Jump to content
IGNORED

Pomozimo bratu Kojotu


Аврам Гојић

Recommended Posts

Izvinjavam se upao sam sad...Kojote čini mi se da si nešto pričao o problemima sa stomakom jel to razlog za ovoliko povrća?Šta se dešava?
Nasledio je farmu na 30 dana i mora da pojede svo povrće što tamo nikne da bi je dobio za stalno.
Link to comment
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    15

  • gospa buba

    6

  • belch

    6

  • Аврам Гојић

    5

Nasledio je farmu na 30 dana i mora da pojede svo povrće što tamo nikne da bi je dobio za stalno.
:o Situacija je dakle ozbiljnaLjuta paprika i beli luk

Recept je sledeci:Zakoljes svinju. Popijes neku rakiju ili spricer.Osuris svinju u vreloj vodi i skidas dlaku, ostatak dlaka skines brenerom, dignes svinju na remu, raseces po sredini, izvadis creva i bacis, odseces glavu i odlozis, od ostatka bezglave svinje iseces velike komade postujuci pravila anatomije i odlozis meso na hladno mesto.Popijes neku rakiju ili spricer dok se meso malo ohladi (stegne). Ostrim nozem odstranis kozu od mesa, proberes sve mesnate delove (ili cisto meso ili blago promesano sa masnijim delovima),odstranis kosti, odstranis srce, bubrege, jetru, pluca, salo odstranis u sirokom luku. Bilo bi dobro da odnos mesa i masnih delova tezi ka 80% :20%.Meso iseces na dugacke uze komade, sameljes, ali ne sitno, nego otprilike na oko 1cm, eventualno 0.8. Ostavis malo da odstoji.Popijes koju rakiju ili spricer.U medjuvremenu sameljes sitno beli luk i ljutu papriku, ali sitno 0,2 - 0,5Ono mleveno meso stavis u posudu makar 20% vecu od kolicine mesa.Po mesu istreses 2% - 2,5% soli, dodas onu mlevenu papriku i beli luk po zelji.Zasuces rukave i popijes rakiju/spricer, te odjebes svakog lalu ili sremca koji ti predlaze da dodas govedinu/biber/alevu papriku/...Krenes da mesas rukama! okreces meso, prabacujes, igras se sa njim...Jos ga vrtis....Popijes rakiju/spricer.Odjebes ppp gosta koji ti se uvalio i koji predlaze da ubacis razne djakonije koje nisu iz atara na kojem se svinja hranila.I dalje vrtis meso.Kad meso pocne da spada sa ruku, prestajes sa mesanjem.Popijes rakiju/spricer.Odavde imaju 3 meni poznata puta:1. spremljeno povrce mozes da preoblikujes u tanke kobasice za pecenje, mogu se dimiti ili ne, ali ja licno volim ukus dimajedan dva dima sasvim vrse posao, a posle toga przenje2. u ovom slucaju povrce napuniti u nesto sire crveo ili prirodno ravno govedje ili neko vestacko provereno, ovaj put 2-3 dimai nekoliko meseci zrenja na vazduhu3. napraviti kulen, ponoviti proces pod 2, ali ga produziti za jos koji mesecOvako spremljeno povrce mozes kombinovati sa skoro svim sto ti padne na pamet, uvek mozes pozvati lale, sremce, ppp drugare na isto, da ti uz njega i rakiju/spricer pricaju kako je povrce u njihovom ataru daleko lepse, vece, ukusnijePosle konzumacije popijes rakiju spricer i podrignes Cegiju u lice

Ne utice lose na stomak, blagotvorno i bogougodno deluje na organizam

Edited by pbg12345
Link to comment
izvadis creva i bacis, odseces glavu i odlozis, odstranis srce, bubrege, jetru, pluca, salo odstranis u sirokom luku.
zabraniti amaterima da se bave mesom :fantom:
Link to comment
Niakd nije jeo i ima stomacnih problema pa mu rekli da mora da promeni ishranu i da ubaci dosta povrca a izbaci testenine itd.
Jebote, ne verujem. Pa zar je moguće da nikada nije jeo povrće i tako te stvari? Mislim, X puta smo jeli zajedno, ali nisam kapirao da vazda samo tako jede :isuse: A i taj savet koji su mu dali je do jaja. Pa on ako nije uopšte jeo te stvari ne može tek tako da pređe na povrće. Pride, taj savet podrazumeva da je osoba zaista jela povrće, pa da ima čemu da se vrati, a on je naviknut na nešto sasvim drugo.
-1Povrće u tim mešavinama mi ima ukus na govnjivu plastiku.
+1Ništa gore od toga. Ne samo da ima to govno od ukusa, nego je najcrnje što svako povrće ima isti ukus. Ukus jebenog konzervansa ili čega već. Odvratno.Elem, kojote, mogu ti dati savet svih saveta - eksperimentiši polako, pa vidi šta ti najbolje paše. Moj savet - grašak i boranija, i to sa mesom za prelazni period (posebno grašak), zatim dosta kuvanog. Počni sa nečim ultrajednostavnim (i ja sam tako, jes da nisam puno odmakao, ali jebiga), trpni da se kuvaju krompir, šargarepa, belo meso (i ovde nemoj odmah izbacivati meso, posebno što je kuvano meso skroz drugačija priča od prženog ili pečenog), implementiraj cvekle, sira, nekog poluzdravog sosa ili začina (beli luk začin, tartar...). U principu, pre ili kasnije ćeš pronaći ono što ti odgovara.Pilav i pirinač su fenomenalni, ali malo komplikovani za pravljenje. Možda je bolje za početak da mi se najzad pridružiš na jebenoj kineskoj cool.gif Samo polako, i sa verom u sebe i bolje sutra. Niko ti neće bolje oformiti dijetu od tebe samog.titouradisam.jpgP.S. paprika je kurac. Najprecenjenije povrće na svetu. Mogu da je jedem samo kao punjenu papriku (mesom, jelte) ili kao ajvar/pindžur.P.P.S. i počni da koristiš mikrotalasnu za ovaj prelazni period, neuporedivo je zdravije napraviti neke stvari u njoj nego na klasičan način korišćenjem jebenog ulja i zejitina i spaljivanjem svega zdravog u konvencionalnoj rerni. Edited by Filipenko
Link to comment
odakle to da karfiol smrdi? :huh:kiseli kupus smrdi
ti i ja ima da se razidjemo zbog nepodudaranja karaktera, majke mi :lolol:
Nasledio je farmu na 30 dana i mora da pojede svo povrće što tamo nikne da bi je dobio za stalno.
a boba ti, mogli smo da mu pojedemo za popodne i gotova stvar!
:isuse: :isuse: :isuse: :isuse:pustite ga na sport :please:
hocesh da kazesh da chovek luta? istina jeste da nije vidjan na ovim meridijanima ^_^
Link to comment
Izvinjavam se upao sam sad...Kojote čini mi se da si nešto pričao o problemima sa stomakom jel to razlog za ovoliko povrća?Šta se dešava?
da, to je razlog.lm, jeo sam juce kupus salatu i super je. danas jedem djuvec, takodje prvi put u zivotu.
Link to comment
P.P.S. i počni da koristiš mikrotalasnu za ovaj prelazni period, neuporedivo je zdravije
ne bih se kladilaedit. je l ko pitao kojota da l kuva? cenim da ne, a svi se uspinju da mu pomognu sve boljim receptima :D Edited by cmrlj
Link to comment
sad se navadio!stvorili smo cudoviste!
Za 6 meseci Kojot postaje militantni vegan, hiljade sklekova, hiljade trbušnjaka, bežanje u taj neki zdrav razum, dolazi ovde visok, jak, lep i naoružan, i spaljuje PPP zbog onog topika o pečenju. mmw.
Link to comment
Za 6 meseci Kojot postaje militantni vegan, hiljade sklekova, hiljade trbušnjaka, bežanje u taj neki zdrav razum, dolazi ovde visok, jak, lep i naoružan, i spaljuje PPP zbog onog topika o pečenju. mmw.
ma kojih bre 6 meseci!naredite evakuaciju odmah!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...