Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

Ne vidim kako bi to zvanično Sarajevo ikada prihvatilo ili se složilo oko toga. Davno je tu politika preuzela primat.

 

U Novosadskom dogovoru iz 1954. godine određeno je da je zvanični naziv jezika srpskohrvatski, a da ga u kolokvijalnom govoru može zvati ko kako hoće: srpski, hrvatski, bosanski/bošnjački, crnski, gorski, dalmatinski, lalinski, erinski, šumadijski, aupizdumaterinu.

 

Ko to neće da prihvati, on neće prihvatiti ni da se uopšte radi o jednom jeziku. Hrvatima je to conditio sine qua non hrvatske države, jebo ih odža, kao da u Švajcarskoj svi govore švajcarski a u Australiji australijski. Bošnjaci će verovatno kao i oni, pošto ne vidim da su nešto pametniji, pa ako bi - bi.

Link to comment

Pa i ja napisa da bi bilo najjednostavnije da ga zovu srpsko-hrvatsko, hrvatsko-srpski. Ja ga i dan danas tako zovem.

 

zoves ga srpskohrvatskohrvatskosrpski?

Link to comment

zoves ga srpskohrvatskohrvatskosrpski?

Увијек га тако звао и не видим разлог да мјењам. Није чисти ни хрватски ни српски, дакле сх-хс.

Link to comment

To bilo u BiH do 1991. po ključu da se neko ne naljuti, jel? SH/HS, tako stajalo zvanično, čini mi se.

Мени тако пише и у свједожбама из гимназије и на дипломи, и тако су документи и преведени на други страни језик.

Link to comment

To bilo u BiH do 1991. po ključu da se neko ne naljuti, jel? SH/HS, tako stajalo zvanično, čini mi se.

 

bilo je posvud ali niko nikad to nije izgovorio naglas, to se samo tako pisalo (i u redu je sto se pisalo, nije problem)

 

edit: za usmenu varijantu posto je opet "srpsko" prvo pa mu dodje isto, predlazem da se ubaci jos jedno "hrvatsko" da se iskompenzuje, znaci srpskohrvatskohrvatskohrvatskosrpski

Edited by Krošek
Link to comment

ja se izjasnjavam uredno da govorim srpskohrvatski i takodje kad odem u hrvatsku i misle da sam stranac (slucajno par puta), kazem da govorim srpskohrvatski i nikad nisam imao problem.

Link to comment

bilo je posvud ali niko nikad to nije izgovorio naglas, to se samo tako pisalo (i u redu je sto se pisalo, nije problem)

 

edit: za usmenu varijantu posto je opet "srpsko" prvo pa mu dodje isto, predlazem da se ubaci jos jedno "hrvatsko" da se iskompenzuje, znaci srpskohrvatskohrvatskohrvatskosrpski

Pa nije kompenzacija, jer uvek prvo poše srpskohrvatski, pa tek onda ostalo...

 

Piši propalo, uvek će se neko osetiti uvredjen ili ponidaštavan.

Link to comment

Pa nije kompenzacija, jer uvek prvo poše srpskohrvatski, pa tek onda ostalo...

Piši propalo, uvek će se neko osetiti uvredjen ili ponidaštavan.

Ако се добро сјећам, у Хрватској се у свједожбама у бившој држави писало прво хрватско-српски па онда српско-хрватски. Нека ме исправи неко ако гријешим, а и провјерићу за сваки случај.
Link to comment

Piši propalo, uvek će se neko osetiti uvredjen ili ponidaštavan.

 

Na®cizam malih razlika. Poenta je samo da li su budale u većini ili manjini, a to je kolebljivo.

 

U BiH je bilo dvojno i menjalo se nedeljno.

 

:lol: Jbt, kad bivanje preterano finim i korektnim otera u raspad i boles.

Link to comment

U vojsci Kraljevine Jugoslavije, prema vazecem Pravilu sluzbe, ukoliko bi se 2 vojnika razlicitih nacionalnosti - zbog necegatm uglavnom i skoro po pravilu Srbin i Hrvat - покошкали na nacionalnoj osnovi, osudjivani su na kasarnski zatvor u trajanju vec prema tezini prekrsaja i odluci nadleznog oficira, s tim da su tokom izdrzavanja kazne morali da:
- jedu iz iste porcije;

- piju (vodu) iz iste posude;

- tri puta dnevno da se u prisustvu straze rukuju, zagrle i izljube (po 1 x)...  :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...