Jump to content
IGNORED

Australian Open PbP


Garnirung

Recommended Posts

Dobro ljudi cemu vise nerviranje oko JJ... ako nije naucila do sada, nece nikada... (poslednja sansa bio onaj US open protiv Enan)
I ja se to pitam. Mada, imala je još jednu šansu protiv Stosur u polufinalu french opena. (Ne u tom meču, nego na turniru na kome je igrala dobro.)Žena igra tenis na ovom nivou 10 godina, nikad se nije povrijeđivala, ne propušta nijedan bitniji turnir u sezoni..normalno je da dođe do zasićenja. Ako i tvrdi da ne igra samo zbog novca, laže. Pa i Klajsters nije krila da joj je kinta bila primarni (ako ne i jedini) motiv povratka.I generalno mi je malo bzvz tolika pljuvačina po ženskom tenisu. Koji je to ženski sport koji uopšte može da se mjeri sa muškim pandanom? Nema ga. Možda šah, donekle i skijanje. Edited by bad_lieutenant
Link to comment
  • Replies 664
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    113

  • anantaram

    98

  • bergasa19

    41

  • tsva

    27

nije poenta da se meri sa muskim, nego da bude u skladu sa mogucnostima zenaFest debelih i smotanih sigurno nije taj reprezent
Ja mislim da precjenjuješ mogućnosti žena u sportu, generalno.
Link to comment

Nemam problem sa njenim porazima, ide mi na penis to foliranje i glumatanje neke stabilnosti, opuštenosti na terenu, uživanja i slično, a u suštini je raspad nad raspadima, i neko ko očigledno ima problem u onoj tintari. Suoči se sa istim, možda ga i rešiš, ovako samo napred sa blamiranjem.

Link to comment
Ja mislim da precjenjuješ mogućnosti žena u sportu, generalno.
Ili to ili ih ti potcenjujesU principu ja tvrdim ono sto tvrdim jer odlicno znam sta i koliko zene mogu. Ovo sto gledas u tenisu nije odraz toga, odraz je negativne selekcije.
Link to comment
Žena igra tenis na ovom nivou 10 godina, nikad se nije povrijeđivala, ne propušta nijedan bitniji turnir u sezoni..normalno je da dođe do zasićenja. Ako i tvrdi da ne igra samo zbog novca, laže. Pa i Klajsters nije krila da joj je kinta bila primarni (ako ne i jedini) motiv povratka.I generalno mi je malo bzvz tolika pljuvačina po ženskom tenisu. Koji je to ženski sport koji uopšte može da se mjeri sa muškim pandanom? Nema ga. Možda šah, donekle i skijanje.
Ajd da kažem u svoje ime, generalno ne bih imao problem sa današnjim ženskim tenisom, da nisam gledao nekadašnji (i to ne neki Navratilova-Evert, već skoriji, od pre 10-15 godina)Jedna Martina Hingis bi ove danas posatirala, ko dete plazmu i mleko. Taj najveći problem, a to je držanje visokog nivoa igre barem na 5-6 meseci, ne daj bože godinu dana, čini se nije bio toliko izražen.Meni to najviše smeta, a ne sam stil igre, koliko god bio dosadan.
Link to comment

Ja imam problem sa ženskim tenisom onog momenta kad se setim muškog... Na sličan način kao što bih imao problem sa recimo Keti Bejts nakon Džesike Albe, da budem ovako eksplicitno figurativan....biggrin.gif

Link to comment
Nemam problem sa njenim porazima, ide mi na penis to foliranje i glumatanje neke stabilnosti, opuštenosti na terenu, uživanja i slično, a u suštini je raspad nad raspadima, i neko ko očigledno ima problem u onoj tintari. Suoči se sa istim, možda ga i rešiš, ovako samo napred sa blamiranjem.
Pa njen glavni problem je sto upravo sto ona nista od toga ne vidi kao problem, a nema nikoga da joj to kaze (ili je bilo ko ko joj je to rekao verovatno ekspresno oteran). A uvek se nadje razlog...Izgleda da je i Ajde! to koliko-toliko shvatila...
Link to comment
Ili to ili ih ti potcenjujesU principu ja tvrdim ono sto tvrdim jer odlicno znam sta i koliko zene mogu. Ovo sto gledas u tenisu nije odraz toga, odraz je negativne selekcije.
Tenis je ipak specifičan sport u kome psihologija ima jaku ulogu. Prvo, u pitanju je pojedinačni sport u kome do nedavno nije bila dozvoljena ni pomoć trenera. Drugo, za razliku od plivanja ili skijanja, ovde je protivnik direktno naspram tebe i ono što se dešava na terenu samo 50% zavisi od tebe samog.@GarnirungMože biti da si u pravu, ali prvi koji je koristio izraz debele krave bio je ipak Ričard Krajiček, sredinom devedesetih.
Link to comment

niko ne dovodi u pitanje psihu, dovodi u pitanje nivo fizicke spremnosti u koji igrac sebe moze i mora da dovede kako bi maksimizirao rezultate. Konkurencija diktira dokle taj nivo ide, a kao sto vidis isuvise je prostora da se to unapredi, a cupka u mestu kao djak sa nedostatkom motiva, posledicno i kapaciteta, a predispocije nikad i nije imao neke jer o upisu odlucuje tatin kes

Link to comment
Može biti da si u pravu, ali prvi koji je koristio izraz debele krave bio je ipak Ričard Krajiček, sredinom devedesetih.
Šta da ti kažem, složio bih se da dubina WTA liste nikad neće biti kao kod ATP liste, jedino što evo i četvrta godina (otprilike posle odlaska Enan) počinje, a konzistentnosti ni od korova. Mislim, lepo je kad neki autsajder fenomenalno odigra i izbaci favorita sa lošijim danom, ovo kod gospodjica je kao loto, svaki turnir nova priča.A što se tiče Krajičeka, Končita nije bila debela, imala je velike koske -_-
Link to comment
niko ne dovodi u pitanje psihu, dovodi u pitanje nivo fizicke spremnosti u koji igrac sebe moze i mora da dovede kako bi maksimizirao rezultate. Konkurencija diktira dokle taj nivo ide, a kao sto vidis isuvise je prostora da se to unapredi, a cupka u mestu kao djak sa nedostatkom motiva, posledicno i kapaciteta, a predispocije nikad i nije imao neke jer o upisu odlucuje tatin kes
Zaista (onako laicki) mislim da se dovesti u zadovoljavajuce fizicko stanje za postizanje nekog pristojnog reziltata zaista nije problem u danasnje vreme. Glavni problemi su u glavi (spremnosti da se radi na sebi) i celoj prici koja ide okolo svega (mediji, roditelji, menadzeri). Ovim ne zelim reci da pare i bogati roditelji ne odlucuju u nekim situacijama
Link to comment
niko ne dovodi u pitanje psihu, dovodi u pitanje nivo fizicke spremnosti u koji igrac sebe moze i mora da dovede kako bi maksimizirao rezultate. Konkurencija diktira dokle taj nivo ide, a kao sto vidis isuvise je prostora da se to unapredi, a cupka u mestu kao djak sa nedostatkom motiva, posledicno i kapaciteta, a predispocije nikad i nije imao neke jer o upisu odlucuje tatin kes
ne bih se s ovim nikako slozio... sve teniserke koje su dominirale su imale superiornu psihu, ne superiornu fizicku spremu. ili ce ispasti da npr Dementieva ili Safina nisu bile dobro fizicki pripremljene?!takodje, pricati kako su igracice debele je ono... neukusno. Serena je valjda jedina bas debela. pa da joj se zglobovi ne raspadaju i danas bi oprala sve zivo i nezivo na WTA, zato sto joj ta debljina daje snagu. surovu, fizicku snagu koja se ne postize u teretani. mislim, pricate o fizickoj spremi zena i poredite ih sa muskarcima. u kojem to sportu koji zahteva makar minimalni deo te surove fizicke snage(znaci ne pricam o klizanju ili ritmickoj gimnastici gde su gibkost i izdrzljivost daleko bitniji) vrhunske sportistiknje zene na bilo koji nacin mogu da se porede sa muskarcima? ono za sta mogu da garantujem, to su kosarka i odbojka. prvo jer sam se dugo bavio istom, drugo jer mi je najbolji drugar bivsi odbojkas i danas odbojkaski trener i to bas trenira zene. prva stvar jeste da se sam trening dijametrano razlikuje jer zensko i musko telo drugacije reaguju. takodje, psiholoski pristup su nebo i zemlja posto muskarci i zene prihvataju kritiku na potpuno drugaciji nacin. odnosi unutar ekipe, nebo i zemlja. kod muskaraca mozes sa smrtnim neprijateljem zajedno da igras u timu, i ako ste kompatiblni, to ce na terenu da izgleda extra, iako van terena zelite da se pobijete. kod zena, ako se ne slazu van terena, mozes slobodno da bacis sve u vodu, to nece funkcionisati na terenu... jebes ga, jednostavno je to tako.zene su gracioznije i gibkije, muskarci su brzi i snazniji. to priroda tako namece...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...