Jump to content
IGNORED

Tenis 2012


Ros

Recommended Posts

očigledno nisi gledao meč lepe julije protiv nelepe medine
E ako neko može da zabode viner, Julija može..samo što, u wta to uvijek izgleda dosta lakše.
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Time Crisis

    168

  • dùda

    166

  • Jean-Luc Picard

    148

  • bergasa19

    136

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nego, kad je već manje-više projektovano da polufinale odigraju Fed i Rafa, a u svetlu Vujoševićevske pripreme sudija oko time violationa od strane Rodžera, šta mislite, oće li Rafa da ubrza radnju oko serve, tj. da li će sudija da mu da koju opomenu.Kapiram da ako finale bude Rafa i Nole, da će "dogovorno" da ga rastežu i da se sudija verovatno neće mešati, ali za polufinale?

Link to comment

rafa garantovano neće nšta da ubrzava ... za sudije ne znam. ipak, sumnjam da će bilo koji od njih ući u neki drastičniji ''obračun'' sa rafom.

Link to comment

Ne. Niko još nije diskvalifikovan zbog odugovlačenja.Po mom mišljenju to pravilo bi trebalo redefinisati tako da se uvede štoperica, a u slučaju prekoračenja (do neke granice, naravno) ne bi trebalo da bude govora ni o kakvom oduzimanju poena ili nedajbože diskvalifikaciji, već bi se kako kod futfolta dodjeljivao drugi servis.

Link to comment

ne znam da li i sadašnja pravila govore o diskvalifikaciji, uglavnom o oduzimanju poena. jeste malo blesavo. mislim da, kakvo god da je pravilo, ne može se poštovati striktno, jer stvarno bi bilo neljudski ne tolerisati odstupanje nakon dugih i iscrpljujućih poena. ali opet, neki to baš zloupotrebljavaju. poznato je da je serena loša sa fitnesom i uvek je pravila te duge pauze da dođe do daha. to ima i efekat na protivnice, koje su tako često izbačene iz ritma.nadal isto, ničim izazavano, pravi preduge pauze i to baš ume da smara. u svakom slučaju, nezgodno pravilo, teško ga je provoditi objektivno, a subjektivnost vodi često i ka nepravednosti.

Link to comment

Rafa je fino odgovorio na tu prozivku, složio bih se s njim, samo mi je tajming prozivke bio zanimljiv. Nekako mi ne deluje slučajno, mada je psihološki rat potpuno legitiman.

"The rules are there, but we cannot expect to play six hours and play rallies of crazy points and rest for 20 seconds for nobody. If the umpire considers that he has to put a warning because the player is not doing the right thing between points, I think the players have to accept. The rule is there but I think it is more the [interpretation] of the umpire, that's my way to understand the rule. Everyone understands different ways and you can understand to some its 15 seconds under normal conditions. But you have to understand how the match goes and that's the role of the umpire. They have given me a lot of warnings in my career and I have accepted almost every one, because sometimes they are right, and the same for Novak [Djokovic] having to do it a few times, too. It's part of the game and we have to follow the rules, but we don't have to [put blinders on]."

To je suština problema. Možda ne bi bio loš smer ako bi ukinuli "toweling" ili ga sveli na, recimo samo jednom u gemu. Edited by Garnirung
Link to comment

Pravila su jasna. Opomena-kazneni poen-kazneni gem-diskvalifikacija ( i to ne iz meče nego sa turnira, bez do tad zaradjenog novca i bodova ) Ovo se odnosi podjednako i na prekoračenje vremena kao i na nesportsko ponašanje ( lomljenje reketa, napucavanje lopticom, ili psovanje ).

Link to comment
Izvini, editovao :) ćorav :isuse: Kamo ti ona ajkulica?
Joj, taj avatar sam imala jako dugo, a ja sam mirna, tiha, ne pušim, a volim mačke, pa se ovaj novi sam nametnuo cool.gif
Link to comment
Pravila su jasna. Opomena-kazneni poen-kazneni gem-diskvalifikacija ( i to ne iz meče nego sa turnira, bez do tad zaradjenog novca i bodova ) Ovo se odnosi podjednako i na prekoračenje vremena kao i na nesportsko ponašanje ( lomljenje reketa, napucavanje lopticom, ili psovanje ).
Stoji sve to, samo što reče duda, teško ga je primeniti bukvalno. Mogli bi da probaju, ali moralo bi tu onda neka kampanjica da se pripreme svi za to.
Joj, taj avatar sam imala jako dugo, a ja sam mirna, tiha, ne pušim, a volim mačke, pa se ovaj novi sam nametnuo cool.gif
A taman sam posložio ko je ko, Amelija, Aleksija i ti :D šalu na stranu, pratim Serije, tako da :thumbsup:
Link to comment

Kao što reče JLP, pravila su vrlo precizna i jasna, pitanje je samo da li će se primenjivati ili ne. :) Takođe problem nije samo ponekad kod dugih i iscrpljujućih poena, Rafa tako igra sve vreme, ceo meč.

Link to comment

Misliš, odgovara im duže igranje zbog marketinga?Dimitrov je još zelen, nema strpljenja. Kad god je išao na duže gradjenje poena, dobijao je priliku da uzme poen.

Link to comment

Isner bi mogao do polufinala ovde, izuzetno mu leže ovi tereni.Što se Dimitrova tiče, meni se njegovi prospekti ne čine sjajnim. Bekhend će, već sada je jasno, biti problem. Pokušava on to da uhvati rano, da igra drajv bekhende, ali to je teško igrati u kontinuitetu. Pogotovo će da ima problema u defanzivi sa te strane. Ostaje mu da radi na slajsu kao neko iznuđeno riješenje.

Link to comment

Slažem se za Iznera. Manje gubi na servisu nego što dobija time da stiže da se namesti na udarce, a zna da udari. Pride, kick mu je moćno oružje kad mora da servira drugi a lopta fino odskače na ovom betonu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...