Jump to content
IGNORED

Pomozimo bratu Kojotu


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja ne jedem salate, a pirinač je odvratan (+luk, paprika, i još što god). Grašak, pasulj, šargarepa, kupus, djuveč i još par stvari su ok. Generalno recimo da sam 50/50 sa povrćem, osim što je svima šokantno što ne jedem salate...pa nijesam ja zec da grickam listove kupusa ffs! -_- I da postoji milion stvari koje nisam ni probao, ili sam bio klinac kad sam probao pa se i ne sećam...ali računam da sve to nadoknadjujem vitaminima iz voća. Voće je majka, povrće :thumbdown:

Link to comment
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    15

  • gospa buba

    6

  • belch

    6

  • Аврам Гојић

    5

nslažem se da su "mešavine" posebno frikomove često loše ali kada nemaš vremena...Dakle, italijanska mešavina(tikvice, paprika crvena, patlidžan po 30%, luk crveni i šampinjoni ostatak), na tiganju sa maaaalo ulja, poklopljeno, posle deset minuta nestalo tečnosti, dolio dve kutlače supice koju sam koji tren pre toga iz kesice zakuvao, posle pet minuta otklopio, posuo granulama belog luka i italijanskim miksom začina, bosiljak, majoran, origano.Uz to jedno belo meso na pola pa na četvrtke,tiganj bez ulja staviti na vatru, malo ulja na meso, kari, đumbir, zatvoriš u neku kutijicu i divljački mućkaš minut, na vreo tiganj i dok ne pobeli odozgo ne okrećeš, onda okreneš. U isto vreme bude gotovo, meso malo ranije. 15m ručak.

Edited by Vapad
Link to comment

I meni je ova cela priča sa kojotovim režimom ishrane skroz wtf momenat, pa sam onda u momentima dokolice u autobusu tokom vraćanja sa posla krenuo da razmišljam da li i sam imam neke "__________ nisam jeo nikada u životu" momente. Elem, keleraba. Ne znam ništa o tome. Gugl bi mi verovatno pomogao barem da saznam kakav joj je poprečni presek. Pre nego što izlistam online recepte, imate li neku preporuku šta sa njom da radim? Kupio sam jednu, mogu da dokupim ako je potrebno. Sa kojim začinima se slaže, kako je termički obraditi ako je uopšte potrebno? Moje sledeće autovanje je artičoka ali o tome naknadno.

Link to comment

ako imas jednu, izrendaj je i malo zacini po ukusu, pojedi kao salatu.ja sam tkao jela. to se ćale lozio da kupuje kelerabu, jedno vreme. ja, naprimer, nikada nisma kupila spargle. probala jesam, ali se i ne secam. ae nesto sa sparglama!inace tikvice su genijalno povrce.sa tikvicama se moze SVE!

Edited by vin
Link to comment
ae nesto sa sparglama!
eo:bitan je lonac, mora da bude visok i uzak, da se kuvaju uspravno tako da vrhovi budu iznad vode pa da se kuvaju u pari. kuvanje traje od desetak minuta do pola sata, zavisi koliko su mlade i da li su zelene ili bele. belima treba bar 25 minuta, zelene, ako su mlade budu kuvane i za manje od deset. ovde se najcesce jedu sa holandskim sosom, a moze i sa bilo kojom varijantom za gratiniranje. npr. po 3-4 kuvane umotas u rezanj slanine, pospes parmezanom i listicima maslaca, malo prezle, par kasika vode u kojoj su se kuvale pa zapeces u rerni. imao je i gazza jedan mnogo dobar recept u grill tiganju, cesto ga parafraziram (jer ga se ne secam, a mrzi me da trazim :) )zelene (njih inace vise volim) prokuvam, onda namuljim pa bacim na grill, dodam bluka gnjecenoga da zamirise, opet malo prezli i kad izvadim na tanjir listice parmezana pobacam ozgo. dobro oladjen silvaner i njami :)edit: e, da, italijani ih jedu najcesce sa jajima (obicna "frittata" ili sa dodatkom prsuta) a odlicne su i za rizoto. kad se skuvaju odseku se vrhovi da se dodaju u rizoto na kraju, a stabljike se izmiksaju u pire. taj pire se doda u rizoto negde na pola kuvanja. u taj rizoto ide mladi luk, a na kraju, kad ga maknes sa vatre umesa se malo maslaca, vrhovi spargli i parmezan. poklopi se i ostavi da se ukusi prozmu jedno tri minuta.edit2: +1 za zivu kelerabu, najlepsa je tako Edited by aram
Link to comment
ako imas jednu, izrendaj je i malo zacini po ukusu, pojedi kao salatu.ja sam tkao jela. to se ćale lozio da kupuje kelerabu, jedno vreme. ja, naprimer, nikada nisma kupila spargle. probala jesam, ali se i ne secam. ae nesto sa sparglama!inace tikvice su genijalno povrce.sa tikvicama se moze SVE!
Ovo SVE treba shvatiti bukvalno. Jedna baba iz komsiluka je pravila kompot od tikvica.
Link to comment

to je to! :lol: sta sma ja sve probala sa tikvicama, sta su sve keva i tetka izbunarile, kopajuci po netu i gledajuci emisije o kuvanju, ludilo. tikvica se čak moze iseci nozem na rezance (onim nozem za ljustenje krompira) i pomesati sa jos nekim povrcem, zaciniti, i jesti kao salata.

Link to comment
inace tikvice su genijalno povrce.sa tikvicama se moze SVE!
slažem se, a dodala bih i paprikeinače ja nikad u životu nisam jela onaj vaš sremuš :mellow: niti sam znala da uopšte postoji dok nije nastala pomama na forumu pre mesec-dva (pa u svakom receptu/nau itingu/bilo kom kontekstu oko jela "ja danas jeo/jela sremuš, pravio/la to i to sa sremušom" itd itdi)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...