Jump to content
IGNORED

Novo, a dobro!


Gonzo

Recommended Posts

3 hours ago, vladavsnarod said:

Hank Williams se prevrće u grobu :)

 

 

Pesma za rubriku, novo, al' oprem dobro.

  • Haha 1
Link to comment

Sad vidim na spotifaju da su u zadnjih nedelju dve nove albume izbacili Jesus and Mary Chain, Ride, Einsturzende Neubauten, Khruangbin, Drahla, Vampire Weekend, Jane Weaver, Bnny, Halo Maud...stiglo proleće.

 

Krenuo sam sa Khruangbin.

Da citiram Ramba "Jedno te isto". Sad već imam osećaj da puštaju jednu pesmu na loop. I dalje mi prija, mada ne toliko kao pre. Više je za nepostojeću temu Novo, a Solidno (kao i prethodni albumi, i ovaj će bolje zvučati kad se udaljim od NS betona)

 

 

  • +1 3
Link to comment

Ove godine dosta dobrih albuma na amerikani. Evo, biram tri komada sa otprilike različitog spektra.

 

MjMtMTQzNi5qcGVn.jpeg

Kacey Musgraves - Deeper Well
Neki mejnstrim u žanru, ali odlično producirano. Pesma koja otvara album mi dosta liči na Fleetwood Mac.

 

NTktOTU5OC5qcGVn.jpeg

Waxahatchee - Tigers Blood
Možda čak i najbolji album Katie Crutchfield. Ima taj alt-country stil, vuče i na indie. Sigurno i odličnu ekipu uz sebe. Na albumu je gostovao MJ Lenderman.

 

NTEtOTQyNS5qcGVn.jpeg

Adrianne Lenker - Birght Future
Dosta sirov, minimalistički i neposredan stil kojim dočarava atmosferu. Odličan materijal i upadljiv je kod nje kontinuitet dobrih albuma.

 

Očekujemo i T Bone Burnetta uskoro...

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

@Bojan super izbor Americane. Vaksahači mi baš legla, a Adrianne Lenker solo ništa lošija nego sa Big Thief. 
 

Na tu temu, Bonny Light Horseman, zapravo supergrupa snimili par pesama live u stogodišnjem pubu u nekoj irskoj pripizdini., tako da se mogu čuti i pozadinski zvuci tipa kašljuckanje. Super cool

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...