Jump to content
IGNORED

Nikad nisam jeo/čuo za _____


Amelija

Recommended Posts

Nikad jeo crevca na zaru
+1, a teo bih
Trošarina, restoran Šabački Slatinac.I napaseš mi se muda.
sto se tice crevaca larsson je objasnio. nema potrebe dalje traziti po srpskom govornom podrucju. nema bolje. jeo sam ih pre neki dan u mlavi (upotrebljiva skroz) ali sam samo ponovo shvatio koliko su ona u slatincu vanvremenska.
Link to comment
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    9

  • renne

    8

  • Аврам Гојић

    6

  • maheem

    6

nikad nisam jeo meso divljači (srna, zec, fazan.....), konjetinu i jaretinu. nema šanse da to jedem. jednom sam u izlogu konjske kasapnice video istaknut natpis "ždrebeće meso". angry.gifza jare imam sličan osećaj kao pol mekartni kada je objašnjavao da su on i linda prešli u vegetarijance kada su videli jagnje na paši.kada je na pohorju moja gospođa poručila srneći gulaš a ja se zgrozio, domaćin mi je rekao da će da mi pokaže farmu srna. gaje ih poput ovaca, krava, svinja... svejedno.od biljaka nema šta nisam jeo ako mi je bilo ponuđeno.crevca na žaru sam nedavno jeo. nisu bila dobra. prepečena i masna. gurmanske škembiće, one prelivene sirom, satirem.

Edited by djordje geprat
Link to comment
Avokado je obično iznimno dobar, čak i po supermarketima. Naravno, treba ga pustiti da dobro sazri i omekša.
a zna se kako najbolje omeksa
e za avokado imam veliki
opusteno, dovoljno je ostaviti ga nekoliko dana van frizidera.
Link to comment

Avokado je meni najlepši sam samcat.A dobar je i u salatama, i guakamoli.Što se tiče naziva :D, pod ovim "nisam čuo" sam mislila tipa neko ti kaže (ili vidiš na forumu, je li) "uh ala sam dobro jeo X", a ti kažeš "ju a šta mu dođe uopšte X", i tako saznaš za nešto novo.

Link to comment
nikad jeo vasabi
Možda ni dig nije. Ja sam tako nekoliko puta išla u sushi restorane, i pitala se zašto taj wasabi toliko liči na ren, a onda pročitala da se u Evropi wasabi uglavnom pravi od mešavine rena i zelene boje. Tako da izglea da taj wasabi koji sam ja jela nije ništa drugo nego ren (bez prasenceta) sa veštačkom zelenom bojom :(
Link to comment
  • 1 year later...

Moram da vam ispričam! Ove godine su dobro rodile šljive, orasi i lešnici, pa su se u voćnjaku i šumi oko kuće na selu pojavili puhovi. Tata je uočio da su mačke pošandrcale za tim životinjicama i neprekidno ih traže, jure, jednom rečju neuporedivo se više trude nego za miševima. Mačka jednog rođaka se bacila na puha sa visine od 5 metara i sva se izlomila. Posle pronađem da su puhovi ustvari delikates i za ljude (doduše ne u Srbiji) a da im je cenjeno i salo. Ako je neko probao puha, nek' javi.

Edited by halloween
Link to comment

ili još bolje, nek ga ne proba

Veličine populacija puhova su smanjene, većinom usled uništavanja njihovih prirodnih staništa (listopadnih šuma), te se danas puhovi smatraju skoro ugroženom vrstom.Puhovi su potpuno zaštićeni zakonom iz 1994. godine. Kada se uzmu u obzir svi zakoni prekršajem se smatra: namerno lovljenje, ubijanje ili nanošenje povreda puhovima; svesno uznemiravanje puhova, i uništavanje njiuhovih jazbina, ili teritorije za razmnožavanje; usvajanje ili prevoženje puhova, ili bilo kojih delova njihovih tela; prodavanje, razmenjivanje ili trampljenje puhova, ili bilo kojih delova njihovih tela.
43882.jpghttp://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zJBceDLzkAg Edited by funk soul sister
Link to comment

Očigledno je da moj otac penzionerske dane provodi u rezervatu. Zamolio me je da promenimo temu kad sam krenula o jestivosti puha, tako da im jedina opasnost preti od mačaka, bez obzira na štete koje pričinjavaju voćnjacima, kao i činjenicu da vole da se nastanjuju na tavanima kuća. Što se tiče tog citiranja zakona proverila sam i nije tačno da je potpuno zabranjen lov puhova, već su zaštićeni lovostajem. Prema Pravilniku o proglašavanju lovostajem zaštićenih vrsta divljači lovna sezona na sivog puha traje od 1.8. do 28.2. Nalazi se u kategoriji sitne dlakave divljači zajedno sa npr. zecom ( lovna sezona od 15.10. do 31.12.)

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...