Jump to content
IGNORED

Malta


jms_uk

Recommended Posts

@I*m with the pilots Dingli Cliffs, jeste lepo i zanimljivo. Naravno, valja ići po sunčanom danu. 
 

@Sandradjer Meni bi prva stvar i pod must  bIla odlazak u St John’s katedralu. Imaju razni eksponati iz srednjeg veka, ali glavna atrakcija je Beheading of John the Baptist, najveće Karvađovo platno (valjda 2x5m) koje je on uradio tu, na licu mesta, kad su ga izgnani na Maltu jer je bockao ljude nožem na Siciliji. Nisam neki ljubitelj vizuelnih umetnosti, ali ovo me je baš oduvalo. 


Nije loše otici i više puta u Ollie’s Last Stand old school engleski drinking pub gde je Oliver Reed overio u alkoholnom delirijumu na snimanju Gladijatora. Imaju vrhunski toceni Guiness. 
 

Krajnje južni grad Marsašloks ili tako nešto ima fish market koji je danas više turistička atrakcija, ali radi samo nedeljom pa ne znam kolko se to uklapa. Tu ima i dosta  restorančića. E da, od ribe preporučujem mahi-mahi  ili kako je oni zovu lampuki. Kad je sezona ima je i kod uličnih prodavaca. 
 

Mdina glass ima na više lokacija. Ja sam bio jednu, dve stanice od Mdine, a mislim da im je tu i proizvodnja. Mogu da se uzmu jako lepi suvenir, doduše i dosta skuplji od klasičnih gluposti. 
 

Ja sam imao želju da vidim Hypogeum u Paoli, ali oba puta kad sam ja bio je trebalo da se bukira 2-3 meseca u napred. Ne znam kakva je sad situacija. 
 

Meni je inače na neobaveznu bleju uvek bilo draže otići u tri grada nego u Valetu gde nagrću turisti. 
 


 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

@bios

Marsaslok otpao. Znala sam za njega. Ostaje za beki drugi put. Razlozi daleko i neki culi izvikano :D.

Hvala za ovaj Hypogeum, to nisam znala. Moze se probati.

Ostalo obavljeno :).

Bila sam danas u Popajevom selu. Meni je to fantasticno :wub:

IMG_20240115_190013.jpg

Edited by Sandradjer
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Mi smo jeli tamo nešto što se zove Ftira, njihov kao domaći specijalitet. Nije loše, nije ni neki spektakl, ali eto, ako baš hoćeš da isprobaš neku lokalnu đakoniju. Opisao bih je kao bastard son musake i pice.

  • Hvala 1
Link to comment
59 minutes ago, Sandradjer said:

Hvala za ovaj Hypogeum, to nisam znala. Moze se probati.

 

Meni su sve te praistorijske iskopine tamo bile zanimljive, Hipogeum, Tarsin, Hadzrim, Dzgantija... No ja sam malo cudak po tom pitanju, znam da arheologija nije svacija soljica caja. :) 

  • Wub 1
Link to comment
49 minutes ago, Radoye said:

 

Meni su sve te praistorijske iskopine tamo bile zanimljive, Hipogeum, Tarsin, Hadzrim, Dzgantija... No ja sam malo cudak po tom pitanju, znam da arheologija nije svacija soljica caja. :) 

Volim i ja, ali ne moze da se postigne bas toliko. Mislim moze na ustrb drugih stvari

Link to comment
5 hours ago, goofs said:

Mi smo jeli tamo nešto što se zove Ftira, njihov kao domaći specijalitet. Nije loše, nije ni neki spektakl, ali eto, ako baš hoćeš da isprobaš neku lokalnu đakoniju. Opisao bih je kao bastard son musake i pice.

 

Isto mislim, vredi probati. Ja sam otišla u neku pekaru po preporuci poznanika koji je živeo na Gozu kad sam šetala do Ramla plaže kroz to neko selo, nemam pojma gde je to sad na mapi (baš sam Starac Fočo), ali ni ne znaci ti puno posto neces vise na Gozo.

 

Na Gozu je bio super onaj "Azurni prozor" ali pretpostavljam da je izgubilo svoj draž pošto se slomio.

  • +1 2
Link to comment
On 15. 1. 2024. at 8:43, Sandradjer said:

Nadam se da cu ugrabiti u Valeti trznicu, mislim da se tamo dobro jede :)

Jede se odlicno. Cene restoranske, ali dobra je i hrana 

https://issuqtalbelt.com/

 

I naravno hipstersko mesto za kaficu je odlicno i kafa i kolaci odlicni

Adresa i ime na slici :)

 

IMG_20240116_171556.jpg

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...