Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Da, to je taj. Vođa 'spoljnog krila' revolucionarne garde. Koliko sam skontao, moćan, popularan, uvezan, važan (navodno top 3 osoba Irana); ta 'spoljna garda' mu dođu neke elitne specops jedinice za vršljanje po regionu (ili teroristička banda, zavisno od tačke gledišta). Toliko sam pohvatao usput, daće upućeniji detalje.

Link to comment
8 minutes ago, pbg12345 said:

ako moze za nas neupucene par reci

o kome se tacno radi (ubijeni) i sta je povod za ovo?

 

jel ima veze sa onim sto je redoran postavio pre dan, dva u vezi sa hezbolahom u iraku?

Glavnokomandujući iranskih gardijskih jedinica u regionu i njihovih šiitskih saveznika. 

Ima veze sa pomenutom gužvom u Iraku i ovim proksi ratom gde je Sulejmani bio vodeća figura.

Inače, gardisti su i u Siriji izgubili dosta visokih oficira, koliko se sećam.

Edited by Zabalujev
Link to comment

hvala, skontah u medjuvremenu da je to taj general

 

kakve su procene, sta bi mogao biti odgovor irana?

sumnjam da ovo moze proci bez ikakve reakcije, a sta to moze biti u ovoj situaciji?

Link to comment

Niko ne može da kaže kakav će biti odgovor. Ovo je prodrmalo ceo šiitski svet, lik je bio živa legenda, duh koji hoda. I formalno jedan od komandanata Revolucionarne garde. Tramp je podigao ulog za sve pare.

 

Možda će se odlučiti na spontanitm odgovor tipa juriši na ambasade i slične ciljeve u urbanim sredinama, a možda usledi i neki tačkasti vojni odgovor po nekom američkom cilju u Iraku ili Siriji. Na kraju će verovatno biti nešto treće što nikom trenutno ne pada na pamet.

 

Evo premijer saziva vanrednu sednicu parlamenta sa jednom tačkom dnevnog reda a to je zahtev da Amerikanci napuste Irak. Ne znam da li su nam ikada brže presele novogodišnje čestitke i želje da u svetu bude mir.

Link to comment

Treba reći i da su u Iraku poslednjih meseci bile ogromne deomonstracije usmerene prevashodno protiv enormne korupcije i uticaja Irana preko šiitskih milicija (koji je doživljen kao okupator ili neko ko protežira postojeće stanje u kojem caruje korupcija) i na moje iznenađenje stradalo je na stotine demonstranata (možda i više) i to uglavnom mirnih, posle se to pretvorilo i u nerede...u Iranu je prošle godine stradalo takođe možda i preko 1000 demonstranata (bili su im ugasili internet, čitao sam izjave da su prikupili izveštaje o preko 1000 slučajeva). Šuška se odavno da bi sledeći potez Irana bio napad na Amere u Iraku od strane istih tih šiitskih milicija. E sad, ubistvo Sulejmanija je po meni totalno sulud potez...ne razumem logiku

Edited by Tutankamon
Link to comment
58 minutes ago, Redoran said:

Možda će se odlučiti na spontanitm odgovor tipa juriši na ambasade i slične ciljeve u urbanim sredinama, a možda usledi i neki tačkasti vojni odgovor po nekom američkom cilju u Iraku ili Siriji. Na kraju će verovatno biti nešto treće što nikom trenutno ne pada na pamet.

 

Na ovo će Iran gledati kao na atentat na drugog čoveka države koji je izvršila strana sila, ne kao na antiteroristički akt. Tako će i odgovoriti.

Neformalna objava rata.

Link to comment



E sad, ubistvo Sulejmanija je po meni totalno sulud potez...ne razumem logiku


Pa logika je casus belli. Nije novost da se svim američkim warmongering strujama diže na Iran već decenijama unazad.

Do sada su bili relativno uzdržani jer su znali da će dobiti asimetrično preko nosa, ali krenuli bi da čačkaju kad-tad. Narandžasta budala za kormilom i njegova narajcana masa su odlična prilika da se stvar pogura.
Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:


 

 


Pa logika je casus belli. Nije novost da se svim američkim warmongering strujama diže na Iran već decenijama unazad.

Do sada su bili relativno uzdržani jer su znali da će dobiti asimetrično preko nosa, ali krenuli bi da čačkaju kad-tad. Narandžasta budala za kormilom i njegova narajcana masa su odlična prilika da se stvar pogura.

 

sad će #resistance da legne sa par stotina milijardi za vojni ratni budžet, čisto da pokaže kako su protiv trampa

Link to comment

Meni nije jasno kako se ovaj đeneral ovako opušteno šetao po Bagdadu, pogotovo kad se zna da ga Ameri odavno imaju na meti, da su najavili odmazdu i da ga dobar komad lokalaca želi mrtvog kao i neki drugi, manje bitni, likovi.
Jbga, morali su ameri da zagrizu ili bi vrlo brzo izgubili ceo Irak, i ne samo to, nego bi ga uzeo ni manje ni više nego Iran.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...