Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Beograd Prajd

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda? 170 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      47%
      80
    • Prajd će biti održan
      52%
      90

Please sign in or register to vote in this poll.

Featured Replies

znaci ne postoje ljudi sa konkretnim zahtevima kod nas, a ti me jos i pitas zasto ja ocekujem da traze nesto drugo?

 

Tvoje pitanje je bilo - ako traže gej brak zašto onda ne traže i brak sa više od 1 osobe. A ja ti kažem da takvo pitanje možeš isto da postaviš i za pristalice heteroseksualnog braka.

  • Replies 8k
  • Views 674.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • kud u maglu Simoviću
    kud u maglu Simoviću

    ovo hendlovanje situacije je so radikalski da to prosto izbija iz svakog gesta koji su izrekli i načinili povodom prajda, pa dovoljno je bilo videti hilovu izjavu od pre neki dan i onda je bilo valjda

  • Samo da se ne zaboravi da je celu frku oko Prajda zakuvao - Vučić. I da tu treba tražiti razloge kome odgovara cela ova situacija.   Pogledajmo situaciju pre Vučićeve famozne konferencije gd

  • Nije fizicki, verbalno. Sve je ok. Mislim, ostaju maloumnici u svakom slucaju

Posted Images

Tvoje pitanje je bilo - ako traže gej brak zašto onda ne traže i brak sa više od 1 osobe. A ja ti kažem da takvo pitanje možeš isto da postaviš i za pristalice heteroseksualnog braka.

procitaj odgovor simetu koji sam napisao, isto me je pitao

Postoje, kad je u pitanju gej brak, doduše ne kod nas, jer postoje stepenice koje pre toga treba preći.

ovo mi je promaklo, dakle ja ne smem da pretpostavim da parada u srbiji nema podsrku, ali ti smes da pretpostavis koji su sledeci koraci?

ovo mi je promaklo, dakle ja ne smem da pretpostavim da parada u srbiji nema podsrku, ali ti smes da pretpostavis koji su sledeci koraci?

 

Pa vidim da je pitanje gej braka aktuelno u zemljama koje su odavno prošle ovaj stadijum na kom smo sada mi, a u nekima je gej brak i dozvoljen.

procitaj odgovor simetu koji sam napisao, isto me je pitao

 

Taj odgovor sam pročitao kad si ga napisao, ali sam ga zaboravio, bila je neka zajebancija, tako da sam istog časa zaboravio.

Poenta borbe za ravnopravnost je da gej ljudi imaju JEDNAKA prava kao strejt ljudi iako su "drugaciji". Nije stvar u tome da teras razlike u krajnjost, nego da se izboris da budes jednak pred zakonom.

 

 

 

Ovo je jezivo.

kad su pitali tita za neslobodu u jugoslaviji, pa mu rekli da u americi ljudi mogu da izadju da protestuju protiv americkog predsednika, tito im je odgovorio da je isto i kod nas, mozes da izadjes da protestujes protiv americkog predsednika....

 

prevedeno na nas slucaj znaci, da i imamo ista prava, i heteroseksualac, muskarac, i homoseksualac, muskarac, imaju jednako pravo da se ozene zenom :)

Edited by ruskabajka

Pa vidim da je pitanje gej braka aktuelno u zemljama koje su odavno prošle ovaj stadijum na kom smo sada mi, a u nekima je gej brak i dozvoljen.

znaci da mozes da formiras misljenje, i iznosis pretopstavke o temi u "nekim zemljama", ali ja ne mogu to isto u mojoj zemlji?

znaci da mozes da formiras misljenje, i iznosis pretopstavke o temi u "nekim zemljama", ali ja ne mogu to isto u mojoj zemlji?

 

Pa nikakve pretpostavke ne iznosim, konačan cilj je da se imaju sva prava koja imaju i heteroseksualci, šta je tu nejasno?

kad su pitali tita za neslobodu u jugoslaviji, pa mu rekli da u americi ljudi mogu da izadju da protestuju protiv americkog predsednika, tito im je odgovorio da je isto i kod nas, mozes da izadjes da protestujes protiv americkog predsednika....

 

prevedeno na nas slucaj znaci, da i imamo ista prava, i heteroseksualac, muskarac, i homoseksualac, muskarac, imaju jednako pravo da se ozene zenom :)

 

To nije rekao Tito, to je ispričao Pekić u jednom svom članku kao anegdotu imeđu Francuza i građanina nesvrstane afričke zemlje. (da može da se viče "Dole De Gol")

kad su pitali tita za neslobodu u jugoslaviji, pa mu rekli da u americi ljudi mogu da izadju da protestuju protiv americkog predsednika, tito im je odgovorio da je isto i kod nas, mozes da izadjes da protestujes protiv americkog predsednika....

 

prevedeno na nas slucaj znaci, da i imamo ista prava, i heteroseksualac, muskarac, i homoseksualac, muskarac, imaju jednako pravo da se ozene zenom :)

 

Ne. Ne bori se niko za to da ima pravo da se ozeni nekim i bude u fiktivnom braku, nego da ima pravo da bude u zakonski priznatom braku sa onim s kim zeli da bude. I nemoj sad da obrnes pricu na to da neko mozda zeli da bude u braku s maloletnikom, krokodilom ili gumenom lutkom, posto se ovde radi o braku dve odrasle osobe. DVE, jer i svi drugi ljudi po zakonima ove zemlje imaju pravo na brak izmedju sebe i jos jedne osobe.

 

A tvoje insistiranje na tome zasto monogamno, a ne poligamno... Mogao si onda da pitas i zasto se crnci, ako su se vec borili izmedju ostalog i za to da mogu da sede u svim delovima autobusa, nisu odmah borili i za to da im se u te nove delove autobusa stave kreveti umesto sedista, posto neki od njih sigurno vise vole da prilegnu nego da sede, isto kao i neki belci, koji takodje nemaju pravo na krevete umesto sedista. E, toliko je besmisleno ovo o poligamiji u celoj ovoj prici oko borbe za ravnopravnost LGBT osoba.

Zašto se ne bi držali monogamnog formata? Pošto stalno potenciraš pitanje formata, pretpostavljam da znaš i želiš da obrazložiš zašto to radiš.

Bezobrazno je ovo sto sada radim (odgovarati u tudje ime i tumaciti necije misljenje), ali neka me ruskabajka ispravi ako gresim.

 

Moja pretpostavka je da se radi o ublazenoj formi argumenta "ako brak vise nije definisan kao zajednica muskarca i zene, zasto ne bismo dozvolili sklapanje braka sa decom, zivotinjama i bliskom rodbinom?", odnosno "jel vidite gde vodi zelja da se ispostuju razlicitosti?".

Bezobrazno je ovo sto sada radim (odgovarati u tudje ime i tumaciti necije misljenje), ali neka me ruskabajka ispravi ako gresim.

 

Moja pretpostavka je da se radi o ublazenoj formi argumenta "ako brak vise nije definisan kao zajednica muskarca i zene, zasto ne bismo dozvolili sklapanje braka sa decom, zivotinjama i bliskom rodbinom?", odnosno "jel vidite gde vodi zelja da se ispostuju razlicitosti?".

 

+1

Ne. Ne bori se niko za to da ima pravo da se ozeni nekim i bude u fiktivnom braku, nego da ima pravo da bude u zakonski priznatom braku sa onim s kim zeli da bude. I nemoj sad da obrnes pricu na to da neko mozda zeli da bude u braku s maloletnikom, krokodilom ili gumenom lutkom, posto se ovde radi o braku dve odrasle osobe. DVE, jer i svi drugi ljudi po zakonima ove zemlje imaju pravo na brak izmedju sebe i jos jedne osobe.

 

A tvoje insistiranje na tome zasto monogamno, a ne poligamno... Mogao si onda da pitas i zasto se crnci, ako su se vec borili izmedju ostalog i za to da mogu da sede u svim delovima autobusa, nisu odmah borili i za to da im se u te nove delove autobusa stave kreveti umesto sedista, posto neki od njih sigurno vise vole da prilegnu nego da sede, isto kao i neki belci, koji takodje nemaju pravo na krevete umesto sedista. E, toliko je besmisleno ovo o poligamiji u celoj ovoj prici oko borbe za ravnopravnost LGBT osoba.

elem, pred zakonom su svi jednaki, zakon ne prepoznaje brak izmedju istog pola, tako da ne postoji nejednakost (TREBA LI DA UKLJUCIM CAPS LOCK?) izmedju ljudi razlicitog seksualnog opredeljenja, muskarac ne moze da se ozeni muskarcem, niti zena sa zenom, bez obzira na seksualnu opredeljenost.....ni hetero ni homo ne mogu da se ozene/udaju za osobu istog pola, nema zakonske nejednakosti.... mozemo pricati o pravednosti zakona, ali jednakost je neupitna.

 

zanimljiva mi je ideja o braku sa maloletnicom, sa gusterom ili gumenom lutkom vec manje...

 

valjda je jednostavno regulisati zakonom godine (+18), i vrstu (homo sapiens)? mutite vodu sa ubacivanjem krokodila i gumenih lutki, ali pristajem i na to, ako krokodil ili gumena lutka mogu da izgovore sudbonosno da, i da se potpisu, ko sam ja da sprecavam neciju srecu....

Bezobrazno je ovo sto sada radim (odgovarati u tudje ime i tumaciti necije misljenje), ali neka me ruskabajka ispravi ako gresim.

 

Moja pretpostavka je da se radi o ublazenoj formi argumenta "ako brak vise nije definisan kao zajednica muskarca i zene, zasto ne bismo dozvolili sklapanje braka sa decom, zivotinjama i bliskom rodbinom?", odnosno "jel vidite gde vodi zelja da se ispostuju razlicitosti?".

 

I meni se tako čini, ali sam, pošto postoji mogućnost da nisam dobro razumela, a interpretacije te vrste tretiram kao diskvalifikaciju za dalju diskusiju, želela da obrazloži svoj stav. 

Bezobrazno je ovo sto sada radim (odgovarati u tudje ime i tumaciti necije misljenje), ali neka me ruskabajka ispravi ako gresim.

 

Moja pretpostavka je da se radi o ublazenoj formi argumenta "ako brak vise nije definisan kao zajednica muskarca i zene, zasto ne bismo dozvolili sklapanje braka sa decom, zivotinjama i bliskom rodbinom?", odnosno "jel vidite gde vodi zelja da se ispostuju razlicitosti?".

primecujem tradicionalizam u tvom postu

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.