Jump to content
IGNORED

Kuce i mace koje traze dom


đorđe geprat

Recommended Posts

ljudi, napisao sam na onom topiku o psima kako mi je uginula maza i kako sam to veče kada sam je sahranio čuo i spasao od smrzavanja jedno štene. štene je, kako kažu veterinari od labradorske sorte, mrak crno pa nema smisla slikati ga. 

 

moram da ga udomim. ako ne uspem ovde, poslednja prilika je da ga neki tamo seljak veže na lanac i drži u dvorištu. nema šanse da ostane kod mene. 

 

lep je, veseo, vakcinisan kako dolikuje, ima dva i po meseca (procena), i teži nešto manje od 2 kila. ako nekome treba..........

Link to comment
  • 3 weeks later...

Neko, mislim Jozo Mujica, je na topik Razno postavio ovo  i link za potpisivanje peticije protiv izglasavanja zakona.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

nisam baš siguran, ali čini mi se da je i sad tako nekako... zna neko?

 

u sadasnjem zakonu samo se propisuje da lokalna samouprava odredjuje nacin postupanja prema zbrinutim zivotinjama

 

 

 

Ako se životinji u roku od najmanje 30 dana od dana smeštanja u prihvatilište iz stava 1. ovog člana ne pronađe vlasnik, odnosno ako se ne zbrine na drugi način, sa životinjom se postupa u skladu sa programom kontrole i smanjenja populacije napuštenih pasa i mačaka iz člana 54. ovog zakona.

 

a clan 54 kaze

 

Organi jedinica lokalne samouprave dužni su da izrade i sprovode program kontrole i smanjenja populacije napuštenih pasa i mačaka prema specifičnostima sredine.

 

Link to comment

ok, hvala. skoro sam negde video na fb-u panično traženje smeštaja nekom psu jer je bilo nešto "ako se ne nadje smeštaj za 4-5 dana, uspavaće ga". našao se neko da ga uzme.

 

u svako slučaju, ovo je zlo...

Link to comment

Ova formulacija "ubiti na human način" je previše ogoljena, pa sumnjam da citat potiče iz Min. polj. ili drugog državnog organa. Potrudili bi se da to saopšte eifemizmima ili upućivanjem na drugu normu.

Link to comment

Duško se posle 5 godina života na selu, u dvorištu, na otvorenom, ponovo našao u stanu.

 

Čini se da počinje malo da pada u depresiju.

 

Dakle :( ukoliko neko ima uslova i želju da udomi perfektog, odraslog, ogromnog zlatnog retrivera starog 7 godina neka mi se javi.

 

Redovno je vaksinisan, čipovan, zdrav...

Link to comment
  • 1 month later...

kuca stara oko godinu dana. pre nekoliko nedelja su je udarila kola. sve povrede su sanirane, nije nista slomila, malo jos copa na jednu nogu, ali i to ce ubrzo proci. izrazito umiljata i dobra. voli da se mazi, ne laje puno i jako je mirna. 

 

zenkica, zute boje, srednje velicine, do kolena otprilike.

 

ukoliko ima zainteresovanih javite se na pm, stavr je prilicno hitna posto jo svega nekoliko dana imamo priliku da je drzimo.

 

pokusavam da okacim sliku, ali mi ne uspeva. ako uspem kasnije kacim i sliku (jebeni imageshack ne prima trenutno fajlove)

Link to comment

našla sam štene na terazijama u sred špica. izgledalo je ne ko da će da zgaze kola, nego ljudi.

ženka je, veličine prosečne mačke. veterinarka kaže da ima 2, 2 i po meseca. nema čip. izvadila joj je nekoliko krpelja. lepo jede, nema proliv, vesela je i nije mršava. proveravala sam na sajtovima za izgubljene, niko je ne traži.

od komandi, ume samo NE :D kad viknem ne, pretvori se u malo crno prase.

dva dana je pričuvala drugarica dok sam bila na poslu. sad za vikend još mogu da je zadržim, a onda mora dalje. kontaktirala sam udruženje beta, al ne znam da li će biti u mogućnosti da je preuzmu. 

ako neko želi da je udomi, nek mi se javi.

 

17097569224_a3d44fbf03_b.jpg17532261168_2bfa986270_b.jpg17720361661_f368272f68_c.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...