Jump to content
IGNORED

Polemike


bergasa19

Recommended Posts

  • Replies 645
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    158

  • bergasa19

    121

  • kim_philby

    29

  • koksy

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreme postoji već 25 godina i opstalo je zato što su generacije ljudi koji su radile u njemu bile spremne na samopregoran rad, odricanje i sopstveno promišljanje o profesiji i svetu oko nas.

 

 

photo-ekonomija-berze-ba.jpg

Link to comment

meni je jasno kako se to odvija sad i kako je pochelo. ali zashto je pochelo? :unsure:

U sopstvenom moralnom propadanju najlakse je napadati/braniti mrtvog coveka umesto bavliti se samim sobom i suocavati se svojim manama. :)
Link to comment

Aman ljudi jel vama ne smeta bas nista od te istine? Zar nije bilo bitnije za Srdjina zivota da smo znali te stvari?

I kakve veze ovo ima sa pocetnim tesktom oko kog je i krenula ova polemika, a odnosi se ,na po Bazduljevom pisanju, intenciju Srdje da belim glasovima dovede SNS na vlast (izmedju ostalog, pored one paralele sa Tijanicevom smrti).

 

Ovo mi deluje kao pišanje po Srdjinom grobu.

Doduse mozda ste vi bili mnogo bolje upuceni od mene u vlasnicku strukturu Vremena i situaciju tokom svih 25 godina unutar iste.

Link to comment

ja ne znam zasto se ne bi moglo pisati o srdji popovicu? otkad je to nacelo da ne pricamo o mrtvim javnim licnostima?

 

stvarno je polemika licila na onu o zoranu™

 

na stranu sad bazduljev pristup, on je preglup tacno koliko i inace

Edited by morgana
Link to comment

odnosi se ,na po Bazduljevom pisanju, intenciju Srdje da belim glasovima dovede SNS na vlast 

 

u pravu je bazdulj oko toga i to ne podleže nikakvoj polemici 

 

ostalo nijesam ni čito  :fantom:

Link to comment

ja ne znam zasto se ne bi moglo pisati o srdji popovicu? otkad je to nacelo da ne pricamo o mrtvim javnim licnostima?

 

stvarno je polemika licila na onu o zoranu™

 

na stranu sad bazduljev pristup, on je preglup tacno koliko i inace

 

Mislim da je promasena tema, da je Zarkovic iskoristio "duel" Bazdulj-Ivancic za neki licni posthumni obracun. To mi je malo degutantno.

Naravno da smrt nikog ne abolira i da nemam problem sa pisanjem/citanjem takvih tekstova, ali sam uvek pristalica toga da ako si cutao za zivota doticnog, onda ne moras "brisati pod" sa njim posle njegove smrti.

Link to comment

jeste zarkovic iskoristio duel, slazem se. ali je tacno i da ga je ivancic izazvao a posle se i na tviteru provlacila ta prica o popovicu kao jedinom zasluznom za vreme i vremenu koje ga cipelari. odgovor je bio nesrazmjeran, sad smo bogatiji za informaciju. ako popovicu nije bilo problem, pod uslovom da je tacno ono sto zarkovic pise, da bude poslovno nekorektan, spremna sam da dam popust zarkovicu. zanimljivo, i biljana srbljanovic je nasla za shodno da kaze da je popovic bio nadmen i samoziv, doduse na fejsbuku, pa je to pescanik preuzeo.

 

e sad, zasto ovo nije obznanjeno za popovicevog zivota. nemam naravno pojma.

 

mozda se javi pomenuti popovicev sin, da cujemo i tu stranu. 

Edited by morgana
Link to comment

jeste zarkovic iskoristio duel, slazem se. ali je tacno i da ga je ivancic izazvao a posle se i na tviteru provlacila ta prica o popovicu kao jedinom zasluznom za vreme i vremenu koje ga cipelari. odgovor je bio nesrazmjeran, sad smo bogatiji za informaciju. ako popovicu nije bilo problem, pod uslovom da je tacno ono sto zarkovic pise, da bude poslovno nekorektan, spremna sam da dam popust zarkovicu. zanimljivo, i biljana srbljanovic je nasla za shodno da kaze da je popovic bio nadmen i samoziv, doduse na fejsbuku, pa je to pescanik preuzeo.

 

e sad, zasto ovo nije obznanjeno za popovicevog zivota. nemam naravno pojma.

 

mozda se javi pomenuti popovicev sin, da cujemo i tu stranu. 

 

 

To jeste bilo obznanjeno i dok je Srdja Popović bio živ i nije nikakva posebna tajna medju kolegama i onima koi su znali i njega i Vreme. I to je bilo jedan od okidača za  polemiku koju je on vodio sa Stojanom Cerovićem, njegov potpis na famoznoj peticiji i  pismo i prozivka koju je  redakciji u vreme bombardovanja  uputio sa bezbedne daljine bili su  početak potpunog raskida. Postoji i jedan relativno skorašnji tekst  o  istoriji i osnivačima     koji je izašao u broju povodom 20 godina Vremena i gde su provučene i neke relacije koje je ovde Žarković eksplicitno naveo. Nešto ne verujem da će sin da se oglašava, koliko sam čula njega je sve to zanimalo taman ni malo.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...