Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pa najjeftinije, nije sve u novcu :) ima nešto i u ukusu. Pet dolara je porcija toga inače. Ali pazi da kupiš u komadu, da pečeš u komadu, pa tek pred pržen je da sam isečeš trake, inače nije to to.

Link to comment

zadovoljan jucerasnjom posetom mesaru (kabanosi sa zelenim biberom, sunka u roseu) napravio veceras za uz to odokativnom metodom nekakvo kiselo testo sa sirom, belim vinom, blukom, mrvljenim pinjolima... i sad pizdim sto nisam zapisivao koliko sam cega stavio, nikad necu uspeti da ponovim ovaj spektakl :D

Link to comment

Jako ukuso a zdravo i jednostavno: uzela sam jednu jagnjecu sniclu (a moze i drugo meso) i stavila u lonac, nalila malko vode, tek do pola snicle, iseckala luk, krupno isekla sampinjone, sargarepu, krompir, paradajz (jos bolje: paradajz-krem) i zacinila solju, biberom, kardamonom, timijanom, ruzmarinom, slacicom i jos ako mi je nesto palo pod ruku; poklopila i krckala jedno dva sata. Prste da polizes. U buducnosti planiram da ubacim i maslinke a vodu zamenim crnim vinom.

Link to comment
pa najjeftinije, nije sve u novcu :) ima nešto i u ukusu.
meni kažeš, kome su krilca omiljena hrana :)znam bre nego se podsećam gde sam to vidjao...i setih se da Agropapuk preko puta Cvetka uvek ima toga u količinama.
Link to comment

@Marko M. Dabović : Pork belly se intezivno koristi u kineskoj, pogotovo u sečuanskoj kuhinji. Oni zaista ostvaruju neverovatne rezultate sa tim komadom mesa. Evo jednog recepta:Četiri kašike kikiriki ulja pomešati sa dve kašike five-spice powdera, pa tako dobijenu marinadu premazati preko pola kile pork bellyja isečenog na kocke od 2,5cm. Nakon što je meso provelo nekih 6 sati u marinadi, propržiti ga u tiganju sa svih strana i odložiti.U u isti tiganj dodati kašiku meda i malo vode. Kada med počne blago da se karamelizuje, dodati beli luk, đumbir i zelene čili papričice (nikako naše zelene ljute "šilje") i dobro promešati. U tiganj doliti oko 125ml pirinčanog vina (najbolja su ona koja dolaze iz prefekture Shaoxing), četiri kašike soja sosa i eventualno malo vode. Kada tekućine provre, dodati meso, šaku suvih šljiva i 100g Shiitake pečuraka i kuvati na tihoj vatri dok meso ne omekša, a sos se ne zgusne malko.Na samom kraju dodati na kolutiće isečenu vezu mladog crnog luka i poslužiti sa pirinčem spremljenim kako god, itd... :)

Link to comment

Najbolje je da staviš čili u prahu, čisto da ga zaljuti malo. Doprinos naših ljutih paprika je takav da ovo jelo na kraju ima ukus i punjenih paprika, između ostalog, što nam nije cilj. ;)U svakom slučaju, to je neki moj doživljaj, zato se trudim da ih izbegavam prilikom pripreme orijentalnih jela.

Edited by rezwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...