Jump to content
IGNORED

Roland Garros 2012


Ros

Recommended Posts

Sa potencijalne Hjuit, Melcer kombinacije u drugom i trećem na Kavčić, Devilder/Berrer. Nije loše uopšte! biggrin.gif Uveren sam da potencijalna Verdasko/Tsonga kombinacija u četvrtom i petom kolu takodje neće biti tu kada za to dodje vreme...

Link to comment
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Time Crisis

    25

  • Jean-Luc Picard

    21

  • dùda

    16

  • freakns

    15

Hjuit, Nalbandijan i Bagdatis su babaroge kojim redovno plase nosioce u prvim kolima, a proslo je mnooooogo vremena od kad je bilo ko od njih napravio cak i neko iznenadjenje, a kamoli stigao daleko. Ali, opet ce na sledecem turniru biti panike medju fanovima ako Novak ili Janko na startu izvuku nekog od ove trojke.

Link to comment

Hjuit je povređen već duže vreme i nije igrao još od Australije :) Bagdatis je propisno namučio Novaka prošle godine na Vimbldonu, dok je Nalbandian igrao sasvim dobro u prvom delu sezone, ne znam šta mu bi da izgubi ovde.

Link to comment
Sa potencijalne Hjuit, Melcer kombinacije u drugom i trećem na Kavčić, Devilder/Berrer. Nije loše uopšte! biggrin.gif Uveren sam da potencijalna Verdasko/Tsonga kombinacija u četvrtom i petom kolu takodje neće biti tu kada za to dodje vreme...
Verdasko checked
Link to comment
dok je Nalbandian igrao sasvim dobro u prvom delu sezone, ne znam šta mu bi da izgubi ovde.
To što mu je tenis deseta rupa na svirali i što ga izrazito mrzi da trenira.
Link to comment

aj da vidimo sta imamo nakon prve nedelje...Djokovic-SeppiWawrinka-TsongaFederer-GoffinDel Potro-BerdychFerrer-GranollersGasquet-MurrayTipsarevic-AlmagroMonaco-Nadal------------ajmo prvo o support castu. Wawu nisam gledao nego nesto malo protiv Simona. igrao kao i uvek. mnogo up and down, na momente uzasno dosadan tenis i pokazuje hronicni nedostatak muda. Tsongu nisam ni gledao, ali cenim da dobija ovo, iako je sljaka.DelPa opet nisam gledao, ali bih ovde dao prednost Berdychu, koji se klizao ali se nije okliznuo. ne prikazuje vrhunski tenis, makar ono koliko sam ga gledao, ali se za razliku od mnogih prilika do sada ponasa kao top10 igrac.Tipsa je bio odlican do sada, stvarno pokazuje da je potpuno sazreo, ali cini mi se da je naisao na coveka koji je ipak bolji od njega na sljaci. Almagro igra poprilicno agresivno u odnosu na ono sto je nekada igrao, servis mu je i dalje sjajan, i krece se fenomenalno. sigurno igrac kod kojeg se najvise vidi razlika u kretanju kada su u pitanju sljaka i druge podloge. ali da ne budr da je Tipsarevic bez sansi, ako odigra na svom maximumu, i bekend mu bude krenuo, imace velike sanse.sada, prvi od outside favorita. Murray ne znam da li je povredjen ili folira povredu, ali njegova igra jednostavno nije za sljaku. jednostavno, svaki udarac protivnika je sporiji nego obicno, samim tim i Murrayeva kontra nije toliko dobra. uz to, ne ume da se krece na sljaci. skoro kao pa Sharapova. ovo sto smo videli od Gasqueta bi moglo da znaci da je ovde moguc upset. ipak, u pitanju je Gasquet, znaci samoubice se on kada dodje vreme. ali rekao bih ne dalje od 1/4 finala.drugi od outside favorita, Federer, izgleda vrlo opasno. vrlo opasno jer nekako lenjo, nezainteresovano deluje na terenu. igra i manje od onoga sto mu treba. a na kraju ipak pobedjuje. ono sto sam primetio, pogotovo juce protiv Mahuta, jeste da ima snage na izvoz, i ne trosi je uopste. kada se pogleda da ima jos jedno slobodno kolo, moze svasta da napravi. however, to 1/4 finale u koje je stigao bez muke moze da mu bude vrlo zajebano, jer ko god da mu dodje bice igrac koji voli da udari i uzme stvar u svoje ruke, a znamo koliko to Federer ne voli. mozda zvuci nelogicno, ali moze biti vraski opasan NJoletu ako udje u polufinale, a opet se cini da bi mogao lako ni da ne udje u polufinale.... paradoks? :unsure: i sada, tri glavna favorita. jeste, znam ja da Ferrer u 1/4 finalu i Ferrer u prvoj nedelji nije isto, ali ja sam prosto odusevljen njegvoim tenisom. i svestan sam da se svake godine prica "sada je vreme da Ferrer konacno eksplodira" i uvek bude corak, ali covek jednostavno nikada nije igrao ovako dobro. za dve glave bolji tenis je do sada prikazao od bilo kog drugog igraca, ukljucujuci Nadala. gledajuci da je u njegovoj cetvrtini polupovredjeni ili povredjeni Murray, mislim da je 1/2 finale must. i ko god da ga je gledao do sada, slozice se sa mnom, jer Ferrer zaista nikada nije ovoliko dominantno izgledao. ici cu cak toliko daleko da cu reci da cemo videti fenomenalno polufinale izmedju njega i Nadala, da ce izgubiti Ferrer, ali u ludo kvalitetnih 5 setova.drugi favorit, iako mnogi kazu da ni 2008 nije ovako dobro izgledao je Nadal. i ima istine u tome. Nadal igra svoj najbolji tenis u karijeri. agresivan je strasno, krece se fenomenalno, melje sve ispred sebe. cak i kada odigra ispod standarda, kao danas, vidi se da je 3 klase iznad protivnika. ne znam sta mu je ovaj novi reket doneo, ali definitivno ti udarci izgledaju brzi nego ikada. i uzasno su precizni. kada gledas kako igra, stice se utisak da je jedini koji moze da pobedi Nadala, Nadal. pa opet, i onda su male sanse. i uz sve to, on meni nije prvi favorit. kako?Novak ostaje prvi favorit RG. iako nikada nije uzeo turnir, iako nikada nije igrao ni finale, iako ce pritisak biti stravican ako udje u finale, ovo sto je ovde na momente pokazivao nije Novak 2.0. ovo je upgrade, poboljsana verzija, Novak 2.1. covek je toliko bolji od protivnika da ga jednostavno mrzi da igra. on dodje, pokaze koliko je bolji, i onda iztenkuje ostatak meca do 3-0 u setovima. generalno, Nadal i Ferrer su overall pokazali bolji tenis, ali Novakov upside je svemirski. na nivou drugog seta proslogodisnjeg finala Wimbledonea, i malo iznad. pricao sam kada je pocela sezona na sljaci, pricao sam kada su svi bili zabrrinuti u Rimu, da Novaka jednostavno zabole za sve ovo, da Novak ceka RG. i Novak ce dokazati da sam bio u pravu, ako ni zbog cega drugog, a ono da bih ja bio u pravu a vi svi ostalo da budete u krivu. kao i obicno :P i da, cenim da ce finale biti potpuno ludilo i po kvalitetu i po neizvesnosti :)

Link to comment

Prema dosad prikazanom neće Novak Rafi pera odbit. Ne Novak nego bilo ko. Možda David što kažeš junački pogine i to je to. Vidi se iz aviona da mu sve ide na ruku. I podloga koja je sporija i loptice koje su različite u odnosu na prošlu godinu i naložen je kao nikad ( a svi znamo kako je uvek naložen ). Zaista mi nije jasno gde ti tu vidiš neki prostor za optimizam, ili još uvek pišeš pod utiskom one slike Karolinine velike stražnjice pa ti testosteron i adrenalin kuljaju venama...tongue.gifbiggrin.gif

Link to comment

otkud ti to da Karolinica :wub: ima veliko dupe? :unsure: ima bas kako treba! ona u tangama sa velikim duepetom, to je Serena!(eto kome guzice popile mozak :P)a na cemu temeljim optimizam? ono sto je Novak radio Devilderu i Kavcicu u prvom setu, ono je najbolji one set tennis koji smo gledali na RG. Nadal ono ne moze da odigra. i nisam ja optimista, ja sam realista. ti gledas vladu Srbije, pa KK Partizan, pa ono sto tamo vidis projektujes na Novaka!

Link to comment

Novak ove godine može biti favorit samo za one koji odbijaju da vjeruju svojim očima. Cijele sezone na šljaci odigrao je jedan dobar meč, protiv federera u Rimu. (ako ne računamo pobjede ovde protiv tenisera koji večinu vremena provode na čelendžerima). Njegova fizička sprema koju je dramatično popravio prošle godine uticala je na to postane defanzivniji nego ikada ranije. Protiv Sepija i tenisera poput njega to može da prođe jer zna da oni ne mogu da odigraju pet setova u tom ritmu. Problem je kada sa druge strane dođe Nadal, onda mora najednom da postane ofanzivan ili neće imati šanse. Jako je teško tek tako prešaltati u veću brzinu.Sepi je igrao dobro, on je top 20 materijal, ali ipak je njegov servis udarac koji mu služi da započne prebacivanje. A Novak je imao jedan viner iz reterna u cijelom meču, čini mi se. Previše, previše pasivno.

Link to comment

promasio sam Berdycha, ali ostalo sam pogodio. cak sam pogodio i kako ce se odvijati(sem NJoleta :lol:)...ako bude po mome, u polufinale idu NJole, Pederer, Ferrer i Nadal... al sam izmislio toplu vodu, a? :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...