Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

On 17.5.2020. at 15:30, van_Dyke said:

Polovinom sedmice sam u okolini nisa, potrebna mi je preporuka za junece/telece repove 😀 ne mora striktno nis

Hmmm :whistle:

 

Link to comment
Just now, Ras said:

 

Jesi li probao živu pljeskavicu? Kakva je?

Uzeo sam zalogajčić, čisto da probam pošto nisam ljubitelj živog mesa. Jako dobra kombinacija začina, i nije nemoguće da ću u budućnosti promeniti mišljenje, ali za sada...a društvo sa kojim sam bio se kune u to, stavljaš na prepečen hleb i to dođe kao predjelo.

 

Svakako probaj ako nisi ekstremista poput mene.

Link to comment

Tako nekako. Mesto, inače, podseća na kafane '80ih - ne zato što je ofucano (nije uopšte), nego je minimalistički uređeno, na belom zidu imaš samo Desankinu pesmu o kafani, i to nije ni okačena nego naslonjena...

 

Rekoše mi i da tradicionalno ne rade nedeljom, da se neko u prolazu ne bi zeznuo.

Link to comment

Verovatno.

 

Rezultat pretrage, uz napomenu da ne poznajem ovaj blog koji linkujem:

 

Quote

Ono što treba posebno istaći je živa pljeskavica od junećeg mesa umešanog sa lukom i u ulju, sa prepečenim hlebom. Bolja od tartar bifteka u najskupljim restoranima.

https://mrzovoljnihedonista.wordpress.com/2018/09/30/prosvetljenje-kod-bore-u-rosuljama/

 

 

 

 

Ko naiđe nedeljom, može da prespava i sačeka ponedeljak.

Link to comment

uh, tu živu pljeskavicu ne bih nikad poručio. mene svake godine napenale da mešam meso za kobasice i kulen, pa uvek pojedem malo tog živog mesa, da probam da li su dobri začini. ali to je možda pola kašike. pojesti 150-200g takvog mesa mi je nezamislivo. :dry:

 

a papci u paprikašu su vrhunska stvar. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...