Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Tata prvo sipa garnirung...

 

I meni jedna od jačih kad Paja Čutura i Slobodan Aligrudić pjevaju "Teško meni jadnoj" iznad sofre sa limenim plehom u kom je pita. Vuče malo na onu scenu kasnije iz "Ovo malo duše" 

Link to comment

Ima u Tesnoj koži scena kada jedu pohovan hleba,mislim da je onaj deo kada je uzeo pare na sp.prognozi pa ih baca  iz akt tašne.

Uvek kada bih to video dobio bih želju da izpržim pohovan hleba,evo i sada bi naranio svoje debelo dupe . 

Link to comment
18 hours ago, James Marshall said:

Tata prvo sipa garnirung...

 

I meni jedna od jačih kad Paja Čutura i Slobodan Aligrudić pjevaju "Teško meni jadnoj" iznad sofre sa limenim plehom u kom je pita. Vuče malo na onu scenu kasnije iz "Ovo malo duše" 



Pržene paprike sa kajmakom pavlakom su standardni obrok porodice Zolj, obavezno ogladnim gledajući ih kako jedu, još najmlađi sin krade paprike iz bratskih tanjira. Te paprike se pojavljuju u nekoliko scena, pred kraj ih Dino odnosi ocu u bolnicu, ovaj zadigne poklopac sa šerpe i samo ih odloži na stranu razočaran viđenim.

U Tigru, filmu u kojem on i Smoki varajući na vagi kradu goveđe butove iz kamiona hladnjače, Štimac se najeo k'o nikad u životu, Oprave se bio ugojio,

Dobri su i friški čvarci koje je Milanče donio komandantu prije nego su ga poslali tetki u Moldovin.

Odlična je i scena iz Oca kad Emir dolazi na odsustvo u sitne sate i sestra mu iznosi pitu i teglu ukiseljenog paradajza, on večera dok mu ova priča kako je Meša zglajzo i kako je Zijo sredio da to izgleda kao službeni put.

Da se ne zaboravi i kako prvom dijelu Breninog Hajde da se volimo ima scena prave srednjovijekovne gozbe, vina rujnoga i hljeba bijeloga koliko hoćeš, plus gomila raznih pečenja i divljači, ta je scena i spot za istoimenu pjesmu.



 

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Znace ljudi, ali da spomenem, scenski rekviziteri su u Tri karte za Holivud morali "igrajuce" peceno prase da premazu benzinom, jer kako ga stave tako neko prodje i strpne malo....

Link to comment
11 hours ago, fikret selimbašić said:


U Tigru, filmu u kojem on i Smoki varajući na vagi kradu goveđe butove iz kamiona hladnjače, Štimac se najeo k'o nikad u životu, Oprave se bio ugojio


Odlična je i scena iz Oca kad Emir dolazi na odsustvo u sitne sate i sestra mu iznosi pitu i teglu ukiseljenog paradajza, on večera dok mu ova priča kako je Meša zglajzo i kako je Zijo sredio da to izgleda kao službeni put.




 

:Hail:

 

 

 

kad emir zagrize paradajz, a on prsne i onda ga srče s obraza

 

Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...