Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

55 minutes ago, dillinger said:

Krenula mašinerija

 

Mašinerija je krenula punom parom još 28. decembra ali za sada više deluje da uskaču u neočekivano kolo nego da pripremaju nešto veliko.

 

Slowe, ako se dobro sećam Tramparinim biračima nije ništa bilo obećano po pitanju Irana. Ništa racionalno, to jest.

Link to comment
27 minutes ago, Redoran said:

Slowe, ako se dobro sećam Tramparinim biračima nije ništa bilo obećano po pitanju Irana. Ništa racionalno, to jest.

 

Tu si u pravu, kritikovao je Obamin sporazum sa Iranom ali je to tada viđeno kao: 

-poslovično negiranje zasluga prethodne administracije

-manevar da ga ne bi optuživali da je je totalno nezainteresovan za sudbinu ključnog saveznika na Bliskom istoku

-smirivanje jake antiiranske struje u establišmentu i među biračima

Izričito je bio protiv Bušovog intervencionizma u Iraku i cela njegova ekipa je govorila o protraćenih 6 triliona dolara na sulude intervencije... dobar deo razočaranih komentatora na Breitbartu ne vidi razliku između intervencije u Iraku i eventualno nove u Iranu, i jedno i drugo  im je neokonzervativni projekat

Edited by slow
Link to comment
16 minutes ago, Eraserhead said:

 

Vise srece u skidanju hidzaba sledeci put uskliknuse PPPrijatelji verskih fanatika i diktatora.

Bejah letos u Iranu, osim obavezne marame i odece preko kolena/laktova, nema nekih drugih restrikcija (pricam za ono sto sam video na ulicama Teherana). Zene se zapravo oblace zapanjujuce normalno.

Link to comment
Bejah letos u Iranu, osim obavezne marame i odece preko kolena/laktova, nema nekih drugih restrikcija (pricam za ono sto sam video na ulicama Teherana). Zene se zapravo oblace zapanjujuce normalno.
Indoktrinirali su te... :fantom:
Link to comment
1 hour ago, dillinger said:
Quote

Gen Jafari said: "Today, we can say that this is the end of the 96 sedition," referring to the current year - 1396 - in the Persian calendar.

He said "security preparedness and people's vigilance" had led to the defeat of "enemies" and that the Guards had only intervened in a "limited" way in three provinces.

 

Dakle, protest je pobuna, a narod je neprijatelj.

Divni ljudi, ti generali.

Link to comment

Istini za volju, protest je bilo ono 2009., ovo je više bilo - riots, po uzoru na npr London riots 2011., nasilna (muška) omladina sa nihilističkim stavovima, ruši sve pred sobom.

 

S tom razlikom što, naravno, tad Moskvi ili Pekingu nije padalo na pamet da javno podrže delikvente. 

Link to comment
1 hour ago, placenik said:

Bejah letos u Iranu, osim obavezne marame i odece preko kolena/laktova, nema nekih drugih restrikcija (pricam za ono sto sam video na ulicama Teherana). Zene se zapravo oblace zapanjujuce normalno.

 

Sad ce jos da ispadne da je obavezna marama i odeca preko kolena i laktova OK. Sta ne muce ih mnogo.

Imam ja drugaricu, Iranku. Nosi hidzab jer ona zeli ovde. To ne znaci da je ok terati one koji ne zedle da i oni nose.

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Eraserhead said:

 

Sad ce jos da ispadne da je obavezna marama i odeca preko kolena i laktova OK. Sta ne muce ih mnogo.

Imam ja drugaricu, Iranku. Nosi hidzab jer ona zeli ovde. To ne znaci da je ok terati one koji ne zedle da i oni nose.

 

 

 

 

Al si zapeo za odeću

 

Izgleda za tebe je idealna islamska zemlja - Sirija. Sekularisti na vlasti a na ulici nosi ko šta hoće...

 

Oh wait..

Link to comment
5 hours ago, Eraserhead said:

 

Vise srece u skidanju hidzaba sledeci put uskliknuse PPPrijatelji verskih fanatika i diktatora.

Neka ti sto hoce da ga skinu dodju u Evropu, a ovi sto hoce da ga nose nek idu odakle su dosli i sve OK.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...