Jump to content
IGNORED

Gitare, gitaristi, numere


Corkscrew

Recommended Posts

jes jbt..nekad se znao red...a i nije sve bilo pristupacno...za prosecnu djitru i krs pojacalo trebalo je 2 soma maraka, a za to se, bato moj, radilo preko omladinske u komgrapovoj armiracnici na slaganju monte ceo raspust!a sad: gitara, pojacalo s efektima, shnjur, trzalica, digitalna stimalica (jbm ti i to, nekad je bila usna armonika il dignes slusalicu telefona za ton A, 440Hz)i cd za ucenje gitare (a ne ko nekad na olimpiji kucana kupusara tablatura) i sve to za 199.95 jura...pa gde ide ovaj svet :isuse:

Edited by Pera Zeka
Link to comment
  • Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    72

  • Indy

    49

  • Reaktor

    46

  • Pera Zeka

    40

dignes slusalicu telefona za ton A, 440Hz
'Ladno nisam znao za to. :huh: (Srećom, šveca imala klavir).Ne samo to, nego imaš na atu svu silesiju video škola gitare po torrentima besplatno, tabove svuda za download, itd. Plus toga, škola je (barem ovde kod mene) manje važna od rock'n'rolla. Nije čudo da im ovo drugo ide bolje, ima bendova koji su otišli i na top liste direktno iz srednješkolskih klupa. Silverchair je oformljen kad su imali 13 godina.A meni ćale kazneno oduzimao gitaru kad dobijem ukor (što sam dobio jer su mi lokne prelazile preko ušiju i nisam hteo da se šišam) ili keca. Sad je obrnuto... "dete dobilo slabu ocenu?... Uh, mora da mu nije dovoljno jako pojačalo. Evo ti sine za novog Marshalla". <_< A ja sam morao da turpijam pragove na mojoj akustari da napravim sitar-gitaru kao JMcLaughlin :D http://www.youtube.com/watch?v=bF44Q3yhNNAEDIT. Zamenjeno videom gde objašnjava modifikovanu gitaru. Edited by Indy
Link to comment
  • 5 weeks later...
Dobri narode, gde u Srbiji najbolje da se pazari gitara i gitarska oprema? Sta ima po BG-u? Valja li Mitros Music ili ima neko bolji? Naravno, odnos zelja spram mogucnosti je ocekvan: pare nisu problem, para nema :D Ali, mos' se skrpi nesto valjda! LM, video sam na Mitros-ovom sajtu neke 'tare, ne deluju lose, za 600tinak evra, valja li to cemu? Mislim konkretno na neke Epiphone varijante es-335 koju bih najradije (dobro, radije bih svakako Gibsonovu es-335, ali nema se para za takva zadovoljstva) ili recimo ovako nesto, a ima recimo i ova Gretsch za 740e?Ili pak mislite da je bolje uzeti oridjinal Gibsonke ili Fenderke standardno, les paul/sg odnosno tele/strat za 500-tinak evra? Da li je to bolje? Takodje pojacalce neko Marshallovo, da ima sve :D Sta mi jos treba: wah, tremolo pedala, pitch shifter, i to je to! :DIma te li saveta, predloga, ideja? Hvala :)
Uf, sad video ovo.Koliko para imaš na raspolaganju i šta bi da sviraš pre svega? Pošto si ovde pokrio sve živo, plus semihollow đitru u kombinaciji sa dva poluopskurna efekta.
Link to comment
Uf, sad video ovo.Koliko para imaš na raspolaganju i šta bi da sviraš pre svega? Pošto si ovde pokrio sve živo, plus semihollow đitru u kombinaciji sa dva poluopskurna efekta.
Pa svirao bih svasta, mada preferiram krljanje i prljaviji zvuk.Budzet, hmm, pa sta znam, svakako ne preko 1000 evra, za gitaru oko 500/600, a za ostakak kolko mora cu se nategnem, ali mislim da to svakao zajedno nema potrebe da predje 1000e.
Link to comment

Al si suzio :D Krljanje kao Meshuggah, Stooges ili Slayer?U svakom slučaju semihollow đitra otpada, a za ostalo... najbolje je da po prodavnicama probaš sto đitri u cenovnom rangu koji te zanima, vidiš koja ti najbolje leži fizički i tonski, instaliraš Guitar Rig ili Amplitube, i posle dosta vremena isprobavanja emulacija pojačala i efekata saznaš šta ti najviše leži.Dobro pojačalo (u slučaju glava/kutija kombinacije i jedna i druga komponenta) ti je podjednako bitno za svuk kao i gitara. Uostalom, to važi za svaki element u lancu.Ostalo sve zavisi od ličnih afiniteta, da li preferiraš gibsonolik/fenderolik fazon i zvuk, i tako to.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Hehe, a to me pitas! :D Pa mislio sam vise na Black Keys, White Stripes, BRMC, blues, sixtiz/sevntiz krljanje, a Slayer je vise mlatikurcenje :DTo ti nije los predlog, svakkako razmisljam i o tome da prvo probam preko kompa pa onda na pojacala stvarno. Probanje gitara se podrazumeva. U pravu si i za sve ostalo. Pitao sam najvise zbog iskustava sa Epiphone gitarama i tako slicnim proizvodjacima. Da l' je bolje to ili slicne pare dati na original Gibson/Fender? Ili raditi u nekom magacinu kao fizicki radnik mesecima da bi se skupilo 2000 i kusur za original Gibson es335 recimo? :D

Link to comment

Onda može i poluakustična.Moje neko mišljenje je da ne vredi za đitru davati preko soma, ni u kom slučaju. Sve preko toga ide samo na sitne detalje tipa predrkani inleji, predrkani hardver, custom sitnice plus ime firme. Ono što je bitno je da je dobar komad drveta i lepo sklopljeno i finiširano, sve ostalo se može budžiti do besvesti.Što se tiče Epifona, to je niskobudžetna Gibsonova ispostava, kao što je Squier Fenderova. Sve zavisi od tebe, koliko si i šta u fazonu da platiš. Za 500-600 evra možeš da zabodeš polovan niži SG model, a možeš da kupiš i novog Fendera amerikanca. Kako sada stvari stoje u Fender/Gibson varijantama - Fender je jeftiniji i žestoko varira od komada do komada, umeju da isfušare sa jeftinim detaljima, Gibson je solidno skuplji i nešto više polaže na detalje, mada smatram da su im ipak cene malo nabudžene u odnosu na kvalitet, al to je valjda cena Made in USA etikete.Epifon je uglavnom ok u toj višoj cenovnoj gami, 400-600 evra, ali ja ne bih davao toliko za njihovu novu đitru.

Link to comment

Mhm, kapiram! Deluju mi kavlitetnije od Squiera, bar ovako "iz daljine", a i jesam u stvari vise gibson oriented. Salzem se, naravno da ni ja ne bih uzimao za preko 1000 evra bas zato sto moze sve da se budzi bez problema i na jeftinijim gitarama, a ovamo se maltene samo marka prodaje. A sta mislis od Gretsch gitarama, imas li iskustva? Hmm, ili pak sa Gulid gitarama?Hvala ti, znaci mi svaki savet.

Link to comment

Zavisi, Squier ima sasvim fine komade u Classic Vibe seriji, do 300 evra, kada bih generalno birao između njih i Epifona, pre bih se za Squier odlučio.Mislim da ti je bolje da prvo uzmeš tako nešto jeftino, da ispipaš kako ti leži. Naravno, posle detaljnog drndanja po radnjama. Bolje tako nego da krlnješ ozbiljne pare za prvu đitru, pa posle godinu dana ustanoviš da bi ipak nešto drugo.

Link to comment
Zavisi, Squier ima sasvim fine komade u Classic Vibe seriji, do 300 evra, kada bih generalno birao između njih i Epifona, pre bih se za Squier odlučio.Mislim da ti je bolje da prvo uzmeš tako nešto jeftino, da ispipaš kako ti leži. Naravno, posle detaljnog drndanja po radnjama. Bolje tako nego da krlnješ ozbiljne pare za prvu đitru, pa posle godinu dana ustanoviš da bi ipak nešto drugo.
Hoces reci bolje su odradjene Squier od Epi, mislim na drvo i zavrsnu obradu i to? Razuman predlog. Samo sto bih onda verovatno to jeftinije morao da budzim nekim boljim magnetima. Sto je sledeci logican korak svakako i sa Epijem ili tako necim. Da, manje bi me onda kostalo tako. Ma ne gine mi obitavanje u radnji do poslednnje gitare. Vise mi odgovaraju siri vratovi, zato mi je Gibson preca opcija. Thnx jos jedared :)
Link to comment

Samo da potvrdim ovo što Larson kaže za Squiere. Ta classic vibe serija je odlično urađena, finiš je super, vrat klizi ko pasje mudo. Probao sam strat i teletinu i radili su sjajno, mislim da su u klasi Mexico fendera. I sam sam vlasnik jednog standard strata, može se i u toj seriji probrati pristojno veslo, a po oglasima se mogu naći veoma povoljno. Kasnije mu staviš neke besne magnete i dobio si superpraćku za malo para.Evo još jedan predlog:squier-vintage-modified-jazzmaster.jpgZa muziku koju si naveo, trebalo bi da radi posao. Trenutno je na zimskom popustu 26000 dinara (ako ih još ima u zalihama). Ima i verzija sa humbovima:squier_vm_jag_jazz.jpg

Link to comment

Čak i ne moraš odmah da budžiš magnete, bolje vidi kako ti ide sa stock varijantom. Uostalom, to je realno nezahvalna radnja, ne možeš da ga probaš pre kupovine, pa može da se desi da izmenjaš ohoho pre nego što zabodeš pravu stvar. Ja sam na svojoj đitri za par godina prešao put u bridžu od stock Shadowa, preko nekog keramičkog hi-output DiMarzia i Duncana JB SH-4, do custom magneta koga mi je drugar zbudžio. I tek sad sam zadovoljan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...