Jump to content
IGNORED

Plin u autu


nesha taxista

Recommended Posts

pošto vi znate sve a ja ništa o plinu u autu, molim za objašnjenje. da znam i ja.- CNG i TNG? razlika?- viđam multiplu na kojoj piše da vozi na metan.

Link to comment
pošto vi znate sve a ja ništa o plinu u autu, molim za objašnjenje. da znam i ja.- CNG i TNG? razlika?- viđam multiplu na kojoj piše da vozi na metan.
Sad, laički, metan je zemni gas, a tng (tečni naftni gas) nastaje prilikom obrade nafte, recimo, al ga pojednostavih. Različiti su i pritisci u instalacijama, za metan je znatno viši i u kola idu drukčije boce, nalik ronilačkim, po par, sa debljim zidovima, i ta skalamerija je i teža pa je nepraktična za manji. Lako je zeznuti se na pumpama u inostranstvu, tamo je skraćenica LPG za TNG. Jako je malo mesta gde se metan toči kod nas, još uvek, inače cenovno, dao bih mu prednost.U Italiji proizvođači fabrički instaliraju gas, a u multiple predviđene za transport putnika, počešće taxi ide metan. Neka taxi firma iz NSada je koliko znam uvezla više multipli sa metanom i dobro im ide. Možda si neku od njih video.edit: metan se kupuje na kilo, ne na litar. Edited by kapetanm
Link to comment
  • 3 weeks later...

Nijedna taxi firma u NS nije uvezla kola na metan jer je ovde to sipati muka ziva. Moguce da neko ima pojedinacno. U Pancevu međutim jeste jedna firma opremljena takvim vozilima, ali to su Škode Roomster. One oznake su skraćenice, TNG - tečni naftni gas, engleski naziv je liquid petrola gas (LPG).CNG - comprimed natural gas, po naški je prirodni gas pod pritiskom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...