Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

vaistinu snookie je najgore ime. posle prespavane noći i dalje držim da je ovo zaista odličan film, pogotovu ako se uzmu očekivanja koja su svi imali i to da je ovo prvi film pretpostavljam trilogije.

 

mada mi je za Rouge one strepnja dublja od nade.

 

p.s. Jel Snouk nov lik ilije moguće da je preživeli imperator? nije spojler to ja nagađam :)

Link to comment

p.s. Jel Snouk nov lik ilije moguće da je preživeli imperator? nije spojler to ja nagađam :)

 

danas idem da gledam e7 sa klincima, pa ce mi posle filma oni sve objasniti ko je ko, javicu ti

Link to comment

I ja sam rad da se po prvi put pozabavim ovom fransizom. Sramota me je, nijedan deo nisam gledao, a rado bih se prikljucio euforiji. 

Pa bih zamolio za savet kojim redosledom treba gledati, pre nego sto posetim bioskop  :)

Kapiram da je logicno hronolski, ali malo sam se informisao po netu, kazu da bi bilo najbolje gledati prva dva, pa zatim ova novija 3, i na kraju poslednji iz originalne trilogije. Ima li to smisla?

Link to comment

I ja sam rad da se po prvi put pozabavim ovom fransizom. Sramota me je, nijedan deo nisam gledao, a rado bih se prikljucio euforiji. 

Pa bih zamolio za savet kojim redosledom treba gledati, pre nego sto posetim bioskop  :)

Kapiram da je logicno hronolski, ali malo sam se informisao po netu, kazu da bi bilo najbolje gledati prva dva, pa zatim ova novija 3, i na kraju poslednji iz originalne trilogije. Ima li to smisla?

 

To bas nema nikakvog smisla. Ako hoces pravi osecaj gledaj po godini izlazenja. Mislim da je tako najbolje.

Link to comment

Jbt, u bioskopu sve jebene 3D projekcije, nijedna normalna  :(

 

 

Mislim da ce te uvesti tek za koji dan. Mada je 3D skroz ok ovaj put, ne divljaju i ima jedna bas kul scena sa imperial destroyer. Bukvalno imas osecaj da mozes da ga dodirnes. 

Link to comment

I ja sam rad da se po prvi put pozabavim ovom fransizom. Sramota me je, nijedan deo nisam gledao, a rado bih se prikljucio euforiji. 

Pa bih zamolio za savet kojim redosledom treba gledati, pre nego sto posetim bioskop  :)

Kapiram da je logicno hronolski, ali malo sam se informisao po netu, kazu da bi bilo najbolje gledati prva dva, pa zatim ova novija 3, i na kraju poslednji iz originalne trilogije. Ima li to smisla?

 

Taj redosled baš nema smisla, postoji jedna teorija "Mačeta" koja kaže da je za potpuno nove gledaoce najbolji redosled IV, V, II, III i onda VI, a da se prva epizoda I uopšte ni ne gleda jer je nebitna (a ionako je šitčina). Mada, meni je to bez veze.

 

Na stranu što bih ja mogao napisati traktat od 27 stranica o tome zašto su prequeli I, II i III užasni, i to ne užasni na nivou da nekako nerdovski izneveravaju duh, temu ili svet Rata Zvezda, nego su na nabazičnijem nivou zanatski neverovatno loše napisani i izvedeni filmovi, sve od teksta pa do glume i produkcije, da imaju svoju jednu jedinu svrhu koju fejluju da ispune na svakom koraku, fakat ostaje da prve tri epizode, postoje zbog i direktno nastaju iz originalnih IV, V i VI. Ta originalna trilogija IV, V i VI vrlo lako može da stoji sama za sebe bez ičega drugog - jes da te baci u nepoznat svet gde nemaš pojma ko je šta, ali je tako dobro napravljena da u prvih 5 minuta pohvataš sve glavne konce, i od tada vozi perfektno. Naspram I, II i III koja su isforsirani i na silu objašnjene delići tek da bi se stvorio početak i zaokružila celina priče.

 

Dakle moj ti je savet - probaj kao što je hronološki izlazilo. Možda ti prvi film, epizoda IV, bude prosto smešna u današnje vreme, ali ako te uhvati, nastavi sa V i VI. Ako se oduševiš, probaj ove novije, I, i ako se ne smoriš, II i III.

Link to comment

nMvQpUD.jpg

 

Izvoli :fantom:

 

 

Bolja je ona 

 

deadbeat dad tries to get his son to take over the family business.

 

 

Nego da bacim jedan spoiler i ja

 

 

Jel ono Rej odsekla ruku Renu ili mi se ucinilo? Video sam da ga je Cubaka upucao, da ga je FiN ranio po ramenu, i da ga je na kraju Rej oprzila po licu ali nisam siguran da li mu je pre toga odsekla ruku ili ne?

 

Link to comment

I ja sam rad da se po prvi put pozabavim ovom fransizom. Sramota me je, nijedan deo nisam gledao, a rado bih se prikljucio euforiji. 

Pa bih zamolio za savet kojim redosledom treba gledati, pre nego sto posetim bioskop  :)

Kapiram da je logicno hronolski, ali malo sam se informisao po netu, kazu da bi bilo najbolje gledati prva dva, pa zatim ova novija 3, i na kraju poslednji iz originalne trilogije. Ima li to smisla?

 

1) A New Hope

2) The Empire Strikes Back

3) The Return of the Jedi

4) The Force Awakens

 

ignoriši tzv epizode 1, 2 i 3

Link to comment

Jbt, koliko ljudi na forumu koji nisu nikad gledali Star Wars... Mene je ćale vodio na Imperiju i Džedaja pre nego što sam krenuo u školu. Ja se toga baš i ne sećam, više iz njegove priče kako sam ispratio celu radnju filma sa 4,5 godina, iako je bio titl na latinici. Nakon toga gledao IV-VI petnaestak puta, I-III dva-tri puta, Clone Wars, čitao roman, po dva puta prešao KOTOR 1 i 2, igrao X-Wing i TIE fighter, igrao većinu nastavaka Jedi Knighta.

 

Čudno kako neke stvari uzimaš zdravo za gotovo... Mislio sam da samo moja žena nije nikada gledala SW, u mom okruženju je to bilo nešto što se podrazumeva.

Edited by Ayatollah
Link to comment

То је друго, он је гледао филм да би могао да зеза учеснике ове дискусије, не зато што је подлегао хајпу.  :fantom:

 

ama nisam ga gledao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...