Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

10 minutes ago, zorglub said:

Bolje guglas:) od te godine je

Sta znam, moguce da primarno nema veze s idejom kontra prajda kolikogod besmislena ta parada deluje kad vec ima parada dece

 

 

Link to comment
1 minute ago, maheem said:

Ma ti si luda, nema sanse da je tako

Mislis mimijrija, proturili karneval beba/trudnica u niz raznih drugih karnevala da ne deluje providno pa suptilno salju poruku?:)

Ne znm jese zezas, al ja i dalje verujem da je to, poznavajyci "naseg coveka", al moguce da stvarno nema veze :) ne znam iz cije glave je to izaslo da znam motiv..

Link to comment
9 hours ago, EDevotee said:

jos 1 parada je protekla bez incidenata. mislite o tome.

 

Mislio, mislio.....i smislio. Ovaj 'uspešni' prajd je kao i sve ostalo u vučićevskoj Srbiji - pobeda prazne forme nad suštinom. Super je što sad može da se šeta bez nekih velikih incidenata, ali suština je da se položaj pripadnika lgbt  zajednice nije promenio ni za jotu. U tom smislu, ništa se nije promenilo u odnosu na pre deset godina, npr...

 

Ah, da ...zaboravih kako više nema organizovanih navijačkih šipkaških grupa koje bi ugrožavale učesnike prajda , kako je sve lepo proteklo u lepom raspoloženju i veselju.

U to ime, svaka čast Vučiću!

(i 1 Brnabi)

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, ToniAdams said:

Koliko se otprilike u procentima glbt populaciji poboljšao položaj izlaskom na brnabinu gej paradu?  Može i u promilima.

Nema zvanicnog izvestaja, to je ono pitanje sto je postavila comicka brnbi

Ima, al predstavlja slucajeve nasilja evidentirane od samo 1 nvo

Otprilike ista ugrozenost, nasilje, kvantitativno i kvalitativno

Od zakona o braku il sl nista

Jedini je napredak u slobodi okupljanja(prajs by vucic, ultra kop),i moglo bi se reci u pojavnosti u populatnoj kylturi,mediji,zastupljenost (po rijalitijima ima otvorenih lgbt osoba/parova)sto je pre 15god bilo nezamislivo, a to nema veze s vlascu, mzda daleki odjek ukidanja sengena i globalnih pojava u ist.evropi

Link to comment
On 15.9.2019. at 21:26, Friend said:

To u nekom drugom normalnom svemiru. Karapandza ga namerno iscimava jer je ovo Vucicev prajd, a ovaj Vuciceva kuckica.

Naravno.

Zato što pre slobode, kao njen preduslov, dođe istina.

A ne fejk realnost u kojoj su osvojena čak 2 šetnje godišnje, iako naci ekipa ima sve više.

Mislim da je najveći zulum ove vlasti (sem pljačke i instaliranja nekompetentnih svuda) ta potpuna devalvacija svake jebene činjenice.

To ima da pukne kao čir.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

Zato što pre slobode, kao njen preduslov, dođe istina.

A ne fejk realnost u kojoj su osvojena čak 2 šetnje godišnje, iako naci ekipa ima sve više.

Mislim da je najveći zulum ove vlasti (sem pljačke i instaliranja nekompetentnih svuda) ta potpuna devalvacija svake jebene činjenice.

To ima da pukne kao čir.

 

+ iljadu i koliko oćeš.

a mene zanima kakvo će stanje po ovom pitanju biti kad padne Psiho i olabave se dizgine (i unosni poslovi) navijačima i desničarima.

Link to comment
  • 2 years later...

Svaka cast Vucicu, prajd danas, a nikoga briga...

Quote

Danas u 16.30 časova počinje okupljanje u Parku Manjež kojim započinje Beograd Prajd Marš 2021. godine. Ove godine, sloganom “Ljubav je Zakon” organizatori i učesnici Prajda žele da ukažu na ključne zahteve Beograd Prajda koji se odnosi na usvajanje zakona o istopolnim zajednicama. Među izvođačima će se naći i kuma ovogodišnje Parade Nataša Bekvalac, ali i Sara Jo i Sajsi MC.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...