Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

On 29.12.2020. at 21:38, Marvin (Paranoid Android) said:

 

I meni je tu dim malo ušao u oči.

 

Šta malo... Cela ta scena od kada je sleteo x-wing je nešto najbolje snimljeno a tiče se star wars tematike posle prvih 6 filmova. Baš je touchy. 

Serija ko serija je dobra bez dileme ali ne mogu da kažem da je neko razvaljivanje. Jednostavno je malo epizoda i vremena, i osim odnosa Manda i Bejbi Yode, svi ostali odnosi su nekako površni i nisu me toliko vezali. Malo se primeti da je meta serije i mlađa populacija, da je sve malo ozbiljnije i brutalnije, tj mračnije, bilo bi sve ovo dosta bolje.

 

Estetski, serija je razbijanje, no to već rekoh. Ambijenti, područja, scenografija, kostimografija, sve je perfektno. Dobre su i scene akcije, ako izuzmemo maloumno ponašanje storm tropera koji izleću na metkove kao da grama mozga nemaju, no zažmirićemo. 

 

Sve u svemu, najbolje SW štivo posle prvobitne šestologije™, i zbog kvalieta i zbog toga što su svi filmovi sranje. :)


Dao bih nekih 7.85/10.

 

Link to comment

Odgledao sad pazljivo ponovo drugu sezonu. Bas je dobro. Epizoda sa Ahsokom jebe kevu. Mozda najiritantniji je mali Grogu - previse "cute".

 

Ali ono sto me iznenadilo kao pomisao je da Mandalorian daleko vise lici na Firefly pricu/estetiku nego na bilo sta iz SW, pa samim tim je i vise steta sto je Diznijevski uprepodobljen da mogu najmladja deca da ga gledaju.

Link to comment
13 minutes ago, chandra said:

Odgledao sad pazljivo ponovo drugu sezonu. Bas je dobro. Epizoda sa Ahsokom jebe kevu. Mozda najiritantniji je mali Grogu - previse "cute".

 

Ali ono sto me iznenadilo kao pomisao je da Mandalorian daleko vise lici na Firefly pricu/estetiku nego na bilo sta iz SW, pa samim tim je i vise steta sto je Diznijevski uprepodobljen da mogu najmladja deca da ga gledaju.

 

I agree. isto sam pomislila da je slican firefly :)

  • +1 1
Link to comment

Grogu jeste cute, problem nije što je over cute već eksploatacija, ima u obe sezone jedno 30 minuta screen time-a kako žmirka i trepće.. Msm nije mi neki poseban problem, ali jeste malo too much.

Link to comment

Slazem se potpuno. Al da pitas moj podmladak, mogao bi da ga gleda satima kako zmirka i trepce, jebes sve ostalo. Scena gde povrati posle onog ludjenja u vazduhu vracala se 50 puta. I dilema svih dilema - zasto mu mando nije dao metalni kuglager u poslednjoj sceni dok odlazi s Lukom?

 

Inace Ahsoka je uzivo ispala maestralno. Bilo bi lepo da nas pocaste jednim serijalom oko nje.

Link to comment
8 minutes ago, chandra said:

Slazem se potpuno. Al da pitas moj podmladak, mogao bi da ga gleda satima kako zmirka i trepce, jebes sve ostalo.

 

... što je samo dokaz male zamerke koju sam izneo. Serija koketira i da bude ozbiljna saga, i da bude bajka za decu. Mislim da su u tom smislu postigli dobar balans da svima bude ok a nikome sranje, samo što bi meni bilo bolje da je još malo mračnije i ozbiljnije.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, chandra said:

I dilema svih dilema - zasto mu mando nije dao metalni kuglager u poslednjoj sceni dok odlazi s Lukom?

 

To je i meni palo na pamet :D

 

Verovatno ce to biti zaplet sezone 3 i 4: mando vraca kuglu tuznom bejbi jodi. 

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

... što je samo dokaz male zamerke koju sam izneo. Serija koketira i da bude ozbiljna saga, i da bude bajka za decu. Mislim da su u tom smislu postigli dobar balans da svima bude ok a nikome sranje, samo što bi meni bilo bolje da je još malo mračnije i ozbiljnije.

 

S obzirom na kolicinu nasilja koje gledamo u SW fransizi, fascinantno je da jos kap krvi nigde nije prsnula. A sto je neko primetio, dodir izmedju Kylo Rena i Rey dok telepatski komuniciraju u onoj kolibi je najeroticnija scena cele sage.

 

I ja bih voleo da vidim neki spinoff price za 16+, ali taj film bojim se da necemo gledati. Nije bio u igri ni ranije, a sad pod Diznijevim patronatom tek nece ni biti.

 

A oseca se itekako u Mandalorijanu da scenaristi koketiraju s izlaskom iz decjeg bubblea. Ona scena sa Groguom u pecini, kad budi paukove, je cisti omaz Alienu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Odgledao sam ponovo epizode 7, 8, 9, malo da obnovim gradivo a malo da uživam u remux kvalitetu slike. Poslednjeg sam se još i najmanje sećao, iako je bio najskorije.

Glavni mi je utisak koje je sranje force awakenes. Taj film je prosto katastrofalan na toliko nivoa... Prvo odnosi likova.. Fin i Po se provozaju 10 minuta po svemiru, gde se prvi put vide. Padne letelica, razdvoje se, i kada su se ponovo sreli, obradovali su se jedno drugom kao da se znaju tisuću ljeta. Apsolutno isto važi za  Fina i Rej. U 2 dijaloga su se konektovali na toliko nivoa... Dijalozi su bolno loši, osnovni, dosadni, fore glupe, usiljene, a sve kulminira sa ponovnim uništenjem death stara (malo veće i drugačijeg imena) i od milijardu i jednog zapleta koji su mogli da smisle ljudi koji verovatno dobijaju milione za to oni su smislili onaj koji se desio u hronološki - prošlom filmu franšize! :laugh: Da ne govorim o Kajlo Renu, potencijalnom vrhunskom imperatoru koji je u prve 3 scene (bukvalno i bez preterivanja) dobijao nervne slomove pa lomio sve oko sebe, a u jednoj od tih scena 2 storm troopera su kao krenuli u tu prostoriju, videli šta se dešava, pogledali se, prevrnuli očima i izašli napolje u fazonu ovaj opet pizdi :D Komedija...

Svi filmovi ipak odišu star wars atmosferom i estetski su sjajni, pogotovu u trećem delu ima perverzno dobre kamere i scenografije od čega mi je najjači deo na death staru sručenom na obalu mora i njegova unutrašnjost. Ludilo. Treći deo je nekako i najozbiljniji, vidim da je Lukas radio na pisanju, ne sećam se da sam ga video na telopu za prva dva.

Ima tu dosta glupih momenata tipa kada Rej nađe Luka pa mu da sejber, a ovaj ga baci iza sebe i kao poyy. Kajlo Ren je katastrofalno odrađen tj njegov razvoj lika, ubistvo Sola - nigde veze, sve u svemu suvi prosek neka ukupna ocena pa i ispod toga i prvi deo 2.45/10. Ne znam ni da li da gledam ponovo roque one i solo verovatno da hoću.



 

Link to comment
7 hours ago, Mil@n said:

Treći deo je nekako i najozbiljniji, vidim da je Lukas radio na pisanju, ne sećam se da sam ga video na telopu za prva dva.

 Treći deo najozbiljniji sa diablo ex machina Palpatinom i milionima imperijalnih krstarica koje čuče u nekom ćošku svemira?? Hajde da budemo stvarno ozbiljni...

 

Deveti deo Star Warsa je jedan od najlošijih filmova koje sam pogledao u životu, a svakako najlošiji u poslednjih 5-10 godina, uključujući i njegova dva nesrećna prethodnika, koji zauzimaju oba mesto u prvih 5 najlošijih u tom periodu. Lošiji je čak i od Artemis Fowla koji sam imao nesreću da gledam, a taj film je prilično jadan. U The Rise of Skywalker ne valja apsolutno ništa osim tehničkih elemenata poput CGI ili scenografije, koje su izgleda postale cilj same sebi, a ne sredstvo da se ispriča priča - ni scenario, ni režija, ni gluma, gde smo mogli da vidimo tužan skup mladih glumaca koji ne mogu ni cipele da čiste svojim prethodnicima. Svako od njih je lošiji čak i od Hajdena Kristensena, koji je nekvalitetom odskakao u prvoj trilogiji, da ne idemo dalje i nabrajamo.  O scenariju jednostavno i ne vredi trošiti reči, festival nelogičnosti i budalaština, svaka gora od prethodne.  Za JJ-a je već sve rečeno po milion puta, da ne ponavljam, najizhajpovaniji reditelj u poslednjih 20 godina, nervirao me još sa Star Trek-om.

 

Iskreno, meni stvarno nije jasno zašto je bio problem da se napravi pristojna završna trilogija, i šta je pokušano sa ova tri abortusa od filmova. Pa samo u Clone Warsima i Rebelsima ima tuce boljih zapleta, da ne prebiram sad po igrama i novelama. I Rogue One, npr. je značajno bolji film od poslednje trilogije, koja je samo za zaborav. Ja sam zadnja tri filma pogledao ukupno četiri puta, i nemam nameru da ih pogledam nikad više - ako se budem uželeo nekog Star Wars sadržaja, radije ću da pogledam Clone Wars ili da instaliram 20 godina star KOTOR. nego da trošim svoje vreme na nedostojan sadržaj.

  • +1 3
Link to comment

Probali su reboot za Tik Tok generaciju i fore od pre 40 godina ne pale cross generation (wow!). Najpoznatiji big, bad guy in black filmske kinematografije pokaze lice na minut u poslednjih 10 minuta treceg filma vs. histericni, bad guy in black pokaze lice posle 20 minuta prvog filma. Taj koji ih je ubedio da ce to funkcionisati je bog haslera. Doduse, ubediti Kejtlin Tarner u nesto verovatno nije tezak posao. 

Link to comment
4 hours ago, Ayatollah said:

 Treći deo najozbiljniji sa diablo ex machina Palpatinom i milionima imperijalnih krstarica koje čuče u nekom ćošku svemira?? Hajde da budemo stvarno ozbiljni...

 

Kad ovako napišeš, zvuči kao da su ostali delovi nešto bolji... Prvi mi je kao što rekoh bez konkurenciuje nešto najgluplje ikad snimljen od star warsa.

Ja mislim da se veština oživljavanja kao nešto što Siti mogu da izvedu spominjala u prethodnim filmovima (ako se dobro sećam, lll epizoda kada Palpatin nagovara Anakian da pređe na tamnu stranu, ispravite me) tako da mi to nije nešto preterano glupo, no nije ni da je do jaja. Kao što si i sam rekao u trećem delu jeste i cgi i  scenografija na najvišem nivou (što sam ujedno i naveo kao razlog što mi je taj film i najgledljiviiji, ne nužno dobar, mislim da sam i rekao da su svi ispod prosečni). 

Link to comment

Star Wars, OT dobra, ova PT, moze da prodju kao tres zabava,iako su u pitanju objektivno losi filmovi, gledao dva nova, The last jdi je pretezak bulshit, pored njih i prikueli izgledaju kao Blejd Raner i Odiseja u svemiru

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...