Jump to content
IGNORED

Nikad nisam jeo/čuo za _____


Amelija

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    9

  • renne

    8

  • Аврам Гојић

    6

  • maheem

    6

pre par godina sam prvi put probala lychee i bilo mi bezveze, onda dragon fruit i bilo mi meh, zatim custard apple i bilo mi fantasticno! nisam mogla da verujem koliko je dobro.
b89sfz81zx8m.jpgWhat's it like?
Link to comment

od spomenutih stvari koje jos nisam probao: bob i ovaj custard applezna neko kako se kaze bob na engleskom?moram da ga overimpo izgledu slicno: mlada soja, blansirana u mahuni, dobro posoljena. jebe kevu.4438519862_3a06de5e18_o.jpg

Link to comment
Avokado je obično iznimno dobar, čak i po supermarketima. Naravno, treba ga pustiti da dobro sazri i omekša. Špargle su keva.
ja sam gledao japanski film gde dečak jebe avokado da smekša. kasnije ga je porodica pojela za ručak. avokadoa. ne dečaka. mada nije loš ni taj drugi scenarij.edit: matilda brži Edited by maheem
Link to comment
Manje vise nista ne propustas, dok se makar ne nadjes na pravoj lokaciji ;). Ja se bar nadam. Jednom sam ubo' papaju da je valjala, sve ostalo nikad nije bilo ni za qrac. Prestao sam da kupujem ima vise od godinu dana.Spargle sam jeo prvi put pre dve godine i zakleo se da vise necu nikad. Svi oko mene su ukusno mljackali, a ja sam umirao u mukama. Ispostavilo se medjutim da nisu bile lepo spremljene - jeo sam ih juce i za vikend, super je bilo. S articokama sam imao slicno iskustvo ove godine, bilo je grozno, ali se nadam da je bio privremeni promasaj.
:) do sada sam,bar po svim tim aromatizovanim stvarima shvatila da ne volim ni miris manga i papaje..ipak mislim da ništa do nekog afričkog/azijskog/karipskog ostrva..a ostalo čekam da mi neko spremi pošto sama sebi kuvam a po restoranima nešto ne idem ne znam kada će se to desiti...mada možda mi dodje neka od namirnica pod ruku,nož,šporet ostavljam poglavlja otvorenim,nikad se ne zna..
Link to comment

pa, papaja je nekako najotuznija od svog tog egzoticnog voca. mislim da je nikada ne bih kupio niti narucio kao first choice ali je OK ako se zatekne u nekoj vocnoj salati. ima strukturu socnije dinje, ok meso je malo cvrsce, ali joj ukus u ustima (praznjikav) uopste ne prati miris na nosu.sto se vec ne moze reci za mango. apsolutni kralj egzoticnog voca, ali ne u ovoj varijaciji koja se uvozi u srbiju (zeleno crvena) koja dolazi iz juzne amerike. najbolji mango na svetu raste u indiji i ima ga iskljucivo u poslednjih par meseci pred monsun, znaci april-jun otprilike. ima ih na desetine vrsta ali je sorta "alfonso" najbolja i najskuplja. rani rod ima basnoslovnu cenu za indiju, kg je u februaru kada sam bio tamo, bio 10e sto je ravno najmanje desetostrukoj ceni za kg voca u evropi. kada krene sezona cene padaju na 2-3e za kg u indiji, ili se cesce, prodaju u kartonskim kutijama od 6 i 12 komada za fiksnu cenu.ko proba alfonso, taj ukus nikada ne zaboravlja. ima i po boljim prodavnicama na zapadu u vreme sezone i vredi platiti svaku cenu. poslednji put sam ga jeo u parizu u indijskoj/srilanka cetvrti krajem maja i bio je savrsen.

Link to comment
e za avokado imam veliki ?bez sosova i zacina mi je totalno bezukusan i bljak, sta mu uciniti da ne bude takav?
pa dodati mu zacine :unsure: meni je so, beli luk u prahu i sok od limuna/limete sasvim dovoljan sto se tice zacina.
Link to comment

Lychee je do jaja. Posebno doživljaj kada kupiš na Victoria Market, u celom onom ludilu i zujanju :). Pokušao da zasadim ovde u Srbiji ali skroz bezuspešno.

Link to comment
Lychee je do jaja. Posebno doživljaj kada kupiš na Victoria Market, u celom onom ludilu i zujanju :). Pokušao da zasadim ovde u Srbiji ali skroz bezuspešno.
meni ima ukus kao grozdje, koje prvo moras da ljustis, a onda jos i pljuckas kosticu. ne razumem lychee :(e, ali mozda to ima veze sa tim sto sam ga probala u engleskoj. svo tropsko voce u evropi ima manje vise bezveze ukus. tako mi je mango kada sam ga prvi put probala imao ukus kao sargarepa. posle kada sam ga jela u tropima bio mi najbolja stvar na svetu. i sok od manga, i voce samo za sebe, i kao osnova za vocne salate..... Edited by rajka
Link to comment

meni ima ukus kao grozdje, koje prvo moras da ljustis, a onda jos i pljuckas kosticu. ne razumem lychee :(
Obožavam ukus grožđa ali me onaj ukus koštice kada zagrizem skroz smara. Lychee je u tom smislu idealan. Ono što ljuštiš samo treba jednim potezom noža da načneš i sve dalje ide po planu. Koštica je toliko velika i odvojena od mesa da se pljucne lakše neko ona iz masline. Edited by pacey defender
Link to comment

Obožavam ukus grožđa ali me onaj ukus koštice kada zagrizem skroz smara. Lychee je u tom smislu idealan. Ono što ljuštiš samo treba jednim potezom noža da načneš i sve dalje ide po planu. Koštica je toliko velika i odvojena od mesa da se pljucne lakše neko ona iz masline.
ja jedem samo grozdje bez kostica :blush: i mene smara.mozda bi probala iz konzerve, jos jednom, da dam sansu. Edited by rajka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...