Jump to content
IGNORED

Evrovizija 2012


Roger Sanchez

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stoka

    113

  • Frank Pembleton

    71

  • Feindouno

    70

  • hattori

    68

to ti samo po lokalpatriotskoj liniji :Pno realno, "Dzuli" je mnogo bolji pesmicak od one "Rock me baby" sa kojom je SFRJ osvojila Evroviziju...o "Molitvi" i sl. da ne pricamomada je "euro neuro" bez konkurencije najbolja stvar koja je otisla na evroviziju sa ovih prostora :D a br. 2 je Bebi Dol sa svojim hitom iz '91. :D
ma meni su sve novije regionalne eurovizijske dosadni krs, osim ramba. (nesto mi je i on vazda isti posljednjih x godina, ali to je sasvim druga tema. euro neuro je sasvim smisleno bizaran za eurosong (tj nije, vidjeli smo :D), a i veliki sam postovalac magaradi, plemenitih zivotinjaodoh da nadjem istorijat evrovizije u nas. Edited by morgana
Link to comment

Večeras su pustili retrospektivu Eurosonga... Jebo ja te stručne žirije, kako su samo pokrali mali Island (20. mesto, 46 poena). Taj žiri je zamišljen da usmeri pažnju na kvalitet pesme i koriguje komšijsko SMS glasanje, a pesma Islanda je moderna, briljantna, lako se pamti. Na YouTube je voli 95% ljudi, nijedna pesma sa Eurosonga nema takav prosek.

Edited by Quizmaster
Link to comment
Večeras su pustili retrospektivu Eurosonga... Jebo ja te stručne žirije, kako su samo pokrali mali Island (20. mesto, 46 poena). Taj žiri je zamišljen da usmeri pažnju na kvalitet pesme i koriguje komšijsko SMS glasanje, a pesma Islanda je moderna, briljantna, lako se pamti. Na YouTube je voli 95% ljudi, nijedna pesma sa Eurosonga nema takav prosek.
+1
Link to comment
Večeras su pustili retrospektivu Eurosonga... Jebo ja te stručne žirije, kako su samo pokrali mali Island (20. mesto, 46 poena). Taj žiri je zamišljen da usmeri pažnju na kvalitet pesme i koriguje komšijsko SMS glasanje, a pesma Islanda je moderna, briljantna, lako se pamti. Na YouTube je voli 95% ljudi, nijedna pesma sa Eurosonga nema takav prosek.
Pesma je daleko od briljantne i moderne, klasicna germano-zalopojka sa latentnim Nightwishizmima. I ne pamti se lako, vec je zaboravis za 5 min, nista specijalno.Inace italijanska pesma koja je jedno 27 puta bolja od islandske ima prosek preko 97%, 95,8%, i 94,5% lajkova na 3 prva videa na YT koja iskacu. Dakle nije Islandov prosek neprikosnoven. Dakle nije ucinjena nikakva nepravda Islandu nit je ta pesma nesto iznad evrovizijskog proseka.
crna gora i island imaju sasvim pristojan koeficijent br glasova/br stanovnika -_-
Rambo je na neku foru dobio 12 poena od Albanije, ili ima mnogo fanova tamo ili im se neobicno dopala njegova stvar...
Link to comment

Ako mogu da dodam... islandska pesma jeste Nightwishizam, ali je i Evrovizionizam i pamti se (kako ko, naravno). Prosto je loše prošla pošto ni skandinavski lobi nije glasao za njih. Italija je takođe pamtljiva i, po meni, odlična, ali obe pesme su imale problem neupadljivog nastupa. Island je zvučao praznjikavo i šuplje u odnosu na snimak, dok je Italija bila sterilna, mada se to ne čini za Ninu inače. Kad bi se ocenjivali audio snimci, vrlo verovatno bi obe prošle bolje (što u mom slučaju posebno važi za "čistu" italijansku verziju Ninine pesme).Pored očekivanih, dobro su prošle zemlje (i obično dobro prolaze) koje su imale nešto što se dešava na sceni - neku priču, nešto što možda nismo tako često viđali, ili bar nismo viđali na Evroviziji. Island i Italiju smo već videli, Švedsku i Rusiju baš i nismo i to je to.

Link to comment

Pa hocu reci da nijedna pesma na evroviziji nije sad neki kvalitet, a ukusi su razliciti. Nego pamti islandsku, meni udje na jedno uvo izadje na drugo. Meni italijanska super, nekome zvuci kao 365 drugih pesama u tom fazonu i zaboravi je minut nakon sto je cuje. Nepravda, pokraden, itd. sve je to na nivou licnih afiniteta, jer realno tu ima vrlo malo objektivnog kvaliteta.

Link to comment

Upoređivao sam prosek sa pesmama koje su zauzele visoke plasmane, a pogledao sam i još nekoliko slabije plasiranih, ali nisam očekivao da bi devetoplasirana Italija mogla pobrati toliko simpatija. Pesma im jeste zanimljiva, ali mislim da je ljudima više bila upečatljiva pevačica i njena sličnost sa Ejmi Vajnhaus od samog kvaliteta muzike. Da li izvođači u svom nastupu izvode nekakve kerefeke na sceni, to mislim da ne bi trebalo mnogo da utiče na ocene žirija. Njihovo je da stave akcenat na kvalitet pesme, koliko je interesantna, originalna i pevljiva melodija, a islandska jeste izvrsna, s tim što bih primetio da im je nastup u polufinalu bio nešto sigurniji. Poslušao sam takođe i varijantu na islandskom jeziku, koja je veoma interesantna i možda su Greta i Jonsi pogrešili što nisu pevali na maternjem jeziku. Kad se pravi prevod na engleski teško je uraditi to idealno, posebno ako je reč o pesmama koje u sebi nose jaku emociju. Opet, mislim da su i pored toga imali odličnu pesmu i da su zasluživali mnogo bolji plasman. To što Islanđani nemaju dijasporu po Evropi ili pouzdane komšije da glasaju za njih, i što žiriji uglavnom kalkulišu, to im je bio najveći hendikep.

Edited by Quizmaster
Link to comment

zanimljivo, ja se te pesme (island) uopste ne secam. sta pesme, ne secam se ni ko je bio izvodjac, da l su usli u finale a kamoli koje mesto su zauzeli... morala sam da ih guglam, pa i dalje mi se ne pali lampica. rani stadijum demencije, izgleda.a da sam dobila dinar svaki put kada sam cula ovo da je stvar sa islanda mnooogo dobra, pa, mogla bih da kupim sladoled. :huh:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...