Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Kupio gde?Restorani uglavnom pokupe sve....

Ja inače kupujem kod Šicka na Dušanovačkoj, ali neki dan se zateknem u Matijeviću i vidim ih... Premišljam se, pitam onog baju dal' će ih imati i sutra, a on kaže "pa možeš uvek da naručiš danas za sutra, šta god te zanima..."

Link to comment

inace su mi prilicno bezveze ispali. sjebo sam termicku obradu, zena me nesto pozurila pa sam ih iskljucio posle 3 sata misleci da je gotovo. ali ne, repovi u rerni moraju stvarno da se zaborave na 5-6 sati na 150C max a jos bolje manje da se to sve lepo raspadne sa kostiju i da se dobije perfektan sos za pastu (to mi je bila namera). recimo da sam morao da doradjujem jos sat vremena na ringli, na kraju je zapravo bilo OK i dobio sam pohvalu od ex-profi chefa iz izraela koji je bio na veceri koja nije bila bas samo kurtoazna jer je zena provalila par detalja u jelu ali sam generalno uvek frustriran kad mi od prve ne uspe pa moram da se vadim.

Link to comment

Dva majstora slou kukinga na jednom mestu, pa to je predivno. Nedostaješ gazzo, piši više :)

 

Rebra, koja su se tako omasovila na forumu, sam kupio, zrela, i posolio, pobiberio, ljutopapričio i belolučio te muljo. U frižideru su od jutros do subote poslepodne. Ali...uzeo sam, nerazmišljajući u gužvi, dva komada od po 700g svaki, a ne sečena na 150g komade, kao do sada, da li to menja način obrade, da li da ih isečem nekako na manje pre pečenja ili da ih stavim u komadu pa posle da sečem.

Drugo, pošto su veći, da li treba menjati vreme i temp, treba, kontam da treba, ali, da li da stavim oko 150 do 175 na 3-4 sata u par lejera folije? Pa posle još po čuke na 200?

Imam goste, ne smem se obrukati.

 

U prilogu će biti prokelj kuvan al dente pa dorađen na vrućem puteru, pire od krompira u gaćama, verovatno klasična paradajz, krastavac, sir salata i možda ona sa crvenim kupusom i šargarepicom. Jedva čekam!

Edited by Vapad
Link to comment

ne treba ti tako visoka temperatura, produzi vreme krckanja na 150C (max, jos bolje ako je manja a imas vremena da ih zaboravis, recimo 120C nekih 6-8 sati zavisno od posude). ne treba ti visoka temperatura na kraju ove faze, to ostavi za kraj kada dodju gosti pa ih gurni pod grill u rerni po par minuta sa svake strane. drugi je filing sa velikim komadima, imaces socnije meso ali neces imati onu zacinjenost kao kod manjih, i mislim da ces imati manji gubitak (manje ce se sprciti). ako imas dobar sos da posluzis uz pecena rebra onda je zapravo i bolje - u midwestu ti vrlo cesto tako sluze ribs, ogromno rebro ispeceno pa se onda boris sa njim (zaboravih kako se tacno ovo zove, imam slike iz neke takve bbq birtije). a imas i opciju da pred finalno grilovanje iseces na komade kakve zelis pa da onda to zapeces da se uhvati korica.

Link to comment

Nemam gril :cry:

Koristim onu minijaturnu rernicu sa dve ringle gore, glede posuda, sve što trenutno imam su plehovi i 30m sveže kvalitetne aluminijumske folije :lolol:

 

Mogao bih da pravim sos, to mi ne bi bio problem, i da se nadam da će uspeti i biti dobro primljen, mada bih radije to probao prvo na sebi a sada išao na onu varijantu koju sam usavršio, ali to je sa manjim rebrima. Inače tempiram da budu gotova tačno kada dođu, zato pitam za vreme, recimo četiri sata na oko 150 u foliji pa pola na 200? Pošto ako treba više moram da smislim kako da pobegnem sa posla ranije :D

Link to comment

Nemam šta da dodam na ovo Gazzino, osim da je low'n'slow apsolutno nepogrešivo pravilo za rebra. 

 

edit: četiri sata na 150 deluje dobro, ali paj sad fazon, ako ćeš da praviš koricu, izvadi rebra, ne otvarajući ih, da se smire sokovi, i dobro zagrej rernu, tipa na 220, i vrati otvorena rebra tek za 20 minuta...ja počeo da "smirujem" rebra pre konačnog grila i dobijam dobre rezultate

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ad smo već kod folije, pojavila se na par mesta kvalitetna, debela folija za pečenje, skuplja od standarnde, ali vredi svaki cent

inače ja sutra na slov kuk teleću plećku, već sam je stavio da "odmori"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...