Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

ja isto nemam ni jedan veci greh, samo vise manjih. ne znam jel se to sabira.

zavisi da li si rodjeni beogradjanin.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

meni je zanimljivo da zamišljam reakcije na ovako nešto kakve bi bile 1994 i 2004 i kakve su danas 2014. možemo da napravimo preseke i na pet godina.

ali svejedno mislim da je daleko od većinske reakcije ova ppp-ovska.

Link to comment

pa većinska je bes, a ppp-ovska je prezir i sprdnja?

inače @toni meni se čini da trejler ne ostavlja prostor za autoironiju, a ako je film nekakav otklon i ironija, onda trejler ne valja.

Link to comment

meni je zanimljivo da zamišljam reakcije na ovako nešto kakve bi bile 1994 i 2004 i kakve su danas 2014. možemo da napravimo preseke i na pet godina.

ali svejedno mislim da je daleko od većinske reakcije ova ppp-ovska.

pa 94 ovo je bio b-92 mejnstrim. ono velmar jankovic. 2004 je bio malo blam. mozda se sada vraca. time is flat.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

'94 smo, svi mi gracke face, bili naduvani ispred omena, i jebalo nam se da reagujemo.

2004. bismo isli ulicama i sipkama tukli dodjose, samo nam je falio neko da nas povede.

zavisi da li si rodjeni beogradjanin.


Sent from Bender's iPad using Tapatalk

jebote koje pitanje

Link to comment

pa većinska je bes, a ppp-ovska je prezir i sprdnja?

inače @toni meni se čini da trejler ne ostavlja prostor za autoironiju, a ako je film nekakav otklon i ironija, onda trejler ne valja.

pa upravo to.

Link to comment

'94 smo, svi mi gracke face, bili naduvani ispred omena, i jebalo nam se da reagujemo.

2004. bismo isli ulicama i sipkama tukli dodjose, samo nam je falio neko da nas povede.

jebote koje pitanje

izvini :(

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

'94 smo, svi mi gracke face, bili naduvani ispred omena, i jebalo nam se da reagujemo.

 

 

testify.

 

da je omen potrajao beograd bi danas bio po' njujorka

Link to comment

pa '94 (ili je to bila '95) neki dođoši su se prijavljivali na stan kod nekih dobrih ljudi, drugi su išli na posao bočnim ulicama i svakodnevno rizikovali da ih vežu za banderu, ubace u maricu i vrate preko drine. u tom kontekstu, ovom đubrencetu je bolje u 2014-toj

Edited by gagorder
Link to comment

pa većinska je bes, a ppp-ovska je prezir i sprdnja?

inače @toni meni se čini da trejler ne ostavlja prostor za autoironiju, a ako je film nekakav otklon i ironija, onda trejler ne valja.

autoironicno je taman tolko koliko toni kada u kafani pojede 3 kile mesa.

Link to comment

aram nije, kolko znam, rodjeni beogradjanin.

 

dakle, nebitan lik :fantom:

 

sad ozbiljno, potpuno mi neverovatno da bilo ko moze da ovoj prici bilo sta licno pripise, il sto bi na forumu rekli, ucita™.

sama joma je meni u principu ok lik, cak i simpaticna u svojoj blesavosti.

nista stvarno protiv nje, jedino po cemu mi je zbilja bila iritantna je bilo to poziranje na vratima dolara, koji je tada drzo valjda njen muz, onaj sto lici na geri oldmana.

ovo pak u trejleru mi je prosto nadrealno, nije u skladu sa godinama, a ponajmanje sa definicijom urbanog.

opet, i dalje se nadam da ima tu jos stosta, te da je u pitanju svojevrsna autoironija.

 

 

Ovako nesto i ja razmisljam, ali cekam film, tj. neku dobru dusu da to preprica, mada ako traje 36 minuta mozda se i da pogledati :D

 

Ali generalno, ta prica o zlim dodjosima i staaaarom Beogradu je stvarno dojadila, meni bar. Nazalost, poznajem jedan krug ljudi koji zaista razmislja na taj nacin te su svoje zivote organizovali tako da se niti pomere sa zadatih lokacija niti da se mesaju sa dodjosima.

 

edit: dupli kvot

Edited by nera
Link to comment

pa 94 ovo je bio b-92 mejnstrim. ono velmar jankovic. 2004 je bio malo blam. mozda se sada vraca. time is flat.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

ma znam, ali ne znam da li se sad vraća ili su očajnički krici.

 

mada ja nisam toliki optimista. čini mi se da je većinska, svakodnevna, da ne kažem latentna, i dalje prezir prema selu i došljacima, sa svim kulturnim distinkcijama koje idu uz to, ovo ovde je dekonstrukcija i kontranapad koji je negde sredinom prošle decenije počeo da uzima maha. ne samo ovde, ali mislim da su to i dalje tek "niše". ali zapravo nemam pojma. serem, što bi rekao Miralem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...