Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Ma dajte, smešna je, pogotovo onaj nedepilirani Sava 

 

Dočim Branka Pujić....brrrrrrr

 

spacer.png

 

spacer.png

Link to comment

Oba filma su rađena u razmaku od 27 godina, u međuvremenu se napredovalo u svemu...meni je npr. Mira Banjac kao veštica u Svetom mestu smešna, dok je jeziva u raskošnoj haljini i kada nestane sa slike. Leptirica je za svoje vreme i uslove u kojima je rađena super strašna, užas koji je napravila je neuporediv sa kasnijim filmovima.

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Filozof manijak said:

Ma dajte, smešna je, pogotovo onaj nedepilirani Sava 

 

Dočim Branka Pujić....brrrrrrr

 

spacer.png

 

spacer.png

9cf26c1f28f3f940ac1d91db2d134346c49d595e

:wub:

  • +1 3
Link to comment

Leptirica je istraumirala generacije, jednom su pustili u nedelju popodne, ja negde nizi razredi osnovne, bio neki termin za TV filmove / drame oko 5 ako se secam tacno, znam da su moji to redovno gledali a ja cekao da krene crtani u 7, Tarzan bese valjda. I krene ti ono :wacko:

Sutra svi u skoli istraumirani samo o leptirici pricaju, ja sam nocima sanjao onu zadnju scenu kada mu ona uzjahala za vrat a on bezi kroz poljanu. Nisam do danas ponovo pogledao ovaj film - niti nameravam... :confused3:

  • +1 3
Link to comment

Ja sam isto tako bio sasran od straha kada sam je kao klinac prvi put pogledao. Pogotovo onaj zvuku kukuvije

Kasnije kad sam je odgledao kao stariji izgubila je mnogo tog horor šmeka i bukvalno me više vukla na komediju.

 

 

Inače, tek sam danas saznao da je i Leptiricu i Sveto mesto režirao Kadijević.

 

 

Zanimljiv detalj u oba filma je to veštičje jahanje nesretnih mladića, tj, mora.

Link to comment
Posted (edited)

Slažem se sa Filozofom da dosta zavisi od tog vremena prvog gledanja.

 

Leptirica je svakako za decu užas, ja nisam smeo iz drugarovljeve zgrade da prepešačim 10 metara do moje pa sam mlatarao rukama i udarao njegovog oca u glavu u mračnom hodniku, ali Sveto mesto mi definitivno bolje stari u tom "horor" smislu.

Edited by Milošica
Link to comment

Sveto mesto je okačeno, a ima i Leptirica restaurirana, baš ću da pogledam oba, da vidim kakav će mi utisak biti sad kad sam porastao™

Link to comment
Posted (edited)
17 minutes ago, Nikodije said:

Sveto mesto je okačeno, a ima i Leptirica restaurirana, baš ću da pogledam oba, da vidim kakav će mi utisak biti sad kad sam porastao™

Rts na yt kakanlu RTs kulturno uemtnicki program vrti strim sa desetak filmova ukrug, medju njima je i leptirica

 

Edited by Misko
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Nisam gledala nijedan. Da gledam sad?

ne slusaj kuda, taj se razume u filmove ko Mara..gledaj, mozes i Glavu secera, taman kao trilogiju, pa sama daj sud, sigurno si tracila vreme i na gore od toga, kakvo god da ti misljenje bude..

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Pogotovo onaj zvuku kukuvije

 

Uh.

Studenjak kod Dudove Sume u Subotici, lociran pored groblja - toliko blizu da sa drugog sprata mozec citati imena na krstovima 5 redova grobova daleko od ograde. Zadusnice, popaljene svece po grobovima, a bilo nesto toplo pa mi otvorili prozor kad smo legli da spavamo. Ona svetlost sablasno deluje al' ko se boji vampira jos, tri za gros, tri za gros... :) 

I onda jebena kukuvija poce da se oglasava! :shock3:

Ne da smo u sekundi zatvorili prozor nego smo i dva cebeta okacili preko njega da ni slucajno tracak svetlosti od napolje ne probije unutra! :laugh:

PTSD je cudo.

  • Haha 2
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

 

Inače, tek sam danas saznao da je i Leptiricu i Sveto mesto režirao Kadijević.

 

I Karadjordjevu smrt i Vuk Karadžić seriju. U bioskopu sam gledao novi dokumentarac o Kadijeviću, detinjstvo su mu odredila dva horor događaja: avio bomba koja mu je pobila pola komšiluka, a on slučajno preživeo i otac, oficir, koji je odbio da se vrati kući iz zarobljeništva, iako je imao porodicu koja ga je čekala. To što je kao dete gledao raskomadane ljude po ulici verovatno ga je povuklo ka tom žanru. 

  • +1 1
Link to comment

Da, kažu da je narod spontano plakao kada je video "Karađorđa" na snimanju. A i da je Berček stvarno plakao u sceni kada treba voždovu glavu da isporuči Turcima. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...