Jump to content
IGNORED

Pomozimo bratu Kojotu


Аврам Гојић

Recommended Posts

ma da, to kad god ne znaš šta, napraviš tu čorbicu. može i manje vode, pa bude varivo. a ako hoćeš da zagustiš i eventualno malo zamastiš, uzmeš malo omekšalog putera i u njega utrljaš jedno dve, tri kašičice brašna i onda to lagano razmutiš (rastopiš) u čorbici/varivu. ne moraš da praviš zapršku, da razmućuješ brašno i dobijaš grudvice, već se jednostavno i lako razmuti u tečnosti. 2 lahki naputak za brzo i jednostavno spravljanje povrća - šargarepa, bela zelen, cvekla, krompir - sve očišćeno pa u tepsiju i u rernu. može luka bela i crna, samo ih prepoloviš, ne moraš ni da guliš. začiniš: soli, bibera, malo belog vina, kima, lovorovog lista i maslinovog ulja, krk u rernu na oko 180 gradi, povremeno protreseš tepsiju i vodiš računa da se ne zapali. izvadiš i uz mesište - jam.

Link to comment
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    15

  • gospa buba

    6

  • belch

    6

  • Аврам Гојић

    5

đuveč je odlična povrćasta rabotane znam da li postoji standardni recept, ali ja najbolje volem sa krompirima, boranijom, graškom i tikvicama (mož i malo patlidžana) + paradajzpropržim malo luka pa pobacam sve ono gore, nalijem vode i malo paradajz soka + malko pirinčapa se malo prokuva, pa se ubaci u rernu, a odozgo neka mesonja (moj favorit su krmenadle)bemliga sad mi se baš jede...

Link to comment

U đuveč ide bukvalno sve povrće koje imaš pod rukom. Pored tog tvog može da se rokne i šargarepa, paprika, karfiol, brokoli, kukuruz... štagod.

Link to comment
e ovako, upravo sam prvi put u zivotu jeo parpiku (znam, degenerik sam level 100). samo sam posolio, uzeo papriku, krastavac, sir i pojeo. uopste nije tako lose, ali ukus nije nista posebno, cenim da ima milion boljih nacina da se iskoristi paprika.@maheem onda jede skoro sve
A šta si ti jeo kad si bio mali? Viršle i paštetu?
Link to comment

Povrce bez mesa je samo za salatu i za tursiju. Da se slozim sa Laronom karfiol zaista ne mogu a zamislim ni u kakvoj drugoj kombinaciji sem kao deo tursije.

Link to comment

karfiol mi je podnošljiv zapečen sa jajima, pavlakom i nekim ribanim sirom odozgo, ili baren pa na salatu sa dosta mladog b. luka, muljem, mirođijom, sveže mlevenim biberom i raznim začinima, po želji.svež kao grickalica zbilja dobar

Link to comment
Ali Laron može, a i mislio je na svež svež karfiol, ne onaj iz turšije. Opak je za grickanje i za u salate.
Pardon. Pomesah te sa Assuckom :DA sto se tice svezeg povrca jedino sto pamtim da sam grickao je bio brokoli u ranch sosu.
Link to comment

Izvinjavam se upao sam sad...Kojote čini mi se da si nešto pričao o problemima sa stomakom jel to razlog za ovoliko povrća?Šta se dešava?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...