Jump to content
IGNORED

Gitare, gitaristi, numere


Corkscrew

Recommended Posts

Htedoh da pitam nesto! Je l' preporucljivo da se podmazuju civije (na akustarama i elektricnim) nekim uljem (za masine za sivenje npr.) ili ne? Da li neko od vas to radi i valja li to, sto bi rekle babe?Hvala! :)

Link to comment
  • Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    72

  • Indy

    49

  • Reaktor

    46

  • Pera Zeka

    40

Nemoj... ako hoćeš da ti drži štim.
Pretpostavio sam, ali rekoh da pitam. Hvala!Jbg, problem je kad civije malo propadnu :D onda je malo teze stimovati i dotezati i popustati zice!
Link to comment
  • 3 weeks later...

Dobri narode, gde u Srbiji najbolje da se pazari gitara i gitarska oprema? Sta ima po BG-u? Valja li Mitros Music ili ima neko bolji? Naravno, odnos zelja spram mogucnosti je ocekvan: pare nisu problem, para nema :D Ali, mos' se skrpi nesto valjda! LM, video sam na Mitros-ovom sajtu neke 'tare, ne deluju lose, za 600tinak evra, valja li to cemu? Mislim konkretno na neke Epiphone varijante es-335 koju bih najradije (dobro, radije bih svakako Gibsonovu es-335, ali nema se para za takva zadovoljstva) ili recimo ovako nesto, a ima recimo i ova Gretsch za 740e?Ili pak mislite da je bolje uzeti oridjinal Gibsonke ili Fenderke standardno, les paul/sg odnosno tele/strat za 500-tinak evra? Da li je to bolje? Takodje pojacalce neko Marshallovo, da ima sve :D Sta mi jos treba: wah, tremolo pedala, pitch shifter, i to je to! :DIma te li saveta, predloga, ideja? Hvala :)

Link to comment

Sladzimire, posto ti se niko ne javlja od lokalaca, evo ja pogledah Epiphone websajt, i tamo kaze da je oficijelni distributer za Srb:Music Trade Instruments & MoreKralja Aleksandra 12Novi Sad 21000SerbiaPhone: (381) 2166-16077Iz onog sto ja znam (sto i nije bogznasta) recimo da Epiphone moze da bude dobar pazar, ali mora da se proba (ima puno varijacije od instrumenta do instrumenta u okviru iste linije).http://www.youtube.com/watch?v=MZDE58E5Z4A335 dot izgleda kao dobar dil za te pare.

Link to comment

Hvala Indiana :) Slazem se da mora da se proba, bez toga ni ne nameravam pazarenje bilo cega.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

ja se takodje slazem s Dandijem, u principu ne znam gde si to nasao il cuo da imaju oridjinali od F i G za po pestotinjak evara...svakake dobre gitare se prave sad + razni procesori koji ce i sa prosecnom djitrom na pojacalu od 35 evra da naprave svecki saund.

Link to comment
ja se takodje slazem s Dandijem, u principu ne znam gde si to nasao il cuo da imaju oridjinali od F i G za po pestotinjak evara...svakake dobre gitare se prave sad + razni procesori koji ce i sa prosecnom djitrom na pojacalu od 35 evra da naprave svecki saund.
Na Mitrosovom sajtu, G i F oridjidji za oko 500e. Mislim, oni najobicniji (ako takvi postoje :P ), ima i mnogo skupljih, naravno. Treba se mantati s tim, a u pravu si, svasta lepo moze da se skarabudzi. Ali i drvo nije dzabe.
Link to comment

Nije los taj Mitros, totalno mi se isplati da pazarim Epiphonea u BG :D (i da mi lepo ostane para, taman za pojacalce).EDIT. Onaj swingster odozgo je kod Mitrosa 52227 rsd, sto izadje na 626 ozi dolara. Cena koju vidim ovde na netu (a moguce da negde ima snizeno) je 1229 dolara. WOW! :wub:

Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...