Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

38 minutes ago, Eleniko said:

jel tamo i dalje sve ludački preslano

Jebote, ovaj potpuno zaboravio srpski od kad se odselio...kakvi su ti to grcizmi, predsalonikus, predgradje Soluna?

Ovde gradacija ide neslano-slano-taman-trnu zubitm

  • Wub 1
  • Haha 4
Link to comment
Posted (edited)
On 16. 5. 2024. at 19:29, Downforce said:

Brutalno, ali brutalno dobro. Obavezno pozvati i najaviti se. Prvom prilikom cemo opet tamo. Bolje receno, samo zbog njega cemo ponovo u te krajeve.

 

Samo mi staješ na muku. :D Otišli smo tamo za Prvi maj, kad ono u selu nekakav Jorgovan fest, trilion ljudi u centru sela, u kafani naravno apsolutno sva mesta rezervisana danima unapred, pevaljka i prateći bend deru kreč za sidova koliko je glasno bilo, totalno neočekivana atmosfera za jednu sredu popodne. :D I naravno nismo mogli da čekamo da se oslobodi neko sto, ko zna koliko vremena bi trebalo za to.

 

Ali svakako ću da odem opet, posebno nakon ovakve tvoje preporuke.

 

 

On 16. 5. 2024. at 18:54, Vasilij Zajcev said:

Ima li neka preporuka za Lajkovac i okolinu?

Ćerka mi ide na poludnevno plivačko takmičenje (u balonu) pa mi treba neka kvalitetna masnoća da (se) utopim vreme:D

 

Evo za sledeći put -

 

Edited by napadaj
  • Hvala 1
Link to comment

I mi smo tako banuli u nekom trenutku, ja sam totalno zanemario tu napomenu za rezervacije. Ali smo dosli nesto ranije, rezervacije uglavnom bile za popodne pa smo ih zamolili da nam daju sta imaju od predjela, jer smo bili pregladneli. Ubacio nam je tu i pecenja malo sto je imao. U fazonu brzo cemo klopati i picimo dalje, necemo ometati rezervacije.

 

Znas kad su zene jele neki pilav sa iznutricama (zaboravih lokalno ime, sprza valjda) i samo mljackale :D 

 

Sve od predjela je bilo fenomenalno. Covek je stigao i da posedi sa nama i fino smo se ispricali.

 

Otud i zelja da opet dodjem i pojedem nesto sa glavnog menija. Ozbiljno dobra klopa.

 

Btw i mi smo bili tamo za taj Jorgovan fest. Ali smo ocigledno imali srece da natrcimo na prazan sto u tom trenutku.

 

Isto preporuka za rakiju - Stoletova prepecenica, kupljenu tamo na festivalu. Vozala nas je narednih par dana fino. Kvalitet. :D

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

 

Samo mi staješ na muku. :D Otišli smo tamo za Prvi maj, kad ono u selu nekakav Jorgovan fest, trilion ljudi u centru sela, u kafani naravno apsolutno sva mesta rezervisana danima unapred, pevaljka i prateći bend deru kreč za sidova koliko je glasno bilo, totalno neočekivana atmosfera za jednu sredu popodne. :D I naravno nismo mogli da čekamo da se oslobodi neko sto, ko zna koliko vremena bi trebalo za to.

 

Ali svakako ću da odem opet, posebno nakon ovakve tvoje preporuke.

 

 

 

Evo za sledeći put -

 

 

 

image.png.2acd13437df2a0e9c73d403dae640de6.png

 

Tako kaze google...

Link to comment
19 hours ago, Vasilij Zajcev said:

Jebote, ovaj potpuno zaboravio srpski od kad se odselio...kakvi su ti to grcizmi, predsalonikus, predgradje Soluna?

Ovde gradacija ide neslano-slano-taman-trnu zubitm

 

e moj prijatelju, čak i najdraži mi jug srbije odlazi u qrac sa presoljavanjem

 

poslednja poseta vitinoj iži u pirotu od tri jela /repovi, grudi, ribić/ dva ekstremno presoljena i nejestiva, jedno na samoj granici pa sa puno leba i špricera nekako ga proterasmo. ortak ima teoriju o mesu na granici ispravnosti kome takvim soljenjem produžuju upotrebljivost u kafanskim uslovima, ne znam stvarno...

 

grci su govna druge vrste, ciketani koji ne sole da bi bukbalno prištedeli na svemu, pa ako ti treba soli ti traži. što mi negde i bude okej, jel neslano možeš da dosoliš ali preslano nikako da odsoliš...

  • +1 4
Link to comment

Realno, ova glava mi nije bila preslana, a to sam jedino probao. A kafana jeste "jaceg" tipa, pa me ne bi cudilo da mu ga daju po soli.. Meni je tu lakmus i kupus salata, gde su ove Tri lipe u 5% uzorka da nisam dodavao sirce.. Sto reverzibilno govori i o mom ukusu (i prema slanosti), jbga.

  • +1 1
Link to comment

Problem srpske kuhunje generalno su presoljena i premasna jela.

Za onog ko voli, to je raj, ja jbg ne volim.

 

  • +1 1
Link to comment

so je najveći pojačivač ukusa jbg

jeftin trik, al prija s vremena na vreme

  • +1 3
Link to comment

samo usput i na brzinu da primetim - poslednje dve stranice na ovom topiku su tačno ono zbog čega sam postao forumaš pre 22 godine. i kvalietne preproruke i zanimljiva diskusija, i civilizovano ukrštanje stavova i ljudi koji poznaju temu o kojoj pišu. divno, hvala.

  • +1 5
  • Wub 2
Link to comment

Gde na repove u Nisu,preporuka?Stara Drina ili Zlatni Grb  ili da se drzim Mehane ili nesto trece?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...