Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Ja sam u Nisu nasao dve stvari na jelovnicima lokalnih kafana koje definitivno ne mogu da nadjem u Beogradu, a trazio sam onoliko. To su ustipci i rebarca na kajmaku. Istina je da ustipaka u Beogradu ima u svakoj kafani, ali im ukus vuce ili na cistu pljeskavicu ili na cistu kobasicu i osim imena ne dele vise nista sa Niskim (verovatno i leskovackim) preukusnim kuglama mesa. Sto se rebaraca tice, verzija sa kajmakom je u Bg retka a i uglavnom se kosti podrazumevaju za razliku od cistog mesa tamo.

 

Postoji i treca stvar kojom se dice Niske kafane, a to je beli urnebes, jedan od (meni) najsladjih i najobozavanijih sirnih namaza posle vurde.

 

Dakle, ako u Nisu trazis ustipke + rebarca na kajmaku + beli urnebes onda je najbolje a mozda i jedino mesto Rajko u kazandzijskom sokacetu i u tom stavu me niko ne moze pomeriti osim ako licno ne otrpim faulove, a sto mi se opet cini nemogucim jer godinama radi ista ekipa vodjena od istog coveka i samo neka poodmakla demencija ili neka druga cerebralna bolest moze da promeni kvalitet. Uz to Rajko se nalazi u srcu Nisa, u kafani stare arhitekture sto samo pojacava gastro uzitak. Mrak je vec kafana za trpanje dobrih i velikih mesnih porcija, sa parkingom na kojem su privezani dzipovi dobrostojecih vlasnika i sa teskobnim enterijerom. Mehana je takodje dobro mesto koje, koliko sam primetio, preferiraju stare Nislije ali uzimajuci u obzir lokaciju i jela koja meni prijaju a koja sam pomenuo gore, ipak je Rajko moj frst cojs prilikom svake posete Nisu.

Edited by clandestino
Link to comment

pošto volim da jedem, a i tebi verujem, daću Rajkovim rebarcima šansu.

ali mu je to poslednja za moje pare.

 

nego nekako me izgleda put ove godine neće nositi u bratsku nam  i ne tako daleku Makedoniju i susednu joj Grčku, a baš me udara čežnja za Mrzencima..

Link to comment

pošto volim da jedem, a i tebi verujem, daću Rajkovim rebarcima šansu.

ali mu je to poslednja za moje pare.

 

nego nekako me izgleda put ove godine neće nositi u bratsku nam  i ne tako daleku Makedoniju i susednu joj Grčku, a baš me udara čežnja za Mrzencima..

Onda u MB sad u julu kad udari zega i bice slican feeling :)

Link to comment

Clandestino objasnio. Ko jede ćevape kod Rajka,tako mu i treba, znači da nije pratio forum. Tamo se jedu samo rebarca na kajmaku, ostalo je prilagođeno većinskoj bugarskoj i kineskoj klijenteli.

Link to comment

Jedite rebarca na kajmaku u djerdanu u bgd, bez kostiju su.

Kod rajka sam probao mesano meso, mleveno, corbu, muckalicu, nisam siguran za rebarca. To je bilo u nekoliko navrata, 3-4 meseca razmaka. Svaki put isti kvalitet - ispodprosecno zderivo. Poslednji put sam jeo npr. 2008. Ne moze dobra kafana imati sojine cevape, a nadrealna rebarca, prosto ne ide.

Link to comment

Još jedna preporuka za Đerdan.

Dobra teletina ispod sača, solidan roštilj..

Više nego pristojne cene. Usluga solidna. Porodično klijentela.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...