Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Jedini problem sa "the man in the high castle" do sada, je sto svakog momenta ocekujem da se pojavi onaj nazi-suliban (a nije suliban,bio je nesto drugo) iz enterprise-a.

Link to comment

Meni se bas svidja The Man in the High Castle. Zelim jos. 

 

Boze, kako je jeziva pomisao da su oni mogli dobiti rat. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

 

 

Boze, kako je jeziva pomisao da su oni mogli dobiti rat. 

 

Od kako sam juče odgledala  pilot epizodu, ne mogu da se otrgnem onoj njihovoj viziji da bi " prahom slovenskih naroda đubrili oranice". Mislim da se tako nešto indirektno i spominje u knjizi.

 

edit: moja pokojna baba je uvek govorila" ne volim ove crvene, ali sve je bolje od onog ludaka Hitlera"

Edited by Arkadija
Link to comment

Od kako sam juče odgledala  pilot epizodu, ne mogu da se otrgnem onoj njihovoj viziji da bi " prahom slovenskih naroda đubrili oranice". Mislim da se tako nešto indirektno i spominje u knjizi.

 

edit: moja pokojna baba je uvek govorila" ne volim ove crvene, ali sve je bolje od onog ludaka Hitlera"

 

Najjace mi je to sto me je epizoda bas dobro uvukla u sebe da sam, kada sam zavrsio gledanje, imao ocesaj kao da sam i dalje u tom svetu i samo cekao da mi neko pokuca na vrata :D a onda se setim da je Vucic na vlasti, pa mi bi jos gore. Uhvatih se za glavu i rekoh 'jebote, ovi su pobedili, aaaaaa!' Kao u nekoj nocnoj mori. 

 

 

ok je pilot, nije spektakl, najvise mi odgvara opis koji mi je lrd prisio, sterilan je, u sceni, glumi i zvuku

 

Vis, meni se to dopalo, na taj nacin slika taj njihov svet koji bi verovatno i bio sterilan ili pokusaj sterilnosti. Ali postoji razlika izmedju japanskog i nemackog dela, vidi se u mnogim stvarima, pa i u glumi. Deluje da su svesno pokusali da naprave/prikazu tu razliku. 

 

Secam se da je knjiga kod mene stvorila jeziv utisak potpune beznadeznosti, iako joj mozda to nije bila ideja. Mislim da je epizoda dobro prenela nesto slicno. Svakako je zanimljivo, nadam se da ce nastaviti.

Link to comment

Ne. Uopšte serijskog filma. 

 

Slabo gledam SF.

 

Kad će uopšte biti nastavka? 

 

А ти имаш поприлично велики узорак за упоређивање. Ја сам је само поредио са рецентним СФ остварењеима, плус твоја омиљена серија и Fringe које сам одгледао и проба да одгледам у прошлој календарској години. Како ја разумем, корисници Амазона гласају или тако нешто. 

Najjace mi je to sto me je epizoda bas dobro uvukla u sebe da sam, kada sam zavrsio gledanje, imao ocesaj kao da sam i dalje u tom svetu i samo cekao da mi neko pokuca na vrata :D a onda se setim da je Vucic na vlasti, pa mi bi jos gore. Uhvatih se za glavu i rekoh 'jebote, ovi su pobedili, aaaaaa!' Kao u nekoj nocnoj mori. 

 

 

 

Vis, meni se to dopalo, na taj nacin slika taj njihov svet koji bi verovatno i bio sterilan ili pokusaj sterilnosti. Ali postoji razlika izmedju japanskog i nemackog dela, vidi se u mnogim stvarima, pa i u glumi. Deluje da su svesno pokusali da naprave/prikazu tu razliku. 

 

Secam se da je knjiga kod mene stvorila jeziv utisak potpune beznadeznosti, iako joj mozda to nije bila ideja. Mislim da je epizoda dobro prenela nesto slicno. Svakako je zanimljivo, nadam se da ce nastaviti.

Не знам сам крај је поприлично интересантан и никако не бих рекао да је без наде.

Link to comment

А ти имаш поприлично велики узорак за упоређивање. Ја сам је само поредио са рецентним СФ остварењеима, плус твоја омиљена серија и Fringe које сам одгледао и проба да одгледам у прошлој календарској години. Како ја разумем, корисници Амазона гласају или тако нешто. 

Не знам сам крај је поприлично интересантан и никако не бих рекао да је без наде.

 

Mozda zato sto je kraj knjige dosta openended ili kako se vec kaze, pa sam poneo drugaciji utisak iz knjige generalno. Da se razumemo, nije mi smetalo sto nosim takav utisak, naprotiv, knjiga savrseno docarava kakvo je to zlo i zasto se treba boriti protiv njega i ne odustajati. I treba to covek da oseti, zbog toga skoro da mislim da knjiga treba da bude deo skolske lektire (kazem skoro, jer me generalno zabole za skolske programe i lektiru :D ). 

Link to comment

 

edit: moja pokojna baba je uvek govorila" ne volim ove crvene, ali sve je bolje od onog ludaka Hitlera"

moja ziva baba kaze da je sve to bilo smehotres u poredjenju sa ustasama.

cak su joj svabe spasle zivot jer je imala malariju pa su joj dali lek.

 

pogledo, ocu da gledam i drugu. slatka je glavna glumicica, ali mi sveukupno malko jeftino izgleda.

svejedno, gledam i sledecu.

Link to comment

moja ziva baba kaze da je sve to bilo smehotres u poredjenju sa ustasama.

cak su joj svabe spasle zivot jer je imala malariju pa su joj dali lek.

 

pogledo, ocu da gledam i drugu. slatka je glavna glumicica, ali mi sveukupno malko jeftino izgleda.

svejedno, gledam i sledecu.

 

Moja baba je okupaciju provela u Beogradu i Aranđelovcu i nikada nije pozitivno govorila o Švabovima, baš nikada. I do smrti nije mogla da podnese ni ustaše , ni komuniste podjednako ih je mrzela. 

Link to comment

ok je pilot, nije spektakl, najvise mi odgvara opis koji mi je lrd prisio, sterilan je, u sceni, glumi i zvuku

Slazem se,ok ali nista posebno.Videcemo za dalje,steta sto produkcija nije bogatija

Link to comment

Moja baba je okupaciju provela u Beogradu i Aranđelovcu i nikada nije pozitivno govorila o Švabovima, baš nikada. I do smrti nije mogla da podnese ni ustaše , ni komuniste podjednako ih je mrzela. 

ma nije ni moja pozitivno, al su ujke ipak, kaze, bile anadr advenst level.

Link to comment

Meni je 12 Monkeys pilot odličan. Nisam nikad bio neki fan filma, zaplet mi je delovao previše navrat-nanos da bi se adekvatno predstavio za sat-dva. Ali u TV formatu, sve je sasvim lepo izloženo već u prvoj epizodi, svaka čast :) Čak su uspeli i da me iznenade onom Jennifer-Jeffrey Goines zamenom.

 

Sad ću da pristavim drugu, pa da vidimo koliko će im trebati da me razočaraju i skliznu u trapave SF klišee koje su u pilotu maestralno izbegli.

 

U stvari čekaj, nije još izašla druga? E, sranje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...