Jump to content
IGNORED

FB Slagalica


Quizmaster

Recommended Posts

ja ne razumem ova pera, cemu to sluzi uopste? ovaj sa slike po meni ima jako malo pera s obzirom na rang, sta to pokazuje?

Edited by exTRaGluv
Link to comment
  • Replies 703
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ros

    84

  • *edited by mod

    64

  • Quizmaster

    60

  • KennyDalglish

    46

Pera su mesecni poeni, to je za bodovanje za mesecnu rang listu, i svakog meseca pocinjes od nule sa perima.

Mesečna rang listaNa mesečnoj rang listi se nalaze svi igrači koji ispune jedan od dva uslova:· tri puta ostvare po dve vezane pobede,· Kupe tokenima izlazak na listu.Formula po kojoj se nakon odigrane partije računaju osnovni poeni koji su predstavljeni perima kojima se naše sove kite, se računa na isti način kao i broj zvezdica koje igrač osvaja za ukupan rejting, osim što se ne uzimaju u obzir igračevi trenutni poeni i rejting, već samo protivnikovi.Takođe, i ovde je moguće ostvariti bonus. Ukoliko je igraču pobeda druga u nizu, on dobija 40% od dodatnih peruški kao bonus. Za 3, 4. i 5. pobedu dobija respektivno 60, 80, 100% pera.Ipak, za rangiranje na mesečnoj rang listi ne uzima se svaka partija, već samo najbolja dnevna partija (sa uračunatim bonusom koji uz nju ide).Takođe, za ukupan plasman na listi se gleda samo 10 najboljih dnevnih partija.Igrači koji su ostvarili plasman na mesečnu rang listu su rangirani prema broju osvojenih pera.
A evo i odgovora u vezi prelaska u visu ligu
Svi takmičari u klubu podeljeni su po ligama u kojima ostvaruju plasman na mesečnim rang listama. Podela igrača po ligama se vrši na osnovu osvojene titule takmičara i to na prvi dan jednog takmičarskog ciklusa (prvog dana u mesecu). Ukoliko igrač u toku jednog takmičarskog ciklusa osvoji novu titulu koja bi mu omogućila prelazak u novu ligu, prelazak će biti realizovan tek nakon završetka tekućeg meseca. To takođe znači da takmičar u toku jednog meseca može napraviti rezultat kojim bi osvojio više titula i samim tim preskočio više od jedne lige. Server ne spaja igrače isključivo po ligama u kojima se nalaze, dakle mogući su i susreti igrača koji se nalaze u različitim ligama. Na kraju takmičarskog ciklusa najbolji takmičari se nagrađuju zlatnim tokenima. Spisak postojećih liga sa brojem nagradnih zlatnika po osvojenom mestu dat je u nastavku:
Link to comment

Jutros odigrah jednu partiju sa drugaricom i prvi put da vidim da neko pogodi znakove iz prve. Doduse bila je najpopularnija kombinacija Sova-Sova-Tref-Tref. Srecom posle ju je stigao moj gnev pravednika cool.gif

Edited by pavllle
Link to comment

koliko vidim, slova mogu da se kombinuju i u reci u padezu, a dozvoljena su i vlastita imena? to nekad nije moglo.tek juce krenula i, sudeci po fotkama, za sada uspesno tucem neke trinaestogodisnjake. meni dosta :)

Link to comment

sinoc popizdih.igram onaj kup srbije, gubim dobih 50-ak razlike pred KZZ, gde nadoknadjujem nekih 20-ak poena, pa jos nekih 10 na spojnicama, ulece mi super asocijacija koju ubadam iz prve.i na drugoj asocijaciji krece hickok. pogadjam kolone "SALTO", "CIRKUS" i probam konacno "AKROBAT" i masim. protivnik poganja trecu kolonu "GIMNASTIKA", cetvrtu kolonu imamo pojmove:IME - SKITNICA - CAPLIN i jos nesto...rezultat 99:99ne pogodismo ni cetvrtu kolonu, ni konacno resenje i doslo vreme da nam softver pokaze resenje cetvrte kolone i konacno resenje.kolona:

SARLOkonacno:

AKROBATA

 

:isuse: sad mi za prolaz treba i pomoc drugih.

Link to comment
ne dušan, siniša.
racunar je izbacio resenje "dusan kovacevic", ocigledno pogresno, hvala na odgovoru, ja sam razbijao glavu da povezem kakve veze ima d.kovacevic sa ovim asocijacijama :lol:
sinoc popizdih.igram onaj kup srbije, gubim dobih 50-ak razlike pred KZZ, gde nadoknadjujem nekih 20-ak poena, pa jos nekih 10 na spojnicama, ulece mi super asocijacija koju ubadam iz prve.i na drugoj asocijaciji krece hickok. pogadjam kolone "SALTO", "CIRKUS" i probam konacno "AKROBAT" i masim. protivnik poganja trecu kolonu "GIMNASTIKA", cetvrtu kolonu imamo pojmove:IME - SKITNICA - CAPLIN i jos nesto...rezultat 99:99ne pogodismo ni cetvrtu kolonu, ni konacno resenje i doslo vreme da nam softver pokaze resenje cetvrte kolone i konacno resenje.kolona:

SARLOkonacno:

AKROBATA

 

:isuse: sad mi za prolaz treba i pomoc drugih.

:isuse: kakav maler angry.gif drzim palceve :thumbsup: ja sam juce bio u slicnoj situaciji, samo pobeda u obe mi je garantovala prolazak dalje, dobijem prvu sa velikom razlikom, i onda kao po pravilu, u drugoj krenem kao da prvi put igram angry.gif i protivnik nakon dve igre povede 48:0, do spojnica smanjim malo razliku, tema - domace glumice, ja prvi pogadjam, pogodim 4 para i pravim previd i protivnik uzima ostala 4. Vec sam se bio pomirio sa porazom, a onda dobijam poklon od protivnika, ne uspeva da pozeze prvi par "Dusica Zegarac" i ja spajam sve parove do kraja i u asocijacije ulazimo sa 83:82 za njega, ali su me juce srale asocijacije nevidjeno i pogadjam obe :) da iskoristim priliku da se zahvalim QM na pozivu na turnir, odlicni igraci, neizvesne partije, i fer-plej, moram i ovde da pohvalim protivnika koji mi je u partiji koja je zavrsia 117:113 za mene, u poslednjoj asocijaciji dopustio da pokusam ponvo da pogodim kolonu, jer je video da sam izostavio jedno slovo "HBOTNICA" :Hail:
Link to comment

Dan-Noc-Manekenka...

Lepotica :huh:

Vodio do asocijacija i onda me pregazi. Vec mi se n-ti put desava da svaku kolonu otvorim prvi i protivnik na drugu pogadja ocigledno angry.gif

Link to comment

koji ji asocijator smisli da je tu "lepotica" konačno rešenje?!?...btw, na putu sam, pa odigrah jednu u nekom salonu zabavenet spor, ekran nepregledan starinski, a miš je pre mačkaspasio me mocart, kugle i kladionica

Edited by mire
Link to comment

Posto mi je lap top i dalje na popravci odigrao sam jednu partiju sa burazerovog kompa ali je na nekih 60+ bodova prednosti kreshovao flash na zadnjem pitanju KZZ. Skroz je glupo da posle ispadanja ne mozes da se vratis u partiju kao i to da cim ispadnes racuna se da si izgubio partiju. Mogli bi barem da ostave poene pa da vide sta ce biti do kraja uz opciju da mozes da se vratis u partiju iz koje si ispao.

Link to comment
Dan-Noc-Manekenka... Lepotica :huh:
koji ji asocijator smisli da je tu "lepotica" konačno rešenje?!?...
Nije to uopšte toliko daleko. Lepotica dana je čuveni Bunjuelov film sa Katrin Denev, "lepotica noći" je eufemizam za prostitutke, a i film sa Djinom Lolobridjidom, a manekenke su valjda lepotice. Nije baš najsrećnije, ali nije ni toliko daleko. Edited by Lrd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...