Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Mozes u 20 minuta da zbijes itekako price, posebno kad serijal ide tom brzinom. Pogledaj pod Clone Wars. 

 

Nesto sumnjam da cemo opet videti Djine al kako su krenuli, bice Mando ko 007, u svakoj epizodi ce mu se neka alienka bacati na njegov berserker oklop.

Link to comment

Obnovio sam gradivo i pogledao svih 10 ponovo kao priprema za ovaj poslednji od kog ne ocekujem bukvalno nista :lolol:

 

Ono sto mi je glavni zakljucak je da je Rogue One jebeno dobar film, mozda zvuci prejako ali rame uz rame sa Imperijom u borbi za prvo mesto. 

 

ESB / R1

New hope

Return of the jedi

Revenge of the sith

Solo

Force awakens

Gospode sakloni x3 (bilo kojim redom) 

Link to comment

Meni je Rogue One katastrofalan film, bukvalno sam u sred bioskopa ispizdeo kad su likove unakazili preusmerivsi ih bez bilo kakve motivacije, uz patetiku i razne Vinizme, u smeru koji nije imao veze sa filmom do tog trenutka. Ludilo. Plus, mislim da je to prvi film anzeneral ovog tipa koji ima lik robota koji mi se nije dopadao. Zbog toga ga dodatno ne podnosim. 

 

A obecavao je u pocetku. 

Link to comment

A sto joj pobunjenici u jednoj sceni ubiju oca i ona se naljuti (uz to je i sve vreme nezainteresovana za siru sliku i pobunjenicki cause, vec iskljucivo za licna pitanja: otac, osveta), dok vec u sledecoj drzi srceparajuci morale-boosting govor tim istim pobunjenicima o tome kako ne smeju da odustaju u borbi protiv Imperije, da izdrze, da ce ih ona povesti i da treba nju da slede, to nista.  

 

O tome sta su uradili sa drugim glavnim likom u filmu, likom pobunjenickog spijuna (koji je zapravo bio jako zanimljiv u pocetku jer je predstavljen kao moralno problematican, to say the least, sto je zaista retka pojava u SW filmovima), koji bez ikakvog valjanog razloga od egocentricnog cinika ubice u jednoj sceni, postaje dobri samozrtvujuci idealista u narednoj, ne vredi trositi reci. 

 

Ako su dogadjaji koji su doveli do tog prelomnog trenutka uticali na likove (a trebalo bi), njihova promena je prikazana katastrofalno tanko, tj. samo je istresena pred nas, dok su njihovi dotadasnji karakteri potpuno zaboravljeni, film kao da je resetovan nakon sto njih dvoje imaju onu raspravu (btw, po meni najbolja scena u filmu), a nakon smrti njenog oca.

 

Ima tu naravno jos dosta nekih stvari koje meni idu na zivce. Pomenuti robot, zatim slepi samuraj, Forest Vitaker, svemirska bitka na kraju... ali sve je to sekundarno u odnosu na glavnu pricu. 

Link to comment

Kao što sam već pisao, Rogue one je ratna melodrama i promašio je ceo fudbal u odnosu na franšizu rađenu u romanesknom žanru i u tradiciji Tolkina.

 

Ako se to stavi na stranu, film je prilično uspela ratna melodrama i bogati sveopšti svet Star Warsa. Mada, meni se lično čini da je i u tom pogledu Solo: A Star Wars Story otišao dalje i osetno je više uspeo...

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment

rogue one me je naučio (a tlj potvrdio :fantom:) da su dobar film i dobar star wars očigledno dve različite stvari. još samo da skapiram šta je to što čini rogue one dobrim star warsom. likovi su dosadni, priča bespotrebna, ton snajderovski self-serious i promašen...ali ono prikazuje nam stvari koje smo već videli i to baš kul snimljene, jel to? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...