Jump to content
IGNORED

Hawaii


mrdja

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mrdja

    96

  • *edited by mod

    5

  • Filipenko

    2

  • Balta

    2

Iako je Waikiki svetski priznat i trademark ostrva, Oahu ima veliki broj lepih plaža.Moja slabost je Lanikai (na Winward strani) sa prelepim peskom, mekim kao prah.1002416p.jpg1002426y.jpgOdmah pored nje je Kailua, kao stvorena za rentiranje kajaka i obilazak obližnjih malih ostrva. Reka i okean se u vreme plime spajaju.1002447q.jpg1002451.jpg1002405.jpg

Edited by mrdja
Link to comment

Na južnoj strani ostrva je nekoliko interesantnih plaža.Recimo, "From here to eternity" poznata po sceni sa parom Burt Lancaster - Deborah Kerr1000757l.jpgIli "Sandy beach", odlična za vrhunske surfere, opasna za nas ostale1000760z.jpgte Makapu'u1000765kc.jpgNa severu je dosta lepih plaža, a za ovu priliku tu je Sunset beach1000849v.jpgte Waimea (za ljubitelje Lost-a, u blizini je vodopad gde su se Sawyer i Kate kupali)1000859h.jpg

Link to comment

Kualoa Ranch je na windward strani, nudi niz aktivnosti (vožnja pinzgauerom kroz džunlgu, ATV, Movie Tour, katamaran, ...) a najveći utisak na mene su ostavili pogled na predivne Ko'olau planine te na ostrvo "Chinaman Hat". Opet, referenca na Lost, kuća Alperta na Tenerifima :)1000815q.jpg1002579k.jpg1002496x.jpg1002555y.jpg

Link to comment

Definitivni raj na zemlji. Bio sam tamo samo 7 dana ali i dan danas osecam nostalgiju za tim Oahuom. nemam sta da dodam osim par slika koje cu da ukacim ovih dana ali je Mrdja vec fino pokrio vecinu.

Link to comment

Što se mene tiče, sve preko 30 stepeni je pakao.Kada je vodopad u pitanju, ima jako sličan nedaleko od hidroelektrane Perućac, uliva se neka rečica u Drinu.Odmori i putovanja su uvek problematični za mene. Meni se lenčari i izležava, a kada se ode na ovakva mesta, prosto nema smisla ne obići ih uzduž i popreko, što se kosi sa (mojom) definicijom odmora. Meni bi, recimo, 7 dana bilo jednostavno malo. A zaista bi mi bio bedak jer ne bih sve obišao.Hvala mrđi što je podelio sa nama svoje utiske iz užarenog kotla četvrtog pakla zvanog Havaji.P.S. šta je snorkeling? :unsure:

Link to comment
Što se mene tiče, sve preko 30 stepeni je pakao.Kada je vodopad u pitanju, ima jako sličan nedaleko od hidroelektrane Perućac, uliva se neka rečica u Drinu.Odmori i putovanja su uvek problematični za mene. Meni se lenčari i izležava, a kada se ode na ovakva mesta, prosto nema smisla ne obići ih uzduž i popreko, što se kosi sa (mojom) definicijom odmora. Meni bi, recimo, 7 dana bilo jednostavno malo. A zaista bi mi bio bedak jer ne bih sve obišao.Hvala mrđi što je podelio sa nama svoje utiske iz užarenog kotla četvrtog pakla zvanog Havaji.P.S. šta je snorkeling? :unsure:
Drago mi je da je nekog interesovalo.U stvari, temperatura je tokom godine uglavnom 23-27 a i zbog onih vetrova retko je previše vruće. Uglavnom je jako prijatno, po meni perfektno vreme. Sasvim drugačije od Kariba (koji bi ti opet odgovarali kad je reč o lenčarenju i izležavanju :)).Sam vodopad nije impresivan (daleko su bolji na ostrvima Kauai i Hawaii), ali je put kroz džunglu odličan.Najbolji hike na Oahu je Haiku stepenice ("Stairway to heaven"), ali je zatvoren nekoliko godina (mada se može proći neprimećeno).Snorkeling je plivanje sa onom maskom i cevkom :)
Link to comment

ja sam cuo iz proverenih izvora da tamo jedu toliko pirinca da svaka kola imaju 3qt. rice cooker na dashboardu; to je 1 standardna opcija za kola u lokalnim car dealershipovima /riza+voda+shoju posebno/. slicno i za spam, zalihe u gepeku.taj manoa falls je zaista impresivan kad se ponese 1galonce deterdzenta za sudje pa se pravi sapunica; 1 bilo baloncica u 1/2km radijusa :D

Link to comment

Evo da i ja okacim par fotki17151_437602345170_879030170_10762839_4381537_n.jpgOno sto je mene najvise impresioniralo je pentranje uz stazu Kuliouou. Potpuno ludacka planina od oko 600m koja je podeljena u trecine. Prva trecina je kisna suma, druga trecina su cetinari a treca pri vrhu je neko nisko zbunje i rastinje. Traje jedno dva-tri sata sigurno ali definitivno vredi. Ja sam se odusevio iako je pri vrhu padala kisa i bilo oblacno.17151_423795730170_879030170_10656289_1444707_n.jpg17151_423789265170_879030170_10656247_5827350_n.jpg17151_423798050170_879030170_10656298_4189694_n.jpg

Link to comment
mrdja, blago tebi, ovo izgleda super :)(nego jesi sreo separd dr dzeka? :D )
Veruj mi, fantasticno je :)Dzeka nisam sreo ali jesam Djina i Loka. Prvog sam slikao iz neposredne blizine :)Naime, bila je promocija Hawaii Five O na Waikikiju, pa su bili i glumci tu. Pored Djina, Grace Park, Aleksa i Kanovog sina, tu je i Lok koji ce glumiti u drugoj sezoni.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...