Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

biće ovde interesantno videti nivo alkohola u krvi kod vozača pola. kapiram da je i on verovatno popio obzirom da su se vraćali sa 5 godina mature

 

 

 

inače mene je kod kontrasta pre dve godine pokupila riba koja je prošla na crveno, 9 uveče vikendom, ona popila ispod zakonskog limita. sreća je vozila oko 40km/h, a ja 190 D tako da smo ekipa u kolima i ja prošli neozleđeni. od tada izbegavam sedanje u auto, a neke najnormalnije varijante kao prolazak kroz raskrnicu dobro osmotrim... i sa nekim blažim stresom prođem. 
jednostavno nikada nisi siguran, ni kada poštuješ propise.
 
 
inače ona mera dizanja cene taksija postaje problem. to je u nsu bilo odlično, a koliko se dalo primetiti i taksista je bilo sve više, znači moglo se živeti.
koliko su mi pričali sada zarađuju isto kao i pre, samo im je manje korišćenje vozila... mada možda levate da ne pomislim da su više plaćeni.
bilo bi lepo kada bi neko išlupao statistiku o saobraćajnim udesima pre i posle dizanja cena.
 
transport je sranje, trebaju nam one makine iz star treka za prebacivanje s mesta na mesto
Edited by Ravanelli
Link to comment

Uzimaju se u obzir posledice ali to je sekundarno pitanje, jer su posledice van uzročno- posledičnog lanca nastanka nezgode, što je prethodno pitanje. Protiv vozača audija biće podignuta optužnica.

Link to comment

ovo je ista situacija kao kad je onaj ubio dvojicu, isto u ns. oni su takodje izasli iz sporedne ulice (doduse bez semafora)

 

 

Stravičan udes zabeležila je kamera za video-nadzor, a saobraćajni veštak Ištvan Boroš napravio je simulaciju ove nesreće, koja je predstavljena tokom procesa. Prema tom nalazu, Racićev „audi" bio je udaljen najmanje 134 metra kada je Nikolićev „jugo" ušao u raskrsnicu. Nikolić je mogao da vidi „audi", ali samo kao tačku.

- Pri brzini od 50 km na sat, koliko je ograničenje, „audi" bi tu razdaljinu prešao za 9,6 sekundi, što bi Nikoliću bilo više nego dovoljno da bezbedno prođe raskrsnicu. Ali Racić je ovu razdaljinu prešao za samo 3,25 sekundi i brzinom od 145 km na sat zakucao se u zadnji deo „juga" - ispričao je sudski veštak.

Link to comment

polo je sporo ulazio u raskrsnicu, na sudu će podrazumevati da je imao vremena da uoči nailazak

 

obaška crveno

Edited by rođeni
Link to comment

oko te odgovornosti obe strane ima i priča ovog bajatićevog pomoćnika koji je ubio klinca na nasipu kod kamenjara.

čovek je bio pijan, mali je vozio bajs bez ikakve signalizacije, na neosvetljenom drumu.

 

u početku je izgledalo da će biti samo kažnjen zbog vožnje u pijanom stanju, ali je na kraju dobio dve godine

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/471330/Bivsem-funkcioneru-Srbijagasa-za-smrt-decaka-na-biciklu-dve-godine-zatvora

 

ovaj iznad kod aćea je dobio 5 godina.

 

 

kapiram da će i ovaj slično da završi

Edited by Ravanelli
Link to comment

pazi, ako stigne do suda moze zavisiti i od banalnih stvari, kao npr kojem sudiji dodele. mada, ovom je cale neki biznismen, ne brinem da li imaju da zatvore i rese ako bude prilike. 

 

znam imucnu porodicu iz ns, ciji je sin divljao nekim sl vozilom, ubio penzionera, ni stiglo do suda nije, a porodica nastradalog fino unovcila deku.

 

ima raznih opcija tu sad.

Link to comment

prosto mi je nemoguće da vozač pola nije uspeo da vidi audija sa ksenon farovima, pre bih rekao da on uopšte nije gledao na tu stranu, da je stajao i samo odjednom krenuo na crveno. ovom u audiju je zeleno počelo da trepće kada je bio na 50ak metara od semafora i on je samo dodao gas na već popriličnu brzinu.

 

još jedna potvrda da u saobraćaju koliko vodio računa o svom ponašanju učesnik mora biti i baba vanga i truditi se da predvidi ponašanje drugih učesnika isključivo zarad svoje bezbednosti.

Link to comment

Samo jedna napomena, taj Komitet za bezbednost saobraćaja nije nikakav organ u sistemu državne uprave, već nevladina organizacija.

 

Što se tiče situacija kada saobraćajna nezgoda nastane jer se oba/ više učesnika u saobraćaju  nisu pridržavali saobraćajnih propisa, najpre treba imati u vidu načelo poverenja u saobraćaju. Onaj ko se ne pridržava propisa, ne može se pozivati na činjenicu da se i drugi učesnik u saobraćaju nije pridržavao propisa. Ne postoje procesne smetnje da se podigne optužnica protiv oba/više preživelih učesnika u saobraćajnoj nezgodi koji se nisu pridržavali saobraćajnih propisa.

 

Pri oceni da li je bilo kršenja saobraćajnih propisa treba uzeti u obzir i čl.3 st.1. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima :

Svaki učesnik u saobraćaju dužan je da se ponaša na način kojim neće ometati, ugroziti ili povrediti druge učesnike, kao i da preduzme sve potrebne mere radi izbegavanja ili otklanjanja opasnih situacija nastalih ponašanjem drugih učesnika u saobraćaju, ako sebe ili drugog time ne dovodi u opasnost.

 

Da li se, i kako, u praksi u ovim slučajevima meri i težina načinjenog prekršaja (onako kako je to ZOBS predvideo, po broju bodova, novčanoj i zatvorskoj kazni)?

 

Kod ovog Audi vozača imamo nekoliko: nasilnička vožnja, 3x brže od propisanog u gradskim uslovima, pijanstvo.

Kod ovog drugog imamo prolazak na crveno, pijanstvo se utvrđuje.

 

Na sve ovo prethodni prekršaji.

Link to comment

oko te odgovornosti obe strane ima i priča ovog bajatićevog pomoćnika koji je ubio klinca na nasipu kod kamenjara.

čovek je bio pijan, mali je vozio bajs bez ikakve signalizacije, na neosvetljenom drumu.

 

u početku je izgledalo da će biti samo kažnjen zbog vožnje u pijanom stanju, ali je na kraju dobio dve godine

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/471330/Bivsem-funkcioneru-Srbijagasa-za-smrt-decaka-na-biciklu-dve-godine-zatvora

 

ovaj iznad kod aćea je dobio 5 godina.

 

 

kapiram da će i ovaj slično da završi

 

Ja sam svojim očima gledao motorciklistu kako brzinom od preko 100 ubija dedu (umro je doduše nekoliko meseci kasnije od posledica udarca). Deda je nažalost bio pijan i prelazio je ulicu (koja je prometna otprilike onoliko da svaki nailazak automobila treba da se isprati isticanjem zastave i intoniranjem himne) van, možeš misliti, pešačkog prelaza. Motorciklisti nije pomoglo ni to što je tih 100 razvijao suprotnim smerom - viđao sam ga po kraju redovno i čuo da je prošao samo sa novčanom kaznom. Da ne govorim da se srdačno izljubio sa suvozačem u civilu iz na lice mesta pristigle patrole.  

Edited by kralj
Link to comment

ajd da onda besimo svakog ko liči na rotvajlera

:lol:

Izvini i svaka cast psecim Rotvajlerima.

Radi se o mojoj internoj klasifikaciji likova za volanom u Beogradu i Srbiji.

Tipovi koje tako oznacavam em izgledaju na istu modlu, em reze umesto da govore.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...