Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Nije, tako su kucali. Bila je domaca sljiva, dobra. Sad mogu da napisem koju, corbicu bih ponovo zaobisao, rostilj je gornja nishka klasa (znaci bruka za BG standarde), moravsku salatu obozavam iako sam zaboravio da je zima i da paradajz nema letnji ukus, i iako su me ubili ljutim pecenim koje sam trazio da mi stave umesto obicnih. Ma, Nis, nema sta da se kaze, grad je prestonica tradicionalne kuhinje, usluge i servisa kakav treba da bude. Cak i brza hrana, to je ludilo na sta to lici. "Laf" kod Bolnice, dupli kiosk ciji izlog izgleda kao ikebana od raznih pljeski, vesalica i kobaja a o higijeni da ne govorim, ne pamtim kada sam poslednji put video nekog da glanca izlog u po bela dana.

Link to comment

Kada bi neko u Beogradu umeo da napravi roštilj kakav prave u Nišu, moralo bi da se rezerviše dva dana unapred i 10 ćevapa bi koštalo 700 din.

Link to comment

ima nešto i do publike. ponuda-tražnja, taj rad.

 

u beogradu čak i restorani sa ozbiljnom reputacijom umeju da failuju. pisao sam ovde - pre godinu dana se otvorila sinđelićeva ispostava u beogradskoj. prodaju brzu kuvanu hranu. imate li teleću čorbu? imamo. hvala. 

 

unutra komati žilavog goveđeg buta. 

 

govorimo o sinđeliću.

Edited by pacey defender
Link to comment

 

mate li teleću čorbu? imamo. hvala. 

 

unutra komati žilavog goveđeg buta. 

Ja cenim da je 90 % tih telecih u stvari juneca corba,samo je vazno da nije bas zilavo i prolazi  :cry:

Link to comment

E jbga, pre 5 min sam seo ovde

 

2513fd78ef60748905bbbb52306ca3c6.jpg

 

Mada ne brigam, na stolu je sljiva, cekam jagnjecu corbicu, moravsku salatu i ovcije ustipke. Ne moze da ne valja.

 

Btw Mrak krcat do vrha u 5 popodne, na parkingu dominiraju Bg table a ima i hrvatskih. Marketing...

gde je ovo u nišu?

Link to comment

Jbni google maps, numem link da postavim. Uglavnom Olio je iza hitne pomoći odmah pored pruge.

Javio mi drugar iz Niša da nije blizu kluba, ali ćemo da overimo. Nađoh adresu!

za olio mozda treba sacekati da proradi basta.

Tamo smo 9. aprila. Možda bude lepo vreme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...