Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

20 hours ago, Pokojni Ruxin said:

rogue one me je naučio (a tlj potvrdio :fantom:) da su dobar film i dobar star wars očigledno dve različite stvari. još samo da skapiram šta je to što čini rogue one dobrim star warsom. likovi su dosadni, priča bespotrebna, ton snajderovski self-serious i promašen...ali ono prikazuje nam stvari koje smo već videli i to baš kul snimljene, jel to? 


Hajde da se slozim i sa tobom jednom. Hvala fokus grupama sto smo od nadrkane rebelke dobili onu neku nesto, piju-piju.

Link to comment

@porucnik vasic

 

može i za tebe isto pitanje.

 

daleko od toga da nije legitiman stav, niti planiram diskutovati nešto protiv, ali uvek volim čuti zašto. još ako možeš da mi odgovoriš bez alt-right sranja puna kapa.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
8 hours ago, Pokojni Ruxin said:

@porucnik vasic

 

može i za tebe isto pitanje.

 

daleko od toga da nije legitiman stav, niti planiram diskutovati nešto protiv, ali uvek volim čuti zašto. još ako možeš da mi odgovoriš bez alt-right sranja puna kapa.

Јебига, ти можеш сваки аргумент да дисквалификујеш тим термином који ништа не значи.

Link to comment
15 hours ago, porucnik vasic said:

Јебига, ти можеш сваки аргумент да дисквалификујеш тим термином који ништа не значи.

 

to je u prevodu samo značilo da želim da čujem zašto je loš bez forced diversity i sjw argumenata, jer meni lično to ne govori ništa o filmu. više govori o ljudima koji upotrebljavaju te argumente. 

 

evo ja recimo mislim da ima vrlo čudan framing device zbog kojeg pati ritam celog filma, mislim da je humor više miss nego hit, da je captain phasma bizarno (ne)iskorićen lik...ali imam više stvari u plus koloni pa i dalje mislim da je tlj najzanimljiviji  sw u dizni eri (low bar to clear). no nebitno, da me smaramo ljude, nije niko dužan da mi podnosi izveštaje.

Link to comment
58 minutes ago, Frank Pembleton said:

Sad da neko hoće da odgleda sve ovo, kokim redom treba da gleda?

 

Po meni™ prvo gledati originalnu trilogiju, znaci epizode 4, 5 i 6. Posle preci na prikvele, 1, 2 i 3, a nakon toga 7, 8 i 9. Rogue One i Solo u principu bilo kad nakon sto se odgleda originalna trilogija. Crtaci, serije, igrice, knjige itd. u principu kad god nakon gledanja OT.

 

E sad, zanimljivo bi mi bilo npr. da vidim i nekog klinca koji bi sad gledao od 1 do 9 tim redom, kako bi doziveo.

Link to comment
2 hours ago, Pokojni Ruxin said:

 

to je u prevodu samo značilo da želim da čujem zašto je loš bez forced diversity i sjw argumenata, jer meni lično to ne govori ništa o filmu. više govori o ljudima koji upotrebljavaju te argumente. 

 

evo ja recimo mislim da ima vrlo čudan framing device zbog kojeg pati ritam celog filma, mislim da je humor više miss nego hit, da je captain phasma bizarno (ne)iskorićen lik...ali imam više stvari u plus koloni pa i dalje mislim da je tlj najzanimljiviji  sw u dizni eri (low bar to clear). no nebitno, da me smaramo ljude, nije niko dužan da mi podnosi izveštaje.

Примарни проблем са тим филмом и јесте што је он више политички памфлет него филм и као такав ти не можеш да заобиђеш ту политичку причу.  Из те политичке димензије онда почињу да искачу проблеми са једнодиманзионалним ликовима, бесмисленим филмовима унутар филма који ништа не значе за саму радњу филма, причом која је лошија него да ју је написао једанестогодишњи фан као домаћи задатак десетину минута пре часа...Ти говорио Фазми, а где је ту Снук или како се већ зове Палпатин 2.0, о томе како су главни негативци потпуно трагично урађени, никаква емоционална веза између ликова који као треба да буду нешто заљубљени, трагичан третман Лука Скајвокера и тако...

Link to comment
55 minutes ago, porucnik vasic said:

Примарни проблем са тим филмом и јесте што је он више политички памфлет него филм и као такав ти не можеш да заобиђеш ту политичку причу.  Из те политичке димензије онда почињу да искачу проблеми са једнодиманзионалним ликовима, бесмисленим филмовима унутар филма који ништа не значе за саму радњу филма, причом која је лошија него да ју је написао једанестогодишњи фан као домаћи задатак десетину минута пре часа...Ти говорио Фазми, а где је ту Снук или како се већ зове Палпатин 2.0, о томе како су главни негативци потпуно трагично урађени, никаква емоционална веза између ликова који као треба да буду нешто заљубљени, трагичан третман Лука Скајвокера и тако...

 

da tu se već razilazimo, tako da je to valdja do mene što nisam deo 1 fandoma

 

kao prvo - kylo ren je vrlo zabavan negativac i definitivno nije jednodimenzionalan. nepredvidivi emo prerasli tinejđer koji nije baš potpuno srcem u tom dark sideu i vazda je na ivici da se rasplače. fantastično! a to je valjda upravo ono što mu ljudi najviše zameraju - patetičan je i nije strašan. moram priznati da ne razumem te ljude i način na koji gledaju filmove. koga boli uvo dal je negativac strašan ili fakin mačo? snouk je "strašan" i nije patetičan i šest puta je dosadniji lik. generic bad guy monster...koga boli uvo, good riddance. nije kao da kylo ren ne predstavlja pretnju i takav kakav je.

 

kao drugo - tretman luka skajvokera je najzanimljivija stvar koju film radi. gledao sam originalnu trilogiju bez prikvela, to je nivo mog fandomovanja, ali ne vidim nigde probleme u karakterizaciji.

 

ostalo - nemam pojma šta ti je besmisleni film unutar film. nemam pojma ni koji likovi treba da budu zaljubljeni.

 

 

fala u svakom slučaju, podržavam uvek da se nešto konkretno napiše na ovom topicu u pauzama između histerija :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Добро истроловао си за све паре. Кало Рен би био одличан лик да је Последњи Џеди пародија као Спејсбалс. Но, није...те ту све даље што си написао је спрдња са мном.

Link to comment

Ocekujem od Ruxina u sledecih deset dana komentar na temu koliko je los RoS (sto jeste) i da se pokajemo svi nezahvalnici koji smo rekli da je TLJ sranje (sto jeste).

 

Kriticari su vec krenuli obilno da trashuju film a starwarsleaks zakiva dobrim komentarima i opstim podsmehom. Deluje da ce fino bombovati film. Mozda ga deca izvuku kao Frozen II da ne bude gori od TLJ na blagajnama.

Link to comment

to možda za 3-4 meseca, ne trčim ja da dam pare dizniju da bih mogao da pljujem po internetima :fantom:

 

gde si gledao, otkud znaš da je loš? mislim đej đej, realna priča, ali ajde baš da ne pljujemo napamet

Link to comment

Svi renomiranitm kriticari kazu da je krs, da negira i izbegava TLJ kao sto je TLJ izbegavao FA i ostatak sage. Mnogo su usrali ubacivanjem onog Dzonsona u medju film a i time sto nije postojao jedan covek pod cijim nadzorom ce sve ovo da se pravi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...