Jump to content
IGNORED

Hawaii


mrdja

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mrdja

    96

  • *edited by mod

    5

  • Filipenko

    2

  • Balta

    2

I to je deo Havaja koji treba videti. Meni se cak vise svideo od nekih plaza. Mada priznajem da sam negde na pola puta hteo dusu da ispustim i da batalim sve ali bilo je kasno.Inace ono sto mi je super na Havajima je to sto je fast food skuplji nego bilo gde na svetu a plodovi mora su dzabe.

Link to comment
Upropastio si me covece... :isuse: Zena videla topic pa mi dala domaci da se raspitam za smestaj i avio-karte...Uf... :unsure:
Brojke su bile ovakve u mom slucaju:Waikiki Sand Villa Hotel sa doruckom + avionske karte Toronto-Chicago-Honolulu; Honolulu-LA-Cleveland-Toronto 1.070 dolara po osobi.Sve je zavrseno preko Expedia web stranice.Cena hrane ne treba da te brine, ima puno mesta sa jako dobrom cenom, recimo Rainbow Drive-in ili Hawaiian BBQ, pa shrimp trucks on North Shore (recimo onaj na ulazu u mesto Haleiwa).Za kupovinu, tu je Ala Moana centar, najveci shoping mall pod otvorenim nebom na svetu, a lokalno stanovnistvo vise kupuje na Ward-u, koji je odmah pored Ala Moane (ako tu ides ne prepusti da isprobas proizvode lokalne fabrike cokolade :))Zaboravio sam da pomenem da mi je najlepse bilo bas na Waikiki plazi kad je simpaticni Polinezanim odsvirao (i otpevao) "Brown eyed girl", koristeci ukulele. Fantasticno, steta sto nisam imao kameru pri ruci.
Link to comment
I to je deo Havaja koji treba videti. Meni se cak vise svideo od nekih plaza. Mada priznajem da sam negde na pola puta hteo dusu da ispustim i da batalim sve ali bilo je kasno.Inace ono sto mi je super na Havajima je to sto je fast food skuplji nego bilo gde na svetu a plodovi mora su dzabe.
Poptpuno se slazem pavllle, narocito su dobri lokalni restorani (sa manje turista).Hvala i za slike :)
Link to comment
Brojke su bile ovakve u mom slucaju:Waikiki Sand Villa Hotel sa doruckom + avionske karte Toronto-Chicago-Honolulu; Honolulu-LA-Cleveland-Toronto 1.070 dolara po osobi.
uh, ovo deluje dosta povoljno. koliko sati leta ima od toronta do tamo?
Link to comment
uh, ovo deluje dosta povoljno. koliko sati leta ima od toronta do tamo?
Jeste povoljno ako zanemaris da moras pre toga da kupis kartu iz Beograda za USA.Inace ako se ide iz Kalifornije ima bar tri puta dnevno povratnih letova iz San Diega i LA za Honolulu po fiksnoj ceni od oko 250-300$
Link to comment
Brojke su bile ovakve u mom slucaju:Waikiki Sand Villa Hotel sa doruckom + avionske karte Toronto-Chicago-Honolulu; Honolulu-LA-Cleveland-Toronto 1.070 dolara po osobi.Sve je zavrseno preko Expedia web stranice.Cena hrane ne treba da te brine, ima puno mesta sa jako dobrom cenom, recimo Rainbow Drive-in ili Hawaiian BBQ, pa shrimp trucks on North Shore (recimo onaj na ulazu u mesto Haleiwa).Za kupovinu, tu je Ala Moana centar, najveci shoping mall pod otvorenim nebom na svetu, a lokalno stanovnistvo vise kupuje na Ward-u, koji je odmah pored Ala Moane (ako tu ides ne prepusti da isprobas proizvode lokalne fabrike cokolade :))Zaboravio sam da pomenem da mi je najlepse bilo bas na Waikiki plazi kad je simpaticni Polinezanim odsvirao (i otpevao) "Brown eyed girl", koristeci ukulele. Fantasticno, steta sto nisam imao kameru pri ruci.
Cool. Zanima me sledece: Da li su tamo 3 zvezdice OK smestaj ili rupa. Cini mi se da to dosta zavisi u kojoj zemlji gledas. Treba li da gledam 4 i 5 zvezdica smestaj ili nije neophodno? Napominjem da bih isao sa malom decom tako da moram da vodim racuna da je relativno cisto & pristojno...
Link to comment
Cool. Zanima me sledece: Da li su tamo 3 zvezdice OK smestaj ili rupa. Cini mi se da to dosta zavisi u kojoj zemlji gledas. Treba li da gledam 4 i 5 zvezdica smestaj ili nije neophodno? Napominjem da bih isao sa malom decom tako da moram da vodim racuna da je relativno cisto & pristojno...
Sve je pristojno i cisto, tako da su tri zvezdice sasvim u redu.Jedino se moze desiti da je nesto bucnije u okolini nekih hotela (Waikiki nocni zivot :)).
Link to comment

Pošto sam pomenuo Kauai "The garden island", samo da predstavim i tri glavne atrakcije (i napomenem da je hiking ovde smatran daleko najboljim, te da ostrvo ima najveći broj peščanih plaža i vodopada od havajskih ostrva).Prva slika je Wai'ale'ale krater, jedno od najmokrijih mesta naše planete.Dostupno je jedino iz helikoptera, koji spušta turiste unutar kratera. Tri zida su puna vodopada, čija veličina varira u zavisnosti od količine padavina.Na drugoj slici je Na'pali obala, najbolje vidljiva iz kajaka, ali može i iz broda i helikoptera, dok postoji nekoliko hiking staza sa sjajnim pogledom odozgo (doduše, sve su prilično dugačke).Na trećoj slici je Waimea kanjon, poznat kao "Pacific Grand Canyon". Ponovo su helikopter i hiking najbolji način da se vidi ovo čudo prirode.waialealecrater11.jpgnapali.jpgwaimea.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...