Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Peko Dapčević, komandant 1. proleterskog korpusa / 1. armije, pravnik sa beogradskog univerzitetaKoča Popović, komandant 2. proleterskog korpusa / 2. armije, filozof sa SorboneKrižni putevi, Blajburg, Kočevski rog i tako dalje...1055287_24_02.jpg
sta ti je? jel si OK? napisi neki hvalospev delijama romima ciganima, stampacu majicu sa tvojim imenom i ponosno nositi kao titov partizan
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

^^ Laže JK, sve u 16.Po njegovom su sve sami Ramboi, Rokiji i Čak Norisi stajali naspram golorukog rukovodstva KPJ koje je samo htelo da suvereno bere cveće na svojoj livadi.Koji su oni pa kurac da im se ništa nije smelo prigovoriti i da su sebi dali za pravo da nekakve suprotstavljene političke grupacije (i to one u najavi, bezglave, sačinjene mahom od ljudi koji su rekli "dajte da čujemo šta drug Staljin ima da kaže, pa do juče nam je svima bio bog") zatiru na golootočki način? Pisalo u Lenjinovim i Staljinovim knjigama? Pa što nisu čitali nešto drugo?No way, nema RIP-a za takve. Ne mora ni drvlje ni kamenje, o mrtvima sve najbolje ("jbg, bio glup, nije znao za bolje, bila mu frka", štagod) - ali "RIP za Jovu Kapu"? No fuckin' way.

Link to comment

mogu da zamislim isti vokabular i istu argumentaciju kojom se velica recimo jedan arkan. radio za drzavu, gresio i delio njene greske, profitirao od herojstva. i nemam sumnje da se radi o slicnoj vrsti dinaroida gde bi u izmenjenim istorijskim okolnostima arkan 1945 bio kapa a kapa arkan 1992. istovetna refleksija vremena primenjena na slicnu mentalnu konstituciju.

Edited by gazza1
Link to comment

Sto bi bilo lepo sve zlocince karakterisati kao zlocince, bili oni medju cetnicima ili medju komunistima ili medju kriminalcima. RIP-ovanje zlocinaca je nevidjeni fail, fuj

Link to comment
mogu da zamislim isti vokabular i istu argumentaciju kojom se velica recimo jedan arkan. radio za drzavu, gresio i delio njene greske, profitirao od herojstva. i nemam sumnje da se radi o slicnoj vrsti dinaroida gde bi u izmenjenim istorijskim okolnostima arkan 1945 bio kapa a kapa arkan 1992. istovetna refleksija vremena primenjena na slicnu mentalnu konstituciju.
Nidje veze. Arkan je bio klasican kriminalac upotrebljen od strane drzave, JK je bio idealista i revolucionar, koji je ustao i protiv drzave i protiv Rajha, u istorijskom trenutku u kome nikakve materijalne koristi od te borbe nije bilo na vidiku.
Link to comment
Nije tako. Objasniću sutra. Spavam sad.
+1ma vi priucene neznalice.nista ne znate.prvo u mne ste evenutal bili kao paradajz turisti drugo ste povrsni do zla boga.stroge neznalice.a najbolje sto ste hrabri nesoji sa neta.puske niste omirisali!stitite nista.gazite bice neke svoje borbe.zadnji covek koga treba stititi je cika jova.po navici.prodajete maglu jer je klanica nastala pa je kratko pamcenje.nema opravdanja.dobra dela su u ovom slucaju ugusena,udavljena.a najbolje je sto ste hladnokrvni citaoci istorije i krvolocni do zla boga.jebem mater vama cetnicima,razocaranim partizanima i uopce glupanima obrazovanim.citajte jebenog brodela i krenite iz pocetka.slozeno je to za vas.etiketirate ljude kao kakve siparice a to niste.jebe vas krstenicama muka mi je od vas
Link to comment

zlocin u ratu je mozda razumljiv,povuce emocija,vera ideologija al posle ratnih dejstava ciniti zlocine u ime necega je neoprostivo.besprizorno braniti takve stvari i to posle 70 leta je obicno mlohavo govnarenje bez opipljivih posledica.voleo bih vidit te cetno-partizane u to slavno doba kao dobijaju po repu.cika jova nije mogao biti "cetnik" jer je rodjen u gaeti.ako ne zna neko istoriju KP crne gore ili istoriju iste onda ne treba ni srati ovde.u stvari moze al neka se potpise kao paradajz nacionalist.najvise su se pokenjali preziveli partizani po svojim poginulim drugovima,po svojim brigadama i bataljonima.mahom je tako bilo.crvena burzoazija je u ocima glupana i danasnjice bila bezazlena pojava.no danasnjicu pisu pobednici ne porazeni.najgori su mi ti branitelji cistunci koji zapravo samo iritiraju i ne doprinose.tj doprinose ali drugoj strani.ti unuci i sinovi.ti idolopoklonici najgoreg.to su mi veci neprijatelji nego jebeni cosici,radosi,pekici i slicne ace gice.ti koji hrane ove.cetno-partizanska simbioza ili zabava

Link to comment
To bi bilo sasvim OK , ali ovakva opsednutost Drugim svetskim ratom nije normalna. Prošlo je 70 godina od tad, mogu da se opkladim da bar polovina diskutanata nije skoro ili uopšte videlo živog partizana, četnika ili ustašu. Usrana ex-YU društva uopšte nisu u stanju da se oslobode duhova prošlosti.
pa to i ja pokusavam da kazem ali na svoj nacin :) ok, ima diskutanata koji su videli zivog partizana, neki su pomenuli da su im dedovi bili partizani i to je po meni ok jer nema nista lose dati malo biografskih crtica, nista kao poznavanje ucesnika u istorijskim dogadjajima. ja pripadam generaciji koja je imala prilike da vidi ljude iz generacije koja je ucestvovala u svetskom ratu, naprimer pre 30ak godina sam u stanu svog bliskog prijatelja redovno vidjao u prolazu kroz stan penzionere aka vrh srpske udbe, fine cikice, uglavnom u tvid sakoima, uvek me ljubazno pozdravljali i pitali kako studije,istina, stalno sam imao ugodjaj u toplim mesecima da tom stanu nije potreban klima uredjaj, naprosto su dedice i u tim godinama zracile nekako opasno :D povodom kapicica koga je sadasnja javnost upoznala prakticno kao starca u devetoj deceniji, trebalo ga je videti pocetkom 80ih kada svrati recimo u fresku, zracio je mnogo opasnije nego ovih godina, bice da je jednostavno bio takav covek. nisam upoznao nijednog bivseg cetnika ili ustasu a bilo bi pravo cudo da sam upoznao bivseg ustasu u beogradu :P to sto kazes o nesposobnosti da se postjugoslovenska drustva oslobode proslosti zaista stoji i slutim da se nece to brzo zavrsiti, ranije sam mislio da ce izumiranjem moje generacije to definitivno nestati ali kada citam da se ljudi koji su od mene mladji otprilike 2 decenije strastveno uzivljavaju u tu tematiku kao da je sada 1951 godina, to me vec zaista cudi Edited by Pontijak
Link to comment

Ima jedna druga Lenjina, parafraziracu je:za ono sto je radio u ratu trebalo bi mu podici spomenik, a za ono sto je radio u miru trebalo bi ga o isti spomenik obesiti.Edit: valjda sada svi zadovoljni, kompromis u najboljem maniru modernih civilizacijskih dostignuca.

Edited by namenski_01
Link to comment
To sto su se ubistva i mucenja dogadjala na razini ispod Kapicica ga ne amnestira od odgovornosti. Da li je Kapicic ucestvovao u uspostavljanju zatvorskog sistema gde su se takva zlodela mogla nesmetano i nekaznjeno odvijati? Kakva je tacno bila njegova uloga u tome? To su pitanja za sud, ali sansa da mu se sudi je propustena.
upravo tako. samim tim sto je j.k. umro pitanja za sud nece biti. ono sto mene fascinira u celoj toj mitologiji golog otoka je insistiranje na jezivim patnjama logorasa sa fokusom na tadasnji drzavni poredak koji je i osnovao taj logor i preko drzavnog aparata upucivao ljude tamo. nekako se precutkuju informacije da su najveca zverstva na golom otoku bila od strane logorasa prema drugim logorasima. sistem logora je bio tako postavljen, poprilicno perverzno, da samo logorasi muce druge logorase, cuvari logora se nesto i nisu mesali u ta mucenja, njihovo je bilo da odrzavaju logorski sistem koji je bio zasnovan na hrani ispod minimuma, manju vode za pice, besmislen fizicki rad itd. sto je bilo u funkciji dovodjenja logorasa u odredjeno stanje svesti tj. njihovo onecovecenje. meni je fanscinantna cinjenica da su logorasi (ne mislim na ljude koji su tamo zavrsili na osnovu raznoraznih potkazivanja aka zli komsija, brat od tetke, sugradjanin ili suseljanin i slicno, tj ljudi koji nisu bili aktivni ucesnici rata) koji su imali ratno iskustvo i izdrzali sve i svasta od 1941 do 1945, nosioci odlikovanja i cinova (a ma sta neko mislio o partizanskom pokretu ti ljudi se nisu zajebavali kao u video igrici nego su stvarno ucestvovali u ratu), dakle sve samo ne mekani ljudi, bili u stanju da se toliko degradiraju kao ljudska bica i sa neverovatnim entuzijazmom ucestvuju u logorskim perverzijama zlocina. valjda je i zbog toga goli otok bio dugo tabu tema, ne samo zbog politicke cenzure i straha nego i zbog dubokog stida mnogih koji su bili istovremeno i zrtve logorskog sistema i ucesnici u mehanizmu onecovecavanja koje je taj logor imao (svi znaju za ritual toplog zeca kojim su logorasi docekivali nove logorase).
Link to comment
jaka stvar. pre 40 godina je edvard kenedi otpisan iz mogućnosti da uđe u belu kuću zbog 1. švaleracije. 30 godina kasnije, bilu sekretarica ladno popuši u ovalu a ni hilari ni nacija nema ništa protiv. vremena su se promenila.
samo dodatak (ispadoh na ovoj temi branitelj ljudskih i gradjanskih prava na bludnicenje :P) za edvarda kenedija: u to vreme mu je doslo glave sto se tice predsednickih ambicija afera kada je pijan vozio i sleteo u jezero i uspeo da se izvuce iz kola potpuno sebicno ne misleci na ljubavnicu koja se vozila sa njim i koja je poginula u toj saobracajnoj nesreci. a to oko klintona i felacija, javnost previdja da ta politicka afera nije imala fokus na seksu vec na krivokletstvu pred kongresom, dakle nije smetala svaleracija vec cinjenica sto je predsednik lagao tvrdeci u pocetku da nije bilo nikakvog seksa sa pripravnicom monikom i na kraju se vesto izvukao na kongresnom saslusanju tvrdeci da nikada nije lagao kongres jer za njega eto oralni seks nije seks :D da, vremena su se na srecu promenila sto se tog seksualnog puritanizma tice
Link to comment
Jbg, ti sad pricas kako su iz obesti mucili ljude. Kapicic je nekoliko puta rekao da su se oni plasili tih zatvorenika. Rekao je da na Golom Otoku nisu bili obicni zatvorenici vec najbolji borci i da bi u slucaju njihove pobune imali velikih problema.
A, pa ako nisu iz obesti onda je ok...
Link to comment

nisu samo logorske perverzije zlocina nego generalno zivotne perverzije i tonjenje u nacin zivota koji se do 1941. vezivao za one protiv kojih su se borili.sto se tice upoznavanja partizana i cetnika, sredinom osamdetih sam u londonu upoznao coveka koji je 1945. napustio zemlju izbegavsi pokolj na kocevskom rogu. iako je bio jedan od politickih lidera JVuO, nije bio ostrascen iako se pricalo i o politici, izgledao je ovako kako pontijak opisuje te njegove udbase iz komsiluka. znao sam potpuno iste ex-partizane, po pravilu vecinom vrlo obrazovane i liberalne ali i teske budaletine poput recimo bivseg komesara FSJ generala jove popovica koji je do te mere bio van vremena i prostora da je 1998. pokusavao da motivise nase fudbalere na SP u francuskoj tako stupidno arhaicnim partizanskim patriotizmom da su ga igraci izbacivali iz hotela.medjutim najludje iskustvo se desilo prosle godine kada sam na jednoj porodicnoj proslavi u nemackom krilu moje familije upoznao 92-godisnjeg bivseg nemackog vojnika koji je proveo rat u beogradu. secao se svih detalja, opisivao je topcider do najsitnijih detalja, sluzio je na zeleznickoj stanici gde je obezbedjivao konvoje. i on je isto nosio odelo od tvida. uzasno bizarno iskustvo. pored tebe sedi covek koga bi ubio da si ga sreo pre 60 godina (i obrnuto) a koji je sada nemocni, sasuseni starac.zapravo kada prodje sve, izmedju njih vise nema razlika. kapiram da bi se siti ispricali da se sretnu.

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...