Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Kuvaće sasvim solidno i u tome, sve dok nema neke divovske zahteve :)

Srećno tebi tvoje prvo posuđe, a za posle ćeš već videti šta ti treba!

Link to comment

Namaz najbolji na svetu.

 

Pola kile švapskog sira, ona velika pavlaka, tri veće šargarepe sitno rendane, tri one izrasline djumbira (ne tri korena!) isto sitno rendanog, pet ravnih kašičica karija, struk lista korijandera, so i biber. Dodaje se i oko 2dl mleka. Ja sam mleko dodavala na kraju u količini dok nisam postigla konzistenciju kakvu treba.

 

Služiću uz TUC krekere.

Link to comment

Večeras sam imao jedan od retkih izleta u kuJnu, tačnije, treći od osamostaljenja :D, pravio sam neke bruskete. Dobro su ispali, pojeo sam 20. Mada, note za sledeći put, bez krompir-majonez sosa, nekako je "teško". Deluje na papiru zanimljive nego u realnosti™.

 

Inače, poslastice ovog tipa su nešto što mi jako odgovara, insant  brzo, a nešto što jako volim, hrskavo i toplo, jami. 

Link to comment

paprike punjene krompirom i paradajzom zapečene u rerni. Polovio paprike, pa napunio smesom od rendanih krompira belih, paradajza i cluka. So, dosta bibera. poređao u tepsiju, nalio vodom i belim vinom i sad se lagano krčka

Link to comment

Večeras sam imao jedan od retkih izleta u kuJnu, tačnije, treći od osamostaljenja :D, pravio sam neke bruskete. Dobro su ispali, pojeo sam 20. Mada, note za sledeći put, bez krompir-majonez sosa, nekako je "teško". Deluje na papiru zanimljive nego u realnosti™.

 

Inače, poslastice ovog tipa su nešto što mi jako odgovara, insant  brzo, a nešto što jako volim, hrskavo i toplo, jami. 

 

 

pa pricaj sta si radio

Link to comment

Kontao sam da nije neki megalomanski poduhvat da bih se hvalio, a i vidim da Brusketi recepata na stotine praktično. :)

 

Uglavnom, zagrejalo leba da porumeni™, maslinovo ulje, šunka seckana na "prutiće", 3 barena krompira pomešana sa 100ak grama majoneza (dalo težinu, odvalio se posle 5og, mada sam nekako pojeo 15ak :), sledeći put nešto lakše) + crvena paprika seckana na kocke + standardni začini, ja meto biber i origano. 

 

Za prvi put ispalo sasvim ok.
 

Link to comment

kuva mi moj coek nesto od junetine i povrca sto je njegovo prvo jelo u zivotu koje sprema drugi put u zivotu :D

dobro izgleda ali se treba biti bas netalentovan da se zezne junetina i povrce..

 

ja pravim belu junecu corbu

Link to comment

Zatvoreno, na nekoj laganoj, oko 150. Da se ne bi sasušilo, pošto ide i na prženje

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Hvala!

Link to comment

Juče sam pravila musaku sa junećim mesom ali sam u meso dok se dinstalo usula paradajz-sosa za bolonjeze u kom je već bila seckana šargarepa, luk, bosiljak itd. Takvo meso sam stavila između dva reda krompira i zapekla a odozgo pred kraj posula narendanom mocarelom. Neviđeno dobro ispalo, nešto između musake i lazanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...