Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

dakle nikad nisam kuvao naduvan i mnogo je dobro.

 

pazim na svaki detalj, posvecen sam kao zen monah, tucaj papriku, seci lukac, pazljvo kuvaj pasulj, dodaj suva mesa, izdinstaj mleveno meso, dinstaj paradajz, malo ovog zacina, malo onog, daj kumina, daj cajun seasoning, i ispade imbecilno dobar chili con carne, kuhina sredjena cakum pakum, svira Autobahn od Kraftverka, mirise Meksiko.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • 2 weeks later...

ove pahuljice kad prenoce 24 sata u frizideru pretvore se u pravo zito. iz sremske. zadovoljna sam. (mada mi nije jasno sta je ova u receptu kuvala dvadeset, trideset minuta. moje kuvanje je trajalo max tri minuta.)

Edited by darling
Link to comment

Varijacija na kajganu sa perjm od mladog luka, ovog puta sa dodatkom 4 vrste sira, kraljevački, somborska feta, kozji i ovčiji beli. Mislio sam da sam preterao, ali ostrugano dno šerpe i klimoglavi ukućana vele da ipak nisam. 

Link to comment

sinoc kuking

 

nasecko dva oveca praziluka pa ih bacio na puter da se dinstaju. preko njih nasecko ljustilicom dve ovece sargarepe, posolio krupnom morskom solju. kad je to sljonulo, dodao tikvice i jos malo soli. kad su tikvice omeksale, posuo kurkumom i podlio melasom od nara. u manji tiganj isekao na medaljone par pilecih prsa i dvadesetak suvih sljiva. vecerica za dvaes minuta, a deluje ko prava, ko da je nisam izmislio na licu mesta :D

 

inace, pravite ovu melasu kad vec nema da se kupi, jednostavno se napravi, a super je stvar. djus od nara, malo limunovog soka (recimo da je odnos 8:1) i malo secera, kuvas na tiho dok se ne redukuje na zeljenu gustinu, oko cetvrtina pocetne kolicine da ostane.

Link to comment

kako pravis to, moja keva pravi sa bobom (satro po dalmatinski) al ja nesto nisam odusevljen.

 

 

koristio sitnije articoke, kao sto rade na sardiniji, odakle je recept. odseces peteljku, spoljne listove, ako su suvi i tvrdi, raseces na cetvrtine i bacis u malo posoljene kljucale vode da se dinstaju. dodas u vodu i sok od pola limuna, da ne potamne. kad procenis da su pri kraju, u tiganju zagrejes malo mulja i par zgnjecenih cenova bluka. recept trazi da bluk izvadis kad porumeni, ali ja volem, pa ostavim. u to saspes articoke, dodas vec skuvani pasulj (koristio konzerve) i nezno promesas i posle minut-dva sklonis sa vatre i naseckas vezicu korijandera.

 

cf.jpg

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...