Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

4 hours ago, Zabalujev said:

Što se maramčića tiče, možeš da baciš pogled an  YT i da vidiš kakav je aktuealn stil oblačenje žena u urbanim delovima Irana. Ima i klipova gde te žene rutinski išamaraju nekog junca koji ih saleti na ulici što nisu kulturno pokrivene.

 

Eh sad, lasno je u urbanim delovima :D 

 

Ja pre jedno godinu dana kačio one panorama videos sa Google Maps da dokažem Tutankamonu i kompaniji da nisu mučenice zabrađene do očiju nego mahom izgledaju kao da su zalutale sa beogradskih ulica, ali džabe. Rečeno mi je da moram da zavirim u neke ruralne pripizdince iz kojih snimaka nema kako bih stekao pravu sliku. Ili to ili da slušam šta CNN kaže.

 

Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Eh sad, lasno je u urbanim delovima :D 

 

Ja pre jedno godinu dana kačio one panorama videos sa Google Maps da dokažem Tutankamonu i kompaniji da nisu mučenice zabrađene do očiju nego mahom izgledaju kao da su zalutale sa beogradskih ulica, ali džabe. Rečeno mi je da moram da zavirim u neke ruralne pripizdince iz kojih snimaka nema kako bih stekao pravu sliku. Ili to ili da slušam šta CNN kaže.

 

Nadam se da si svestan da žvucis kao noskich dok brani DRK. "Krasno je u Iranu, znam ja iz moje udobne fotelje u jueseendej. A ko mi ne poveruje na reč je glupak. Ili još gore, gleda CNN."

Link to comment

A vi inače znate kako je u Iranu?

Ili vam sliku o istom formiraju zapadni mediji?

Kad se setim kako su nas prikazivali devedesetih, kao krvožedne kanibale i divljake...eh,  dobra stara vremena.

Link to comment
12 minutes ago, Weenie Pooh said:

kao da su zalutale sa beogradskih ulica, ali džabe.


Pa sto mnogi beze na zapad, da se nikad ne vrate?
Ove sto ih ja srecem (a ima ih dosta) nisu iz ruralnih krajeva, elita njihova (takvo obrazovanje) sva moguca sredstva koriste da ostanu.
Ne znam nekako me ta lezernost pri opisu situacija u kojima neko licno nikako ne moze da se nadje uvek iziritira. 
Ono pa nije to strasno, a sami ne bi proveli pola sekunde u slicnom nekomforu. Ko jbg rodis se ko zensko, trpi sta se deres.

 

Koliko god da su neki teoretski kao levo, izgleda da drugima ne gine da budu koji nivo ispod.

 

Oni su pre par godina zabranili zenama (ono njihovo versko telo) da upisuju studije tehnike i tehnilogijei engleskog jezika. Pojavio im se veci broj diplomaca «pogresnog» pola sa zeljom da radi van kuce.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
12 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Eh sad, lasno je u urbanim delovima :D 

 

Ja pre jedno godinu dana kačio one panorama videos sa Google Maps da dokažem Tutankamonu i kompaniji da nisu mučenice zabrađene do očiju nego mahom izgledaju kao da su zalutale sa beogradskih ulica, ali džabe. Rečeno mi je da moram da zavirim u neke ruralne pripizdince iz kojih snimaka nema kako bih stekao pravu sliku. Ili to ili da slušam šta CNN kaže.

 

Ja ti to normalno nisam rekao...čak šta više, tamo se sada jako rastegljivo tumači taj zakon pa Iranke bukvalno mogu da se i šminkaju a i da nose te marame na malte-ne pola glave (nije baš ali ajde)...što ne znači da ako neka demonstrativno ne skine tu istu u sred bela dana da ne bude uhapšena i da joj ne zapreti bogami dosta godina robije ...evo ti primer jedne https://en.wikipedia.org/wiki/Saba_Kord_Afshari

Moram da pohvalim humanost, sa 25 godina smanjilo joj samo na 9, proće to očas posla, šta je to za nju, tako mlada a već promoviše prostituciju...

Edited by Tutankamon
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


Pa sto mnogi beze na zapad, da se nikad ne vrate?

 

 

 

Ovo mene isto pitaju stranci za naše ljude.

A ne osećam se da smo u Iranu.

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

A vi inače znate kako je u Iranu?

Ili vam sliku o istom formiraju zapadni mediji?

Kad se setim kako su nas prikazivali devedesetih, kao krvožedne kanibale i divljake...eh,  dobra stara vremena.

Ako ti znaš bolje, molim te nas prosvetli...

Edited by Tutankamon
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Ovo mene isto pitaju stranci za naše ljude.

A ne osećam se da smo u Iranu.


Veruj mi, u slucaju iranskih zena, zapadna sloboda im prija taman koliko i mogucnost prosperiteta druge vrste.
 

Toga kod nas nije bilo zadnjih decenija sem u bas ruralnom sredinama. Sada vec vise nisam sigurna sa pitomcima 4chan i trening majstorima za americke vukojebine koji rade za lokalnog serifa.

Edited by Moonwalker
Link to comment

OK ono normalan zivot za zensku populaciju dodje kao neka vrsta luksuzne robe.

 

Mislim nije da se nesto opredeljujem. Iskreno im zelim mir. I ostalima na tom nesrecnom prostoru.

Sveukupno su ipak jedna od retkih kakvih takvih civilizacija na tom prostoru (kad covek poredi sa Saudima), a ni ovi ostali nisu manji «sabani», onako socijalno gledano. Nije malo liberalnih Jevreja koji se iseljava iz Bibijevog Izraela.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Inače je Iran primer koliko je vera (svaka vera) u suštini glupost...Muhamed nije stigao da zabrani narkotike (iz prostog razloga što ih tada nije ni bilo) pa zato sad u Iranu imamo ovo https://english.alarabiya.net/en/features/2017/06/26/Iran-drug-addicts-double-to-2-8-million-people-in-six-years.html

Znači, ako skineš maramu a žensko si 25 godina robije, za alkohol ne znam kolko će da te rebnu (znam da ako si recimo Jermenin i imaš papir možeš da imaš alkohol) ali zato gudra može (zabranjena je zakonom ali očito ne i religijskim odredbama)...

Link to comment
15 minutes ago, Tutankamon said:

Muhamed nije stigao da zabrani narkotike (iz prostog razloga što ih tada nije ni bilo)

 

:rolf: Toplo preporučujem da se makar nešto malo pročita na temu o kojoj se daju ovakve definitivne ocene. Recimo, za opijum važi "story that begins at the dawn of human civilization with enterprising poppy farmers in Mesopotamia..." Evo, recimo možeš i ovo

 spacer.png

 

ili nešto drugo, šta bilo. 

Link to comment

Vidi, nemam pojma da li je ili nije Muhamed zabranjivao opijum ali očito je da se ta odredba ako uopšte i postoji ne primenjuje u Iranu. Čuj, alkohol ne valja a opijati mogu, i cigarete mogu i kafa može...

Link to comment
20 minutes ago, TdEII said:

ili nešto drugo, šta bilo. 

 

+1

 

Možeš i nešto o efikasnosti prohibicije, ovako načelno. 

 

8 minutes ago, Tutankamon said:

Vidi, nemam pojma da li je ili nije Muhamed zabranjivao opijum

 

Nemaš pojma, ali zašto bi te to zaustavilo.

 

People who live in the tropics or hot climates, especially those in Mecca, get into the habit of taking opium daily to eliminate distress, to relieve the body from the effects of scorching heat, to secure longer and deeper sleep, and to purge superfluitie [sic] and excesses of humors. They start with smaller doses which are increased gradually up to lethal dosages (cited in [19], p. 240).

 

The Qur’an is reticent regarding drug use, although it discusses intoxicants (khamr) and, more specifically, alcohol.

 

“They ask you (Prophet) about intoxicants (khamr) and gambling: say, ‘There is great sin in both, and some benefit for people: the sin is greater than the benefit.’” ([15], al-Baqara 2:219). After this verse was revealed, some of Muhammad’s followers, out of personal piety, refrained from drinking alcohol, since God mentioned that the harm in alcohol is greater than the good, while acknowledging that He did not prohibit it. Even then, many of Muhammad’s Companions still consumed alcohol. The second phase of prohibition was revealed when the leader of a prayer, after a heavy drinking session, recited the Qur’an so incorrectly, the act amounted to blasphemy [16]. God revealed, “You who believe, do not come anywhere near the prayer if you are intoxicated, not until you know what you are saying...”

 

9c009fb.jpg

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
×
×
  • Create New...