Jump to content
IGNORED

Malta


jms_uk

Recommended Posts

12 hours ago, Sandradjer said:

Da li je ok biti smesten u St Pauls Bay za obilazak Malte? 

Malta je mala, mozes biti smestena skoro pa bilo gde. Voze kontra stranom, pa ako ti to ne smeta, mozes i kola da rentiras. Prevoz funkcionise, s tim sto kad je bus pun, ne staju na usputnim stanicama ako nema izlaza.

 

Bio sam 2018 na Malti u Sliemi koja je odmah pored Valete. Valeta je super, generalno Malta je super utisak i vredi je  posetiti i vise puta.

  • Hvala 1
Link to comment

Da nema onaj lavirint od ulica mogla bi da se prepesaci :D 

 

Meni je Mdina ostavila najjaci utisak. Kada prilazis deluje kao da je iz neke epske fantastike:

Mdina.jpg

 

Uopste cela Malta je prepuna tvrdjava, tako da samo setaj i obilazi. Jos jedna lepa stvar, dijagonalno preko ostrva od Valete je plaza Ghajn Tuffieha, posebno zimi kad nema puno ljudi. Idu duge stepenice do dole:

02-green-malta-ghajn-tuffieha-beach-1100

 

Generalno ima zanimljivosti na svakom koraku, samo krenite da obilazite i uzivajte, nema praznog hoda :) 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
5 hours ago, Milosh76 said:

Malta je mala, mozes biti smestena skoro pa bilo gde. Voze kontra stranom, pa ako ti to ne smeta, mozes i kola da rentiras. Prevoz funkcionise, s tim sto kad je bus pun, ne staju na usputnim stanicama ako nema izlaza.

 

Bio sam 2018 na Malti u Sliemi koja je odmah pored Valete. Valeta je super, generalno Malta je super utisak i vredi je  posetiti i vise puta.

 

Naravno da staju, ali moras da signaliziras mahanjem. Ako zveras okolo i cekas da stane sam od sebe, samo ce da prodje. Doduse crncima ne staju ni kad masu :isuse:

Edited by bios
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Btw St Pauls Bay je super lokacija sto se tice povezanosti i dohvatljvosti svega na ostrvu. Blilzu je i feri koji ide na Gozo, pa ako je u planu odlazak i na drugo ostrvo to je jos jedan plus.

 

Ali je zato u Budzibi ubedljivo najveca koncentracija Srba, kao i pijanih Engleza, tako da bih ja ipak izbegao St Pauls Bay ako je ikako moguce.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
41 minutes ago, bios said:

Btw St Pauls Bay je super lokacija sto se tice povezanosti i dohvatljvosti svega na ostrvu. Blilzu je i feri koji ide na Gozo, pa ako je u planu odlazak i na drugo ostrvo to je jos jedan plus.

 

Ali je zato u Budzibi ubedljivo najveca koncentracija Srba, kao i pijanih Engleza, tako da bih ja ipak izbegao St Pauls Bay ako je ikako moguce.

Kasno. Valjda nece biti ludnica u januaru 

Link to comment
6 minutes ago, Sandradjer said:

Kasno. Valjda nece biti ludnica u januaru 

 

Ponesi toplu garderobu, po mogucnosti vetro nepropusnu. I vunene carape :D Januar / februar znaju da budu gadni. Recimo, na 15 stepeni, uz vlazni vetar mozes da se smrznes kao nikad u zivotu.

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, bios said:

 

Ponesi toplu garderobu, po mogucnosti vetro nepropusnu. I vunene carape :D Januar / februar znaju da budu gadni. Recimo, na 15 stepeni, uz vlazni vetar mozes da se smrznes kao nikad u zivotu.

Hvala ti. Korisna informacija :)

Link to comment

Ja planiram tamo negde od marta da skoknem kod kumica na 7-14 dana, on je u nekoj Gziri i kaze da je to mesto super u svakom smislu. Ovi ostali su mi razbacani kojekuda ali sve cu da ih obidjem valjda, аko je Malta stvarno toliko mala.

  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, Zli Gli said:

Ja planiram tamo negde od marta da skoknem kod kumica na 7-14 dana, on je u nekoj Gziri i kaze da je to mesto super u svakom smislu. Ovi ostali su mi razbacani kojekuda ali sve cu da ih obidjem valjda, аko je Malta stvarno toliko mala.

Mala, ali opasna, ima vitezova :D

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 4. 12. 2023. at 18:15, Sandradjer said:

@Shan Jan

Mdina. Tu Little Finger ima bordel :D

Overila sam Mdinu :D. Odlicno je. Pored je grad Rabat, takodje lep, naravno u senci Mdine.

 

Putevima Catelyn Stark

 

 

IMG_20240112_191128.jpg

  • +1 6
  • Wub 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...