okolnost je sto obicno vecinu sastojaka donosim iz svoje baste.

 

Ne verujem da bih nasao kupca, na lokalnoj pijaci, koji bi bio zainteresovan za njih, ni kada bih trazio trecinu od pomenute cifre. 

Link to comment

Jedem ribu samo leti, na moru. Skoro svaki dan. U americi nikako jer ne znaju da spreme a mene mrzi a i ne znam nazive ribe...ali naleteh u lokalnoj prodavnici - trader joe's na wild cod (bakalar...kazu li bakalar i u cg?) umesano u sos od djumbira. Direkt iz majke rusije. Dva minuta pec na jednu pa jos dva na drugu stranu, super ukusna!

 

I onda dodam jos salatu od arugule, mozarela na kockice, paradajz, uz malo persuna u maslinovom i iscedjenim limunom. Topi se u ustima a bogato vitaminima. Cene su garantujem (u odnosu na standard) nize nego u srbiji.

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...