Jump to content

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Niš...

Izbor je bio lak, sedosmo u Mrak.

Jbg, nakon poslednjeg fijaska u nizu, Rajko ipak neće tako lako dobiti šansu, a Dagi je na drugom kraju grada. Tradicionalno , ovča pljeskavica ubija koliko je socna, meka, bogata, ukusna, a juneci ćevapi koje je jela žena su otkrovenje: nivo skopskog Destana. Izuli su me kad je keša doneo traženi ekstra luk,iseckan na bukvalno tromilimetarske kockice, onako kako niko više ne radi. Jedino je belmuž bio bezveze, nekako rastresit i sa više brašna nego sira.

 

Za nas četvoro, ovča golema, ovča srednja, po pola ovči i juneći ćevapi, belmuž, teleća čorba, dva šopske i dve moravske, pivo i voda, virka 2600. 

I nešto se mislim.... neće me Kazandzijsko sokače za moje novce skoro videti.

Edited by banatjanin
Link to comment

Čula od nekih planinara i speleologa (na koje smo slučajno nabasali dok smo se seckali tarom) da izvesni Nesa, koji je izvrsni poznavalac biljki i gljiva ima restoran "Nesa travka" u Nisu...kažu da ima neobične specijalitete sa samoniklim i raznim začinskim biljem, a ja se nešto mislim da krit, na koji bi po planu trebali da letujemo, zamenimo kefalonijom, ne znam kako bismo inače tuda prolazili :-)

Edited by nezvanova
Link to comment

dobro si uspeo da nadjes mesto u subotu.... ja sam tamo poslednja dva dana poduvao i radnim danom posle posla, krcato do klozeta.

 

telefon: alo Mrak? oće biti jedan jedan sto za popodne oko tri? biće. hvala.

Link to comment

dobro si uspeo da nadjes mesto u subotu.... ja sam tamo poslednja dva dana poduvao i radnim danom posle posla, krcato do klozeta.

osta gayya gladan :(

Link to comment
  • 3 weeks later...

Vratio se sa odmora. U polasku svratio u Zlatni Bor na komplet lepinju i bila je odlicna. Medjutim, u povratku sam stao na Borovoj glavi, kafana Zora i ovo je klasa iznad svih komplet lepinja koje sam pojeo u zivotu. Imaju domace kiselo mleko(60 din) i obavezno ga uzmite. Devojka je jela cevape na kajmaku i oni su prva liga. A imaju i jagnjetinu(1400 din).
Mada konobar kaze da 90% ljudi svraca zbog komplet lepinje.

wp20150725001.jpg

Link to comment

15 km nakon kruznog toka na Zlatiboru. Ima i znak nesto pre kafane. Posle krivine su dve kafane "Borova glava" i "Zora". Ja sam po preporuci isao u ovu drugu a ona je i bila punija.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Jeo ovde, ubilo koliko je dobro

Kacamak i pastrmka najbolji u svijet (misli samo kacamak na pocetku, ali kasnije uzeli i glavno jelo).

Kacamak od krompira, kako mora.

 

http://www.jatak.me/contact.html

 

------

 

U Dubrovniku me odusevio neki Azur, seli bezveze, ispalo jebeno iskustvo. Dva brata Hrvata posle 15godina u Kini odlucila otvoriti restoran u Dubrovniku. Meni apsolutno nema koncepta, Balkans meets Asia, West meets East, CroCop meets Kazuyuki Fujita, al je svaki detalj preukusan. Uzeli cufte & beef tacos. Krenuli kasnije u neku bezveze pricu sa osobljem, ponapijali se i zavrsili na dubrovackoj plazi za lokalce- danče. Verovatno jedan od boljih cena-kvalitet u Dubrovniku.

Tek samkasnije skapirao da na tripadvisoru ima 4.5

 

----

Jeo usput u nekom My Soul kod Kragujevca. Najgore moguce iskustvo. Jedino bezveznije mesto koje sam overio u poslednje vreme je ThaiTime

 

 

++++++

 

Inace, kada se budem vracao sa mora ici cu preko Podgorice. Kada izadjem iz cg, trebalo bi nesto pojesti. Ima li predloga?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Inace, kada se budem vracao sa mora ici cu preko Podgorice. Kada izadjem iz cg, trebalo bi nesto pojesti. Ima li predloga?

"Podgorica" nije dovoljna odrednica

Novi Pazar ili Zlatibor? :D

Ako je prvo- cevapi kod Jonuza ili mantije u Sidru. Ako je preko Zlatibora- kafana "Zora" (imas na prethodnoj strani sliku komplet lepinje i vise detalja)

Edited by Kanzas siti zez
Link to comment
  • 2 weeks later...

Inace, kada se budem vracao sa mora ici cu preko Podgorice. Kada izadjem iz cg, trebalo bi nesto pojesti. Ima li predloga?

 

Bajo u Mačkatu na Zlatiboru, naravno jagnjetina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...