Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

bio sam ja. najbizarniji momenat je svakako izlaganje rada (enterijer SIV - a fotke) koji je istovetan radu, inace cesto izlaganom i publikovanom, vesne pavlovic. potpuno bizarno i los istrazivacki rad kustoskog tima u tom slucaju.

 

mileta ima rad sa jurodivim dedom imenjakom koji lici na onu reklamu za chips. sve u sve,u meni je nekako bled oktobarac.

 

izdvajam rad lajama gilika i dusice drazic. mozda kasnije opsirnije.

 

inace vocap epizoda.

 

starija gospodja: vi ste vodili kroz 201x oktobarac?

 

ja: da.

 

sg: bili ste odlicni!

 

ja: hvala (skromno)

 

sg: doduse imali ste tada vise kose...

 

ja: (bez teksta - tiho jecam)

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

au brate, koji font teksta koji prospero stavio, iskilavih oci citajuci i ne uspeh da docitam. kako bilo, izgleda da je ta izlozba/postavka/sta_vec poprilcino dobra cim je uspela da toliko ustalasa publiku, pa zar nije jedna od svrsha umetnosti i provokacija?

brate :D

 

font je običan, sem ono italika i bolda, sad sam malo razdvojio pasuse pa iščitaj.

Link to comment

@kim

 

hahahaha. i za malo kose i za utiske, posto sam se u svojih 30 minuta brzog hoda kroz salon uhvatio za najmanje dve stvari kao i ti.

 

najpre, SIV - ne znam za taj vesnin rad ali mi je utisak bio WTF, sta je ovo, ko se genijalno setio da slika SIV koji je umetnost za sebe.

 

najbolje me na prvu loptu privukao rad dusice drazic, to mi bas bilo super pogotovo sto sam otisao nespreman i neinhibiran upecao i izblamirao - pitao sam direktorku kog grada je ono maketa  :0.6:

 

a utisak o oktobarcu mi je skroz obrnut nego tvoj, mada sa drugacijim motivima. kao sto 90-godisnja baba moje drugarice sa setom prica o okupaciji kao jedinom vremenu kada se u beogradu znao red, meni je utisak da je ovde nemac totalno pobedio. ne pamtim ovako dobro izdizajniran salon, sa perfektnom logistikom postavke. tako da mi sam salon dodje rad za sebe. a ovo sto je unutra, jbga, mislim da vise nego sto je uobicajeno trazi pripremu posetioca.

 

mislim, sve i da ostane na dizajnu salona, bolje i tako nego ono prosle godine... ko maturska izlozba likovnog kluba za devojcice. bas mi se nije dopalo.

Edited by gazza1
Link to comment

Definitivno bolje nego prošle godine.

 

Draževićka pobedila, to je i moj utisak. Sigurno sam 20-ak minuta blejao na njemu: prvo knjižica, pa onda maketa. Fora je kad uđeš u tu prostoriju da se zatrčiš na sto i onda te oduševljenje prođe vrlo brzo: igrali se studenti arhitekture, BINA fazon i sl. A u knjižici je celo objašnjenje i priča je potpuno zaokružena.

 

Ne znam kako da protumačim onaj video sa Čankovim sinom koji traži tozla. Jel to uopšte njegov sin ili priča za Kurir? 

 

Inače, video radovi su totalna katastrofa: onaj Doplerefekt, do iznemoglosti usporen i napucan nekim besmislenim nojzom, da bi šta - publika imala utisak velikog sranja koje prikazuje. Totalno mi je passe tako očigledno prikazivati neki politički događaj posle 25 godina. Veću polemičnost definitivno izaziva rad, sto sa lampom i diktafonom, sa odbačenim radovima (koverte, fascikle, tenderi, kutije, skice i makete u njima) idejnih rešenja za brojne uranističko-arhitektonske utopije BG-a. I onaj rad pored, EU distopija, al nekako mi nije došao do izražaja, zato što nema svoje mesto. Previše sabijen.

 

Mileta je pokazao svoje pravo patriotsko lice. SIV? A kakav može da bude monstrum, negoli odvratan i zao.

Link to comment

Jbg kad moras da ides na salon i okupas se u srpskoj splacini da bi ovde od ekipe™ dobio licencu da pises recenzije pffff :fantom:

 

Mislim da ni prosli put niko nije banovan iako su se izlivale kofe govana na neduzne ljude koji su kritikovali srpsku stvarnost

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...