Jump to content
IGNORED

MMA


Schmeling

Recommended Posts

pa nije mi nesto bio ubedljiv, iskreno. zapravo, nikad mi dosad nije bio ubedljiv. brzina je tu, skil je na visokom nivou, atraktivno sve izgleda ko matriks, al lik nema snage. sto i ne cudi s obzirom na onakvu glista gradju. vidim da hoce volkanovskog, iskreno mislim da bi ga frenki edgar u ovom momentu odvalio. bas mu fali snage.

Link to comment
On 10.11.2019. at 10:22, ToniAdams said:

pa nije mi nesto bio ubedljiv, iskreno. zapravo, nikad mi dosad nije bio ubedljiv. brzina je tu, skil je na visokom nivou, atraktivno sve izgleda ko matriks, al lik nema snage. sto i ne cudi s obzirom na onakvu glista gradju. vidim da hoce volkanovskog, iskreno mislim da bi ga frenki edgar u ovom momentu odvalio. bas mu fali snage.

 

Ma i ja mislim da on na ovom najvišem nivou nema šta da traži, otrešće ga neki krkan ko seljak slinu (meni je trenutno to najjača klasa, baš solidnih likova ima u vrhu). Malo on kuburi i sa kardiom, pisao sam to i za prošle mečeve (navodno je ovdje pao na kraju jer je imao neku stafilokoknu infekciju, bar on tako tvrdi). Ali dopada mi se, zanimljiv je za gledanje, atraktivan ali nije cirkuzant, ima to njegovo uglavnom smisla. Ali je osvježenje, baš bih se obradovao ako uspije da uradi nešto. 

Link to comment

Zabit jos uvek istrazuje sta i kako.Sad je insistirao na ortodox gardu,neke meceve je odradio sa kontra gardom.Slazem se da nema snage da obori likovr tipa Paja Kratak ,ali ni oni ne mogu njega da dohvate.A u gardu je vrlo zajeban i kad se bori sa borcima svoje visine,vrlo lako predje na takedown.Zabit ce samo bolji biti rekao bih.Ne znam koliko mu tesko ili lako pada da sidje na 147?

Link to comment

pa nije, pogledaj ponovo, svako malo je menjao gard.  a ako sa 28 istrazuje sta i kako, mozda bolje da menja igricu. jeste on zabavan za gledanje ali dosad se borio bukvalno sa anonimusima.

ne kazem da nema leba od njega, ali mislim da mora nesto da promeni jer je prosto preslab.

a to ce biti zajebano, jer mora da ostane u peru. ako ode nazad u lightweight, razmazace ga neki entoni petis ko seljace mast na leba.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Izgubi rakic, split decesion:( prvu je dobio ali mi se cini da je trebao da dobije jos jednu. Ostao je bez snage na kraju.

 

vidim da ljudi da skoro svi misle da je rakic dobio.

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

Tesno je bilo. Dok je Rakiću noga bila ok, bio je mnogo bolji. Dobro kretanje, bolji u boksu, opasni kikovi. Prva runda njegova bez dileme. Volkan je sve vreme išao napred, kontrolisao centar oktagona i ubijao Rakića leg kikovima. Jeziv hematom. I u drugoj rundi je Rakić imao više udaraca ako ne računamo leg kikove, ali je usporio. Volkanovo lice poprilično unakaženo ali je primio udarce momački, nimalo nije bio uzdrman. Leg kikovi i kontrola oktagona na Volkanovoj strani. Rakić je već vrlo retko bacao svoje kikove levom nogom, uništio mu je nogu Volkan. U trećoj je Rakić već ozbiljno posustao sa snagom, slična runda kao druga, ali su sada izjednačeni i u broju udaraca. Volkanova runda po meni.

 

Po meni 2:1 za Rakića.

 

Meni deluje da je Rakić očekivao mnogo lakšu borbu. Kao da se malo uplašio i zbunio kada je video kako protivnik bez problema jede njegove udarce. Na leg kikove nije bio spreman definitvno, nikakav odgovor nije imao, ni najmanju promenu garda i to ga je sigurno mnogo poremetilo. A bogami nije bio ni dovoljno fizički spreman. Vidno je ostao bez gasa poslednjih nekoliko minuta. I opet je izgubio sumnjivim split disižnom protiv legit top 10 lika. Malo duže će trajati putovanje ali i dalje mislim da će završiti u top 5.

 

 

Edited by Heaviside
Link to comment

Pogledao sam sad i nije mi jasno kako su bodovali 2:1 za Volkana sa ovim significant strike odnosom, i pored strasnog hematoma i Rakicevog gasiranja na kraju. Nije Volkan vrsio neznam kakav pritisak i imao nesto od kontrole ringa. Rakicev game plan se ispostavio los, nepotrebno se potrosio na rvanje i pokusaje obaranja od kojih je upesno bilo ukupno jedno ipo, ali bez obzira, u standapu je bio bolji prve dve, i u trecoj sasvim ravnopravan sa jednom nogom.
Volkanu su vratili bar koliko su mu uzeli protiv Rejesa, a i vise rekao bih.
A Rakic ce valjda da izvuce pouke, sigurno ce mu opet dati nekoga iz top 10, sad je borba za titulu ponovo daleko, ali nije ni bitno toliko jer je Dzouns jos uvek bar nivo iznad.

Послато са XT1663 помоћу Тапатока

Link to comment

Na kraju zvanična statistika i nije toliko ekstremna: 75-63 sig. strikes za Rakića, 118 - 87 tot. strikes za Volkana. Samo što sudije nisu vezane tom statistikom nego sami odlučuju šta je signifikant strajk, koliko je značajna kontrola oktagona, koliko je bitan ukupan broj udaraca i slično. I ja bih bodovao prve dve runde za Rakića, ali često ima ovakvih odluka. Aldo je vikend ranije isto pokraden. 

 

Bodovanje u MMA je totalno sranje. Čovek mora da bude na granici pada u komu da bi bodovoli rundu 10-8, dok je sve ostalo od malo jačeg međusobnog pipanja do jednostranog masakra 10 - 9, nema jasnih kriterijuma kako se boduju leg kikovi, kako kontrola uz žicu, kako kontrola oktagona, kako obaranja i tako dalje... plus su zvezde obično favorizovane.

 

 

Link to comment

Ne vidim da je Rakić pokraden nešto posebno. Dominirao je možda 2 minuta u prvoj rundi, a onda skapirao da ovog boli paja da padne, i posle toga bio mahom onaj koji se povlači i prilagođava. Realno bi bio X, al ok je da vulkan uzme zbog inicijative.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...