Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

prve godine će ti polisa biti 100€ veća, druge nešto tipa 60ak i onda tako narednih mislim 5 godina dok ne dođeš na premijski stepen gde imaš neki popust(valjda 10%)

 

otegne se

 


 

 

Link to comment

e, kad ste već na ovom temi da mi pojasnite hipotetički slučaj, može da bude korisno.

 

u slučaju kada rentiram auto i doće se u ovakvu situaciju, jasno je da zovemo policiju. ako sam ja npr kriv, za sudar, oba vozila imaju neko oštećenje, koje su posledice po mene? za štetu na oba vozila, mislim, ne pitam za eventualnu prekršajnu odgovornost - tu pretpostavljam ide sve kao obično, dakle nevezano za to što je u pitanju rentirano vozilo. 

Link to comment

zavisi od tvog ugovora sa rent-a-car agencijom. auti su uglavnom su full kasko osigurani ali se u vecini slucajeva trazi i od vozaca da pokrije deo troskova (obicno 10%). pretpostavljam da sa time zele da te nekako obuzdaju, da se ne ponasas kao manijak.

ali ima varijanta i da rentiranje platis vise,  pa da nemas kasnije nikakve troskove.

Link to comment
36 minutes ago, Djuro said:

zavisi od tvog ugovora sa rent-a-car agencijom. auti su uglavnom su full kasko osigurani ali se u vecini slucajeva trazi i od vozaca da pokrije deo troskova (obicno 10%). pretpostavljam da sa time zele da te nekako obuzdaju, da se ne ponasas kao manijak.

ali ima varijanta i da rentiranje platis vise,  pa da nemas kasnije nikakve troskove.

 

Nije do obuzdavanja... Vozila jesu kasko osigurana, ali se realizacijom svake štete kod OD povećava i premija za narednu registraciju. Takođe, vozilo za vreme svih procedura i popravke stoji bez realizacije, ne privređuje - što bi rekao moj otac.

 

Uprošćeno, postoje 3 vrste osiguranja:

 

Exclusive, gde si odgovoran do pune cene vozila. U ovom slučaju su depoziti (blokiranje sredstava na CC) ogromni.

Inclusive, sa učešćem u šteti do određenog iznosa.

Full, bez učešća u šteti. Ipak treba paziti jer će sve car rental kuće tražiti zapisnik policije, sva dokumenta i ključeve. Takođe, osiguravajuća društva neće priznati štete načinjene s namerom, ili u slučaju vožnje pod uticajem alkohola/opijata. Nijedna polisa nijednom rent a car-u ne pokriva oštećenje točkova, donjeg postroja i enterijera.

 

PS: Skoro sve je isto i za krađu.

Edited by zorglub
  • +1 1
Link to comment

Najosnovnije je - nikakvo dogovaranje, itd. Zoveš policiju, zapisnik ti je najbitniji. Mislim da su se agencije pokrile tako da ako nema zapisnika snosiš kompletne troškove.

 

edit: čak i ako samo pukne guma, odmah se zove agencija. Pričao mi je bivši kolega da je imao pametnjakovića koji je to hteo da uradi u sopstvenoj režiji, pa kad je neki Cane kurbla zabio pajser, izvalio senzore i blokirao auto...ovlašćeni servis je na kraju poslao fakturu na dve strane.

:s_w:

Edited by ragasto
  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, ragasto said:

čak i ako samo pukne guma, odmah se zove agencija.

 

Pa sad... kao što rekoh, točkovi skupa s pneumaticima nisu pokriveni nijednim paketom osiguranja. 99.99% kompanija će te uputiti na prvi vulkanizerski servis. U slučaju cepanja, tj. nemogućstva popravke, računajte na cenu novog pneumatika. Izlazak za probušenu gumu i bilo kakvu štetu nastalu klijentovim nemarom (npr. ključevi ostali u zaključanim kolima), kompanija će naplatiti.

Link to comment

@zorglub

Trošak ne gine, to stoji. Fora je samo u tome da se plati onoliko koliko je neophodno i da se ništa ne radi na svoju ruku. Zamisli da odvezeš rentirani auto kod nekog majstora koji slučajno ošteti uređaj za praćenje...:naughty:

 

 

Link to comment

GPS zvrčku u najvećem broju slučajeva imaju samo exclusive modeli. Za popravke na svoju ruku si u pravu. Osim pneumatika, svaka popravka (u ogromnom procentu je u pitanju limarija) rađena van standardnih procedura smatraće se štetom. Osim ako nemate baš dobrog limara pa niko i ne primeti radove.

Link to comment

valjda je to za ovde. jutros guglah da vidim šta se desilo na dobanovačkoj petlji, otvorim kurir pa nađoh i ovo sa sve sličim malo niže.. jel mora baš tako i toliko?

Edited by djordje geprat
Link to comment
On 27.2.2020. at 18:05, Valkyrie said:

Koliko je strašno ovo gledati sa svešću da se stvarno dogodilo a da nije neki specijalni efekat u filmu. Jadna žena, nadam se da će se izvući. Još dete vodila za ruku... 

Bilo se stabilizovalo stanje u bolnici, ali vozač je nadam se na robiji.

On 19.8.2020. at 17:37, zorglub said:

Bio firmin šlepadžija juče, kaže da je u 2 dana imao 3 vožnje na početku spusta niz begaljičko brdo ka Bubanj Potoku. Tvrdi da je izašao iz kamiona i skoro pao koliko je klizav mokar asfalt.

Pa se čuvajte, usporite.

Pa kad nije prilagodio cipele uslovima puta

On 25.8.2020. at 19:33, Moća said:

To im u normalnoj drzavi ne bi proslo nikako al posto je Srbija jbg.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

2500km u Italiji od 2004, prvih godinu-dve je zabeleženo smanjenje saobraćajki za oko 20% a smrtnosti 50%

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...