Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Iran: novi front

Featured Replies

Sad kad domaća banda iskoristi ovo da digne cenu goriva za pet dindži.

  • Replies 11.1k
  • Views 991.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    O EU najbolje govori podatak da je italijanski ministar odbrane blokiran u hotelu u Dubajiju s porodicom. Isli na odmor jbg.

  • Ayatollah
    Ayatollah

    Kad se samo setim da sam kao dete 21. vek zamišljao kao doba nauke i prosvećenosti - Rodenberijeve Zvezdane staze, Beyond 2000, Saganov Cosmos i slične stvari, a nas zajahali najgori mogući verski fun

  • theanswer
    theanswer

Posted Images

1 minute ago, Weenie Pooh said:

primirje je po definiciji nečim ograničeno tj. uslovljeno.

Mirom?

Jova

10 minutes ago, Malvo said:


Zapravo, uzimajući u obzir potpunu obaveštajnu izbušenost, pre će biti da će ubijene i njihove ubijene naslednike na kraju naslediti oni koji... su i odavali informacije.

.

Smena vlasti verovatno uopste nece ici lako u Iranu.

Iran nije personalna autokratija kao naprimer Asadova Sirija ili Irak Sadama.

Iran uopste nije prosta autokratija, vec veoma slozen politicki sistem, Teokratska republika sa prilicnim nivoom institucionalizaciji vlasti. Tamo u nekoj meri deluju norme i mehanizmi predaje izvrsne vlasti.

To pokazuje i ocito malo duza klupa za rezervne igrace , posle desetina ubistava od strane izraelaca... Za razliku od Hezbole.

Naravno da sve to nije idealno ali je mnogo bolje od sistema zasnovanog na jednom coveku bez institucija.

Uz to i odana IRGC, i fragmentirana sfera organa bezbednosti. Tesko je krenuti u prevrat kad ne znas kako ce drugi reagovati.

Zato i mislim da za vlast tamo nije tolika pretnja vojni poraz , vec socijalna eksplozija..ali i ona tek kad prodje period nacionalne konsolidacije ,kakav je bio i kod nas, i u Ukrajini itd...

.

Edited by barba

3 minutes ago, Malvo said:

Sad kad domaća banda iskoristi ovo da digne cenu goriva za pet dindži.

Pa posle kad se cena na svetskom tržištu stabilizuje za još 5, za svaki slučaj.

ludilo je počelo

Kamionetom došao pred crkvu u SAD-u i počeo pucati, ubio ga zaštitar. Ima ranjenih

Napad bombaša samoubojice u crkvi u Damasku

5 minutes ago, Malvo said:

Sad kad domaća banda iskoristi ovo da digne cenu goriva za pet dindži.

Nemci su ta dizanja cena benzina blagovremeno najavili

1 minute ago, Rudolf Pingvinoglu said:

Navodno zatvaraju moreuz:

Dnevni list Danas
No image preview

Iranski parlament: Zatvaramo Ormuski moreuz, a predsednik...

Nakon američkih udara na nuklearna postrojenja, iranski Medžlis (parlament) izglasao je preporuku da se zatvori Ormuski moreuz, navodi RIA Novosti. Konačnu odluku o tom pitanju treba da donese iran...

Čeeeeek, tek kad Premudri Vrhovni Vođa donese odluku nakon ove posvema neočekivane odluke jakog parlamenta fantom To bi ti trebao biti već poznat manevar iz vlastitog istoriskog iskustva

4 minutes ago, Malvo said:

Sad kad domaća banda iskoristi ovo da digne cenu goriva za pet dindži.

Kakvih 5 dindži, ima tu prostora da se diže kolko oćeš.

1 minute ago, Zaboravan said:

Mirom?

Jova

Pa ne, mirovni sporazum je nešto treće. (I takođe ne bi se nikad sklopio "bezuslovni mir".)

Primirje je definisano trajanjem, koncesijama, obavezama... primirje se može prekršiti i okončati, što znači da određeni uslovi moraju da postoje.

Kad god neko lupi "unconditional ceasefire", odmah znaš da tu nema leba - ili pozivaju na predaju pod plaštom primirja, ili ne pozivaju ni na šta nego poziraju kao wannabe mirotvorci (kojima, avaj, klipove u točkove gura ona druga ratoborna strana).

4 hours ago, Downforce said:

Pa ako nema radijacije kako su pogodili to sto su tvrdili da su gadjali?

Jesmo svi retardirali nacisto kao covecanstvo?

Ako je bilo u bunkerima duboko pod zemljom, teško da bi bunker busters izbacio to na površinu.

A ne verujem da je moguće radijaciju organizovano zataškati, suviše je civilnih detektora (civilne nuklearne elektrane, bolnice sa terapijom zračenjem, neke fizičke laboratorije, čak i neke fabrike koje proizvode gromobrana, određene vrste detektora protoka i slične sprave koje sadrže radioaktivne materijale i sl) pa bi info procureo.

11 minutes ago, Marcus Wulffings said:

ludilo je počelo

Kamionetom došao pred crkvu u SAD-u i počeo pucati, ubio ga zaštitar. Ima ranjenih

Napad bombaša samoubojice u crkvi u Damasku

9 hours ago, kronostime said:

Koliko cemo cekati za teroristicke napade po Evropi i Americi?

fantom

Kao sto rekoh....

fantom

Ovo u Siriji je pečat ISIS-a, nema to veze sa Iranom.

22 minutes ago, Spooky said:

Ako je bilo u bunkerima duboko pod zemljom, teško da bi bunker busters izbacio to na površinu.

A ne verujem da je moguće radijaciju organizovano zataškati, suviše je civilnih detektora (civilne nuklearne elektrane, bolnice sa terapijom zračenjem, neke fizičke laboratorije, čak i neke fabrike koje proizvode gromobrana, određene vrste detektora protoka i slične sprave koje sadrže radioaktivne materijale i sl) pa bi info procureo.

2,5 tona x 12 je 30 tona eksploziva .Nesto bi morall da se ocita?

.

Konacno zadovoljan)))

IMG_20250622_203537_503.jpg

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.